Ciałko żółte torbiel niezakaźne (niezakaźne) ...

Ciałko żółte torbiel jest niezakaźne (niezakaźne) choroby układu rozrodczego kobiety. Może wystąpić w każdym wieku – od 16 do 50 lat. Z pochodzenia choroby wśród ekspertów nie ma zgody.

Najczęstszym widok jest, że choroba jest wywołana przez niekorzystnymi zmianami poziomu hormonów kobiecego ciała, powstałe pod wpływem negatywnych czynników najbardziej życiowych.

Przyczyny choroby i czynników ryzyka

Te czynniki, między innymi, to brak snu, stres, niezdrowy tryb życia, i różne choroby zakaźne towarzyszą powikłania. Wynikiem tych zmian hormonalnych może być różnych chorób, w tym możliwe w pierwszej kolejności należy pamiętać, zaburzeń miesiączkowania, krwawienia w różnych narządach i niepłodności mężczyzn. Jeśli czas nie uznaje takich chorób oraz przeprowadzenie odpowiednich metod postępowania leczniczego, może doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak zapalenie otrzewnej, co może prowadzić w niektórych przypadkach do śmierci.

Corpus luteum cyst jest nowotwór łagodny, przekształcana jest rak, w bardzo rzadkich przypadkach. Pracowników służby zdrowia żółtego nazywa spontaniczna (spontaniczne) wystąpił gruczołów wydzielania wewnętrznego, które rozwija się w jajnikach kobiet w pęcherzyków lokalizacja graafova po perforacji jego ściany i przenieść jajko (zwana owulacji) do jamy ciała.

Graaf bańka jest czymś innym niż kulisty pęcherzyków, ma strukturę wielowarstwową. Nazwa pęcherzyka otrzymanych przez nazwisko słynnego holenderskiego anatom i fizjolog 17 wieku, Regnier de Graaf, który zyskał ogromną popularność w świecie medycznym w pracy naukowej w dziedzinie anatomii narządów płciowych. W szczególności, badali strukturę żeńskich gruczołów płciowych, w trakcie stwierdzenia, że ​​mają strukturę bąbla, który został pierwotnie użytej do jaj.

Jest pionierem wprowadzania nazw terminologii medycznej gruczołów rozrodczych żeńskich (termin „jajników” w łacińskiej ovarium).

Stadium choroby

Żółte ciało może występować w dwóch odmianach – odróżnić menstruacyjny ciałka żółtego i ciałka żółtego ciąży. Zasadniczo są to rodzaje funkcji w aktywności funkcjonalnej, różnica wielkości i okres istnienia. Ciałko żółte jest skupisko komórek pęknięty pęcherzyk. To trwa pewien proces rozwoju składa się z czterech etapów, co przypomina proces rozwoju płodu nowej organizmu ludzkiego. Pierwszy etap charakteryzuje intensywne podziału komórek, które występuje natychmiast po owulacji. Charakterystyczną cechą tego drugiego etapu rośnie do struktury komórkowej w ścianach naczyń krwionośnych.

W trzecim etapie staje się maksymalna aktywność hormonu ciałka żółtego, a jej wymiary osiągają do 2 centymetrów. W tym okresie, ciałko żółte produkuje intensywne żeńskich hormonów płciowych – estrogenów i progesteronu. Czwarty etap jest zanik ciałka żółtego, zmniejszenie wielkości, istnieje komórki nabłonkowe komórki skurcz i zamienne.

Proces ten kończy się zwykle na 45 dnia po owulacji. Do tego momentu żółte ciało znika, a na jego miejscu tworzy się białawe ciało.

W wielu przypadkach, w torbieli ciałka żółtego, brak objawów. Podejrzenie występowania torbieli może powodować pacjentów do skargi dotyczące dręczące bóle dolnej części otrzewnej spowodowane działaniem torbieli jajnikowych w kapsułce, w którym nie jest podrażnienie zakończeń nerwów czuciowych, przebywających miednicy.

Rozpoznanie torbieli ciałka żółtego

W celu określenia dokładnej epicrisis zwykle powinien przeprowadzić kompleksowe badanie stanu jajników. Badanie to obejmuje zwiedzanie sali RTG i USG. Badania te były prowadzone w pierwszym etapie najbliższego menstruacji i są powtarzane dla dwóch kolejnych cykli miesiączkowych.

Konieczne jest przeprowadzenie badania krwi na hormony.

Czasami, jeśli nie jest to długi okres torbiele, kobiety mogą powodować krwawienia. W niektórych przypadkach, zjawisko to jest objawem jajowodów ciąży. Stan, w którym nie ma nagłe krwawienie z objawami ostrego brzucha, mogą sygnalizować potrzebę pilnych decyzji, gdy pokazano pilną operację.

Leczenie torbieli prawy i lewy jajnik żółte

Jeśli torbiel ciałka żółtego nie przeszkadza pacjentowi, potrzeba doraźnej pomocy medycznej nie jest dostępna. W obecności ból i krwawienie pokazano wycięciu jajników, choroby kości. Zwykle operacje te przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych metodą małych laparoskopowych nacięć.

Usunięcie fragmentu ścianki z torbieli jajnika obowiązkowo być poddany dokładnemu kontroli w celu uniknięcia rozpoznania raka.

Aby wykluczyć wszystkie fałszywych wyborów kobiecych chorób płciowych wymaga starannego stałe odbędzie zapobiegania, pozwala zidentyfikować i wyeliminować występowanie wielu chorób.

Więcej na temat pędzla:

Share →