Ciasta powietrza (beza). Kaloryczne ciastka powietrza

Ciasta powietrza (beza). Kaloryczne ciastka powietrza

Kalorie: 440 kcal.

Wartość energetyczna z ciasta Produkt powietrza (Beza) (stosunek białek, tłuszczów, węglowodanów):

Ciasta powietrza (beza): Właściwości

Myślę, że wiele osób nie wie, że wszystkie znane i ukochane ciasta francuskiego krajowego powietrza i beza samo konfekcji, która śledzi jego historię z powrotem do XVII wieku. Jego oryginalna nazwa beza ciasta dotarła francuskiego słowa bezy. Warto również zauważyć, że autorstwo podważenia ciasta powietrza mieszkańcy obu państw znak dla świata tradycji kulinarnych.

Jako mieszkaniec słonecznej Italii i eleganckich znakomitych francuskich i szwajcarskich mistrzów sztuki kulinarnej wniesionego tysięcy receptur gastronomicznych i dał setki światowych kulinarnych arcydzieł tych. Włosi mówią, że pierwszy wynalazł przepis i wykonane ciasta beza powietrza kucharz Gasparini. Jednak szef mieszkał w Szwajcarii, więc kraj ten uważa również jego wynalazek bezy. Jednak we Francji, silny argument na jego korzyść – dokumenty potwierdzające, datowany 1692 rok.

W przepisie książki kucharskiej opisane Francois Massialo ciasta powietrza. Są nawet pewne rodzaje francuskiej, włoskiej i szwajcarskiej ciasta beza powietrzu. Ponadto wyróżnić twarde lub miękkie ciasta powietrze. Pierwszy typ charakteryzuje firmy cukierniczej i chrupiącej tekstury.

Drugi rodzaj ciasta bezowych powietrza nie jest w pełni kalcynowany, to wydaje się, że bezy jest zawarty w nadzieniu śmietany.

Domowe ciasta powietrza różnią się kształtem od Europejskiego merengue. Ponadto różny skład chemiczny i kaloryczne ciastka powietrza. Jednak nasz konfekcji nie przyniesie do smaku i jakości użytkowej zagranicznych odpowiedników, z zastrzeżeniem ciasta receptury.

Zazwyczaj ciasta powietrza są dwa pół-okrągły lub owalny kształt, który jest wykonany z bezy umieszczonej śmietany. Średni poziom wypieków powietrza jest 440 kalorii kcal zawierało 100 gramów konfekcji.

Często wykonane desery oddzielić gatunki oparte na ciasta powietrznych, które są podstawą do przyszłości konfekcji. Warto zauważyć, że europejskie i krajowe ciasta beza powietrza są często używane do dekoracji gotowych słodycze, ciasta i desery. Na przykład, dla francuskiej sztuki cukierniczej arcydzieło ciasto «Pływające wyspy» Skorzystaj z cytryny beza. Włoski beza lub powietrze ciasta przygotowane z wykorzystaniem wrzącego syropu cukrowego, a następnie stosuje się jako dekoracje do ciasta.

W Szwajcarii, bezy wykorzystywane głównie do uzupełniania «Pavlova», Jest to słynne merengue ciasto na bazie świeżych owoców (truskawki, kiwi, owoce męczennicy, maliny). Co ciekawe, słynny tort został nazwany po nie mniej popularne na początku XX wieku, rosyjskiej baleriny Anna Pavlova Matveevna.

Ballerina koncertował Nowej Zelandii i Australii, gdzie na miejscowym ciasta ciasta wytworzonego na podstawie zdjęć lotniczych ciast i wyrobów cukierniczych nazwanych na cześć osobistości i gwiazd światowego baletu.

Share →