Ciąża w pierwszych dniach, skąd wiesz? Bez testu!

ciąży w pierwszych dniach, skąd wiesz? Bez testu!

zwiększona senność często jeździ do toalety, ale chyba bardziej poprawne powiedzieć Test

Pierś lekko pripuhnet, znajdzie mały nudności.

Wiele kobiet, które nie zaczęły miesiączkować w momencie, zadaj sobie pytanie: "ciąży lub po prostu opóźnić? ", Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty lub wykonać test ciążowy w domu, ale nie zawsze jest to możliwe. Jak określić – czy jesteś w ciąży w inny sposób?

Po pierwsze, istnieją oznaki ciąży.

opóźnienia miesiączki

zwiększone lub bolesne piersi i sutki

Przydział siary

nudności i wymioty w godzinach porannych

zmiana smaku (pragnienie słony, kwaśny)

zmiany apetytu

zmęczenie

drażliwość

częste oddawanie moczu

Objawy te nie są dokładne, ponieważ często są takie same objawy mogą być przed miesiączką. Ponadto, wiele kobiet jest nerwowy o ewentualnej ciąży, zaczynają odczuwać nudności i inne objawy ze względów psychologicznych.

Opóźniona miesiączka może być spowodowane ciążą nie tylko. Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na owulację i, w konsekwencji, do miesiączki opóźnienia:

stres

Podróż

przejazdy

choroba

lek

ćwiczenie

Nagła zmiana masy (na przykład po ścisłej diecie)

Bardziej dokładny jest pomiar podstawowej temperatury ciała

Określenie obecności ciąży przez pomiaru podstawowej temperatury ciała

W celu określenia ciąży jest więc konieczne, aby poznać ich cykl menstruacyjny i regularnie utrzymywać wykres temperatury.

Możesz być pewien, że ciąża, gdy wysokie temperatury utrzymują się przez 3 dni więcej niż w normalnej fazie ciałka żółtego (tej fazie po owulacji aż do następnej miesiączki, charakteryzującego się wysokimi temperaturami. W tej fazie Temperatury powyżej 37 stopni).

Na przykład, jeśli jest to zwykle 12 dni, i jeden dzień było 16 dni, tovisoka prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Dzięki temu, gdy pierwszy etap (jeśli cykl nie jest regularny) może być bardzo różny czas trwania, faza ciałka żółtego w ogóle jest bardzo stabilny i jest 12-14 dni. Ważne: to jest jak druga faza cyklu, a nie cały cykl.

Czas cyklu zmienia się głównie z pierwszego etapu!

Wysokie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli istnieje trzeci poziom wysokich temperaturach w zwykłym cyklu dwufazowym. (Jest to jednak nie we wszystkich temperaturach graficzne wystarczające indywidualnie). Zazwyczaj harmonogram się w dwóch etapach: najpierw jest niska temperatura fazy, a następnie, po owulacji, gwałtownie wzrasta w górę – to ciałka żółtego (w wysokiej temperaturze). Gdy ciąża jest, że po drugiej fazie, dodatkowe skoku (czasem stopniowe) temperaturach i staje Harmonogram trójfazowe.

Jeśli jest więcej niż 18 wysokie temperatury rzędu, to z pewnością ciąży.

Share →