Ciąża i polip

Ciąża i polip

Kobiece ciało jest skomplikowane, dobrze zorganizowany system, z których każda awaria jest pełen różnego rodzaju komplikacje dla kobiety. Często są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Jedna nieprzyjemnymi wyników zakłóceń hormonalnej może być utworzenie jednego lub większej liczby polipów ciała lub szyjki macicy; Lekarze nazywają to powstawanie polipów endometrium. Endometrium — Wykładzina trzonu macicy, jest wrażliwy na wszelkie zmiany hormonalne w organizmie kobiety.

Każdego miesiąca endometrium zaktualizowane — jego nadmiar jest wydalany w czasie miesiączki. Ale na tle hormonalnym awarii endometrium mogą rosnąć mocno i nie jest w pełni z następnym miesiączki odrzucone. W ten sposób, tworzy się kilka cykli miesiączkowych polipa endometrium. A jeśli przed chorobą była sprawa już parous kobiet lub kobiety, które miały aborcję, macicy lub szyjki macicy polipów dziś można zidentyfikować i dorastające dziewczęta, a u kobiet po menopauzie.

Na nietypowe dla macicy pełnego procesu zapobiega przedostawaniu się zapłodnionego jaja. Dlatego też uważa się za najlepszą wykrycie polipów endometrium przed ciążą: terminowe usuń go, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Ponieważ endometrium polip może powodować bezpłodność, ciąża jest niezbędna, gdy planowanie jest niezbędne do sprawdzenia obecności choroby.

Najczęstszą metodą wykrywania polipy endometrium histeroskopii dzisiaj: może być stosowany nie tylko do identyfikacji polipa z wysokim prawdopodobieństwem, ale także dążenie do realizacji jego usunięcie, a także monitorować stan endometrium po pozbyciu polipa. Polip szyjki macicy lub macicy usuwane chirurgicznie, po którym pokazuje terapii hormonalnej.

Chociaż obecność polipów polipowatości ciąży lub nie występuje zwykle, zdarza się, że w planowanej stanowiska kontroli u kobiet polipa endometrium znajdziesz go. To jest w porządku, a zagrożenie dla zdrowia matki i rozwoju płodu nie jest diagnoza. Jeśli zapłodnienie nastąpiło, a zarodek zostanie złapany, polip na ciążę zostawić i usunięte po porodzie. W niektórych przypadkach, w razie potrzeby, pewne lekarz, ciąży może wyznaczyć usuwanie polipów we wczesnym okresie ciąży. Jeśli okazało się, że polip jest położony w szyi (szyjnych) kanał ciąży może być przepisywany kurację na różnych etapach: lokalizację endometrium polipy więc może stać się źródłem infekcji.

Oczywisty polip w ciąży mogą stanowić małą krwawień z pochwy, jednakże, jeśli proces o niewielkich rozmiarach, krwawienie niemożliwe.

Jednak wspólne podejście sensu planowania ciąży, idealnym rozwiązaniem byłoby pełne badanie ogólnego stanu organizmu kobiety. Ponieważ polipy występują najczęściej w odpowiedzi na problemy hormonalne, racjonalne pierwsze nadal leczyć polipa, przywrócić równowagę hormonalną, a następnie zdecydować, czy ciąża. Jeśli stwierdzono polipa endometrium i usunięte przed ciążą, kobieta po porodzie powinna przesiewowych dla polipów: mają tendencję do ponownego utworzenia go w czasie ciąży.

Share →