Ciąża pozamaciczna objawy i skutki:

Ciąża pozamaciczna objawy i skutki:

Wszyscy wiemy, że regularne ciąży – to radość nie tylko dla kobiet, ale również dla członków rodziny, krewnych i jego ludzi wokół niej. Jednakże, istnieją inne zjawisko medical – Ciąża pozamaciczna, objawy i skutki które uważamy poniżej.

Pierwsze objawy ciąży pozamacicznej są podobne do normalnej ciąży: opóźniona miesiączka, zawroty głowy i nudności

Co to jest ciąża pozamaciczna i jej rodzaje

Już od nazwy jest oczywiste, że ciąża rozwija nie tam, gdzie powinien być to znaczy poza macicą. Z reguły zapłodnione jajo może być wszczepione w jajniku, jajowodów, a nawet w brzuchu. Oczywiście, takie implantacja zarodka w miejscach, w których po prostu nie jest wystarczająco dużo miejsca dla wzrostu i rozwoju, mogą być niebezpieczne dla zdrowia kobiety ciężarnej.

By the way, medycyny, istnieją przypadki, gdy dziecko przeżyło po ciąży pozamacicznej.

Lekarze dzielić ciąży pozamacicznej na kilka typów:

  • Rury, to znaczy, gdy łączy się zapłodnionego jaja w jajowodzie, co zdarza się w 97% przypadków.
  • Pregnancy szyjki mogą rozwijać po wszczepieniu zapłodnionego jaja jest już w macicy.
  • Jajników ciąży, gdy zapłodnienie długo zanim zostanie uwolniona z wgłębienia pęcherzyka.
  • Brzucha ciąża, która dzieli się na pierwotne i wtórne. W pierwszym przypadku implantacji komórki jajowej przeprowadza się w jamie brzusznej, a w drugim przypadku, – gdy przeprowadzane po jajowodów aborcji zapłodnione jajo dostaje się do jamy brzusznej.
  • Ciąża różne inne lokalizacje.

W niektórych przypadkach ciąży pozamacicznej może być wiele, na przykład, gdy kilka płodu związane jaja w jajowodów, lub jeden z nich rozwija się w macicy, a druga – w jajowodu lub macicy.

Ostre ciągnięcie bóle brzucha i dolnej części pleców, plamienie – to wszystko może wskazywać na rozwój ciąży pozamacicznej

Przyczyny ciąży pozamacicznej

Jak pokazuje praktyka, ciąża pozamaciczna dziś dotyka prawie 4% w ogólnej liczbie kobiet w ciąży. I z kilku powodów, chociaż w każdym przypadku, aby określić i ustawić to może być tylko specjalista. Główną przyczyną ciąży pozamacicznej jest nadal niedrożność jajowodów lub nieprawidłowości w jego pracy, które mogą się zdarzyć w wyniku:

  • Wrodzone rury zacofanie;
  • Przed operacja na jajowodów;
  • Procesy zapalne w kobiecych ciał: rur i jajników, a także opiekę po aborcji;
  • Obecność guzów wewnętrznej narządów płciowych;
  • Zaburzenia hormonalne w organizmie kobiety. Całkowicie zdrowy

Co do przyczyny ciąży pozamacicznej powinny obejmować zmiany właściwości komórki jajowej i stosowania technik wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie in vitro lub stymulacji owulacji.

Zapłodnione jajo może rozwinąć się jajowody, w torebkach włosowych i w jamie brzusznej

Objawy ciąży pozamacicznej

W odniesieniu do objawów takich ciąży, są one takie same, jak w konwencjonalnej. Główną cechą, oczywiście, nie ma miesiączki opóźnienia i plamienia z dróg rodnych. Przy okazji, jeśli ciąża pozamaciczna może przyjść miesiączkowania dni z lekkim opóźnieniem, ale plamienia zauważalnie będzie znikoma.

Po dwóch, trzech tygodni opóźnienia miesiączki w ciąży pozamacicznej, kobieta może czuć się słaby w całym, niskie ciśnienie krwi, nawracające napady ostrego pobolewania w jamie brzusznej, a także w okolicy lędźwiowej promieniujący do odbytu. Pojawiają się ciemne plamienie, który spowodował więcej odrzucenia zmienione doczesnej endometrium.

Jakie są konsekwencje?

Prawie każda ciąża pozamaciczna zwykle zakończone. Tubal aborcja, w którym zapłodnione jajo jest popychany przez istniejącą ampullar koniec jajowodu lub pęknięcie rury ze względu na jego zdolność kiełkowania kosmków. Ponadto, jeśli czas nie podejmuje działań i nie skonsultować się z lekarzem w przypadku pierwszych oznak ciąży pozamacicznej, kobieta może stracić przytomność, chodzi poronienie, który grozi krwawienie wewnątrzmaciczne.

Nieleczona, nie może obsłużyć!

Wcześniej każda ciąża pozamaciczna zakończył obowiązkową operacji, aw niektórych przypadkach, nawet usunięcie macicy lub jajowodu, oczywiście, zmniejsza szanse dla kobiet w ciąży w przyszłości w ogóle na własną rękę. Dziś, medycyna nie stoi i co roku na rozwój nowych technologii i technik, które są stosowane w leczeniu tego typu patologii ciąży bez operacji lub bardziej oszczędnych efektów zabiegu.

Jedną z metod leczenia ciąży pozamacicznej laparoskopii chirurgicznej, co odbywa się za pomocą sprzętu optycznego i jest przeprowadzana bez nacięcia przedniej ściany jamy brzusznej. Sposób ten sprawia, że ​​możliwe, aby delikatnie wyjąć zapłodnione jajo do jajowodu, kauteryzacji koniecznie uszkodzonych naczyń krwionośnych, a tym samym utrzymania rury.

Ciąża pozamaciczna: objawy i efekty wideo

Share →