Ciąża u kotów: objawy termin, opieka

Ciąża u kotów: objawy termin, opieka

Jak długo trwa ciąża u kotów?

Ciąża kotów Średni trwa 63-65 dni, przy czym w zależności od gatunku, termin ten może się zmieniać od 56 do 70 dni. W okresie ciąży i porodu każdy zachowuje się inaczej: niektóre zwierzęta zaczynają napady aktywności, niektóre stają się bardziej drażliwy, niektóre – czuły.

Objawy ciąży kota

Dojrzałość płciowa występuje w 7-9 miesięcy kotami, ale jest zbyt wcześnie, aby wiązanie nie jest zalecane: potomstwo może urodzić się słaby lub koty ciało nie wytrzymuje takich obciążeń. Gdy kot był letni, można przechowywać go do krycia. Po 2-3 tygodniach może wystąpić i pierwsze objawy ciąży: zwierzę z kolei sutki różowe i opuchnięte – Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pierwszej ciąży. W pierwszym miesiącu działalności zwierząt jest znacznie zmniejszona rano, uczniowie mogą być wymioty – jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, oraz zmiany w organizmie.

Zwykle 2-3 tygodni coraz lepiej, a jest znacznie więcej koshkanachinaet. O dnia 20 palpacyjnym lekarz weterynarii może wykryć ciążę nie jest w stanie wykonać tę procedurę – mogą przypadkowo uszkodzić rozwijający się potomstwa.

4-5 tygodnie kot zaczyna przybierać na wadze: 1-2 kg zmiany osiągnąć, w zależności od liczby niedźwiedzi potomności. Kościec płodu można zobaczyć w 44-43 dni na x-ray, ale bez szczególnej potrzeby zrobić prześwietlenie nie jest zalecane. Może się zmienić i preferencji żywieniowych kotów pojawiają się wahania nastroju, w końcu 6 tygodni brzuch rośnie większy, zwierzę idzie powoli, czasami waddling. 7-8 tygodni uczeń zaczyna szukać «gniazdo»Wykazują nerwowość i niepokój, w tym czasie można poczuć mieszanie kociąt i aktywne – Wystarczy położyć rękę na brzuchu kota. Po 9 tygodniach w piersi pojawia mleka cat jest bardziej lub mniej z ruchomym elementem.

Jeśli licznego potomstwa, koty ciąża może być krótszy niż 70 dni perenashivanie niebezpieczne dla matki i kociąt – w tym przypadku należy skontaktować się z weterynarzem.

W jednym miocie kota może przynieść 1 do 10 kociąt w tych zwierząt inaczej rozmieszczone genitalia: Kształt macicy koty lubią litery Y, to jest o wiele krótszy niż ludzkiej macicy, także wygląda jak gruszka. Po zapłodnieniu zarodki są równomiernie stałym w procesach macicy, tak że wielokrotne ciąży nie powoduje znacznych szkód w samej kota.

Ważne wskazówki

  • W krajowym kot ciąży i porodu powinno odbywać się w domu, na ulicy, ponieważ jest prawdopodobne, aby podnieść zakażenia;
  • W czasie ciąży, kot powinien być trzymane oddzielnie od innych zwierząt: po pierwsze, uczeń może stać się agresywny, wspinać się w bójkę i zranić, a po drugie, jeśli w domu mieszka kilka kotów, szanse ciąża bliźniacza, w tym przypadku, potomstwo może nie przetrwa;
  • W czasie ciąży, nie jest możliwe, aby dać przeciw robakom, protivobloshinye i inne preparaty medyczne – konserwacja zapobiegawcza powinna być przeprowadzona z góry, i narkotyki zostawić w nagłych przypadkach;
  • Uczniowie zasilające powinny być zrównoważone i rozwiązać ten problem bardziej będziemy dyskutować dalej;
  • Ostrożnie oglądać ucznia w czasie ciąży staje się niezdarny koty, więc nie pozwól, by wspiąć się na wyżyny – spaść może spowodować poważne obrażenia i aborcji;
  • Przed urodzeniem potrzeba przygotowania wygodne gniazdo – może to być skrzynka z gazet lub szmat, ale machnięcia lub cienki papier nie powinien być stosowany – może trzymać się kotka i kot nie chce go karmić i lizać. Miejsce na polu, aby być spokojny, ciepły, oddzielone, bez przeciągów;
  • Tylko w przypadku, numer telefonu najbliższego weterynarza, jeśli poród będzie przewlekłe lub złożone;
  • Jeśli wystąpią takie objawy jak niebezpieczne osłabienie kotów, gorączka, odmowa jedzenia, zwiększone upławy – skontaktować się z weterynarzem.

Czym karmić kota w ciąży?

W czasie ciąży, zwierząt jest konieczne, aby zapewnić pełną i zbilansowaną dietę. W pierwszych tygodniach karmienia kotów jest zwiększona o 10% od zwykłych zasad trzeba karmić mało i często, jak uczniowie żołądka jest mały, ale ze względu na stale rosnącą trawienia macicy żywności będzie trudne. Objadać Twój kot nie może, lub może ona dokarmiać i kocięta będą zbyt duże, co znacznie skomplikować poród. W dniu 7 tygodni kot zjada mniej, niech jeść 3-4 razy dziennie w małych porcjach.

Jeśli uczeń zaczął odmawiać jedzenia, a następnie zbliża się poród jest konieczne, aby zapewnić umysł zwierząt.

Dieta zależy od wielkości, wieku i rasy kotów, ale niektóre pokarmy w diecie są wymagane. W pierwszej połowie ciąży konieczne jest zwiększenie liczby produktów zawierających wapń, a druga – białek. Połowa codziennej diecie powinno wołowiny, ryb nie jest zalecane, w wyniku czego, z tym, że czasami gotowane i chude.

Po podstawowa pasza może zaoferować trochę jogurtu, twarogu lub mleka, ale nie przesadzaj, tak aby nie powodować niestrawność.

Możesz podać gotowany kurczak, indyk, żółtka jaj, ryżu i kaszy gryczanej, tarty marchew, cukinia, kapusta, kwaśne mleko. Jeśli karmisz gotowe pasze – Wybierz z serii dla kotów w ciąży, ilości paszy w przeliczeniu na masę zwierzęcia. Dla kotów, jeść naturalną żywność, Sprzedaż przynęt zawierających witaminy i minerały.

W drugiej połowie ciąży może być dodana do paszy dla drobno pokrojone liście pokrzywy, parzona wrzątkiem wcześniej (w celu laktacji) i wywar z liści maliny (aby ułatwić proces ogólne). Jeśli zaparcia kota, można dodać trochę oleju, nakarmić warzywa puree, dają młode pędy owsa, pszenicy, jęczmienia, i tak dalej. Nie karmić ciąży sztuk kot na stole, nie pozwól, by cokolwiek wędzone, solone, prażone – tylko zdrowe i naturalne produkty.

Porady na temat pielęgnacji dla kotów w ciąży

Koty – Zwierzęta są bardzo czyste, tak często, że są w stanie zadbać o siebie niezależnie. Twoim zadaniem – dać samotność domowych, jeśli potrzebuje go, aby upewnić się, że kotek nie skakać z wysokich obiektów lub wspiąć się na nich. W ostatnich dniach ciąży kota może być problematyczne do utrzymania w czystości pewne obszary – pożądane jest, aby przetrzeć miękką szmatką zwilżoną ciepłą wodą.

Bądź przygotowany, aby zapewnić wszystko, co niezbędne do porodu: wygodne, czyste pieluchy okno, podczas porodu właścicieli lub lekarza weterynarii powinien być zbliżony do zwierząt, w przypadku gdyby coś poszło nie tak.

Przed urodzenia kot zaczyna się martwić, jego temperatura spada ciało, zwierzę nie chce jeść. Przed procesem odchodzenia szaro-czerwonej wody, a następnie rozpocząć walkę. W ogólnej urodzenia ostatnie dni, jeśli w ciągu 4-6 godzin po rozpoczęciu bitwy, kot nie może się dziecko, potrzebuje pomocy medycznej.

Czas między urodzeniem kociąt wahać się od kilku minut do kilku godzin. Kocięta związane pępowina, matka-kot gryzie i liże jej kotka. Czasami dzieci rodzą się bezpośrednio w bańce owoców: kot przerywa powłokę, jeśli nie, zrób to sam, w przeciwnym razie dziecko będzie dusić. Że ciecz nie dostała się do płuc po kotka pękła bańka jak powinien wytrzeć nos.

Jeśli lampka nadal była kropla wody, weź kotka delikatnie, zesłał dziobek, trzymając głowę i delikatnie wstrząsnąć. Oddychanie powinno być bez świszczący równe, języka – różowy, niebieski, jeżeli istnieje – oznacza, że ​​dziecko nie jest mało tlenu. Kitten płatnej w miękką szmatką i pochylił głowę w dół do inspiracji i pierwszego ciśnienia (niskie dźwięku).

Jeśli kot nie może przeciąć pępowinę, to porządnie nad dokręcić nić 1-2 cm od kociaka tum i wyciąć nożyczkami, nasmarowane z alkoholem. Urzędy miejsce również lepiej smarować jod. Przed zakończeniem procesu generatywnej kociąt podjętych od matki, przetrzeć suchą pieluchę i postawić w ciepłym gnieździe (można umieścić poduszki lub ciepłą butelkę wody).

Po ukończeniu kota rodzi spokój, paszy i umieścić garnek blisko matki nie mają odejść od kociąt. Lepiej jest, aby nie pozwolić kota obcy, że nie ukrywać kocięta bezpieczeństwa, uważa się to miejsce. Pasza dla zwierząt 4-5 razy dziennie w małych porcjach, raz dziennie, zawsze czyszczenia gniazdo. Następna powinna być świeża woda pitna u kotów mogą wystąpić skurcze piersią – to ze względu na brak wapnia.

Jeśli zauważysz, że zwierzę ma drgawki, należy skontaktować się z weterynarzem.

Ta strona została wyświetlona 18648 razy

Share →