Choroby wirusowe pomidorów - rak bakteryjny

Choroby wirusowe pomidorów — rak bakteryjny

Po prostu nie zauważyć, jak w niewytłumaczalny sposób więdną krzaki pomidorów, papryki, ogórków, kapusty. Wszystko to dzieje się nagle i choroba przejściowo przechodzi, że nie „twarde chemia” nie można zapisać roślin. Fakt, że sprawcy próchnicy jest choroby wirusowe pomidorów. bakterie. Bakteryjne rak – szkodliwe, niebezpieczne choroby pomidorów, narządów dotkniętych kultury we wszystkich stadiach rozwoju.

Bakterie infekują rośliny lokalnego systemu naczyniowego.

Brown rany na łodygi, liście, ogonki, szypułek pomidory pokazać lokalnych zmian. W zielonych owoców pojawiają się białe plamy, wraz pęknięć, czerwone owoce żółte plamy z cierpią na ciemnym centrum. Wirusowe choroby pomidorów wpływ na układ naczyniowy, a roślina zaczyna zanikać od dołu. Następnie zwiędłe liści pęknięcia i ciemne pasy.

Przez bakterie pęknięcia łatwiej wyjść na powierzchnię i spowodować lokalne zniszczenie. Statki są dobrze wpaść w jajniku i owoców. Takie owoce lub spadek, albo stają się brzydkie.

Nasiona są ciemne.

Jeśli zakażeniem w etapie dojrzewania, nasiona są normalne i mają dobre zdolności kiełkowania. Ale stają się źródłem infekcji. Są źródłem pozostałości roślinnych, gleby, które na buty i instrumentu rozsianych po całym mieście. Zakażony wirusowa choroba pomidorów może z trochę szkód na łodydze, usuwanie bocznych, podczas podlewania z kropli wody.

Najbardziej cierpią z pomidorów uprawianych w szklarniach. W rozwoju choroby jest dostatecznie wysoka temperatura i wilgotność.

Jeśli rak bakteryjny pojawiła się w początkach rozwoju kultury, wyjąć roślinę ze szklarni, spalić. Rośliny owocujące należy podlewać w rozwiązaniu głównego manganu lub środek owadobójczy. Owoce można jeść, ale nasiona nie są warte podjęcia.

Nie ma odmian odpornych na choroby. Dlatego też, zapobieganie jest ważne. Do siewu użytkowania zdrowe nasiona. Spędzać leczenia: 20 minut w pięćdziesięciu stopni wody nie uszkodzić nasienie. Tylko pamiętaj, aby schłodzić je w zimnej wodzie przez dwie minuty.

Przed posadzone sadzonki i narzędzia traktować szklarnię wrzątkiem. W tym przypadku choroby wirusowe pomidorów Możesz ominąć imprezę.

Share →