Ciasto z orzechami

Ciasto z orzechami

Ciasto z orzechami

Dzień dobry wszystkim. Dziś proponuję wszystkich fanów słodkiego powietrza ciasto z orzechami.  żółtka śmietana, przyozdobionym z owoców. Przeglądając czasopisma zobaczył ciasto, które mi się podobało, to było bardzo ładnie urządzone z żółtego kremu, tabliczek czekolady i owoców.

Podstawą tortu byłem trochę zmieniło się w drugiej starał się przedstawić kształt dziennika. Oferuję Państwu dziś przepis

Do wytwarzania potrzebie

do ciast

  • białka jaj 8 sztuk
  • 1,5 szklanki cukru
  • 0,5 szklanki mąki
  • 3 szklanki orzechów

krem

  • żółtka 8 sztuk
  • 250 g cukru
  • 8 łyżek wody
  • 100 g masła

do dekoracji

  • 50 g czekolady
  • wszelkie dostępne owoce

Więc zacząć. Jaja powinny być dobrze schłodzone, w tym przypadku białka vzobyutsya szybciej i lepiej. Oddzielić żółtka od białek żółtka. Aby pokonać białka ciasta, białka zaczynają ubijając cukier w przyszłości, gdy wykonana jest pianka nie zatrzyma ubijania stopniowo dodawać cukier. Powinien uzyskać gęstą masę gęsty. W ubitymi białkami umieścić posiekane orzechy. delikatnie, tak nieuregulowanych białek.

Następnie dodać mąkę i wymieszać przesiane równie cicho. Otrzymane ciasto umieścić w formie pre-położył papierze do pieczenia i posmarować margaryną. Umieszczono w rozgrzanym piecu 120 ° C przez 1,5 godziny. Sprawdzić gotowość ciasta przebił jego mecz, jeśli mecz będzie mokra, a następnie pozostawić ciasto do piekarnika na kilka minut. Gotowe ciasto pozostawić na chwilę do piekarnika mecz niedomknięte dverkoy.

Następnie wyjąć z formy i ostudzić na siatce.

Podczas gdy ciasto piecze się przygotować krem. Wymieszać cukier z wodą i postawić na ogniu. Gotować, aż cukier się rozpuści, mieszanina cukru sposobem pokipit 3-5 min.

Wyłączyć grzanie i pozostawić syrop fajne. W tym czasie pokonać żółtka dobrze, nadal śmigać cienki strumień wlać syrop cukrowy. Przełóż na małym ogniu, nie przestając mieszać gotować, aż mieszanina żółtka, aby zobaczyć, że zgęstnienia nieznacznie. Usunięcie od ciepła, a jeśli to konieczne, może być przepuszczony przez sito. Chłodny krem ​​i wymieszać z zmiękczonej masło. Również czekolada do dekoracji brzegi ciasta.

W tym celu, czekoladę stopiono w piecu mikrofalowym lub z zastosowaniem łaźni wodnej. Od kawałek papieru do pieczenia, aby koraliki ostry koniec Kulko powinien mieć mały otwór. Jeżeli otwór jest duży, cała czekolada po prostu biegać i nie masz czasu, aby udekorować siatkę. Wlać rozpuszczoną czekoladą w torbie i na kawałku papieru, aby uczynić siatkę czekolady, położyć papier z czekoladą dekoracji w lodówce. Starałem się pozostawić na stole, ale od gorąca czekolada nie zamarza.

Keks zdobienia płytki wycięte.

Ciasto ewentualnie można przeciąć na pół i rozmazywanie środkową częścią śmietany, reszty śmietany i smarowania górną krawędź ciasta. Udekorować batony i owoce posypane orzechami.

Uwaga: krem ​​jest zbyt słodki. więc radzę położyć mniej cukru.

Share →