Ciąża i alkohol

Ciąża i alkohol

W tym alkohol negatywnie wpływa na rozwój płodu i zdrowie dziecka w przyszłości, pojawiają się wątpliwości, nikt nie powinien. Wiele już napisano o tym, rozpoznawane. Jednak znaczna liczba kobiet w ciąży jest pewien, że stosowanie i nadużywanie — to nie jest to samo. Istnieje różnica między tymi pojęciami, gdy do środka, urodził się nowe życie?

Przyszła mama może sobie pozwolić na łyk? I to, co jest dopuszczalne dawki alkoholu w tym kluczowym okresie?

Naukowcy i lekarze wielokrotnie starał się wyjaśnić tę kwestię. I za każdym razem pojawia się nowa odpowiedź. Ponadto właściwe wyjątkowa wśród nich dotychczas. Ale idea luminarzy nauki o tym jeszcze znacznie się zmienił.

Wcześniej uważano, że kieliszek dobrego wina to nie tylko bezpieczne, a nawet korzystne dla kobiety w ciąży. Czerwone wino podnosi hemoglobiny i zwiększa apetyt — dla mamy jest teraz bardzo ważne. Oznacza to, że musisz. Ustawione ściśle określone ramy dopuszczalne dawki, nikt nie może, bo każdy ma limit: organizm reaguje na alkohol jest bardzo indywidualne. I to, co jest normą dla kobiety, dla innego może być zbyt daleko.

Średnio, mogą zwrócić się kieliszek wina w tygodniu.

Ale jak tylko coś o wszystkim io niczym: patrzeć trochę dalej do kobiety. Czy może to być przydatne dla płodu? Dziś jest udowodnione, że dziecko w łonie matki «napoje» alkohol razem z nim.

Choć nie w tych samych numerach jak matka, a dokładnie połowie decyzji w okresie jej piersi. Choć ostatnie badania sugerują, że alkohol przenika przez barierę łożyskową w całości. O tym, jak wpływa alkohol na zarodka, można powiedzieć wiele. Jednakże, w celu ustalenia wzoru nie są zazwyczaj wymagane.

Z powodu swojej postawy i pragnienia pić w czasie ciąży będzie zależeć od jednej rzeczy: czy uważasz, że dla takich malutkich stworzeń i bezbronnych, nienarodzonych, ale żyje i funkcjonuje równie dobrze jak ty, jest co najmniej kilka bezpieczna dawka alkoholu? Nawet jeśli dostanie 5 gramów z pijany jesteś dziesięć? Nie należy go to zabić? A co gorsza: nie sparaliżować go?

Dlatego nowoczesne lekarze dziś miały zupełnie inną postawę: nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w czasie ciąży. Nikt (a może nawet nigdy) nie będzie powiedzieć na pewno, ile gramów wina lub piwa byłoby śmiertelne dla Twojego dziecka. I najgorsze: nikt nie ucierpi, ale za to później odpowiedzialność. To nie znaczy, że łyk piwa, na przykład, może spowodować tragedię dla potomstwa.

Ale nie ma gwarancji, a wręcz przeciwnie.

Zaś inną nową Wniosek: W czasie ciąży nie ma różnicy między napojów alkoholowych. A jeśli wcześniej lekarze twierdzili, że whisky, brandy, wódka, likiery itp Ci obecnie zakazane, a lista jest dozwolone — wino i piwo, najnowsze badania naukowe dowodzą czegoś innego: alkoholu wciąż potencjalnie niebezpieczne dla potomności.

Nie panikuj, jeśli gulnul przyzwoicie, nie wiedząc o ciąży. W ciągu pierwszych dni aż zarodka jeszcze w drodze do macicy jest niebezpieczny tylko w takim sensie, że może wywołać poronienie. Ale to wiesz o ciąży, i nie będzie. Dopóki łożysko nie tworzy się i zaczął jeść owoce z tobą, nie ma niebezpieczeństwa, alkoholu.

Absolutnie bezpieczne uważane średnio dwa tygodnie między nawożenia i utraty miesiączki. Oczywiście, jeżeli z jakiegoś powodu dawka alkoholu była zbyt duża i spożywane codziennie — Należy poinformować lekarza o tym. Jeśli nie – relaks. Ale później, gdy na pokład zarodka i zacząć się rozwijać, o alkoholu nie wchodzi w rachubę! Najmniejszy spadek w pierwszym trymestrze ciąży może spowodować nieprawidłowości i deformacje.

Okres ten jest najważniejszym i najbardziej niebezpieczne.

Share →