Ciepłe balkon z jego własnymi rękami: jak zrobić ten dom innego pokoju?

Ciepłe balkon z jego własnymi rękami: jak zrobić ten dom innego pokoju?

Ocieplenie przeszklenia balkonów początku. Mamy nadzieję, że nie powinno przeszklone «nadal»Korzystanie ramy drewniane balkon można zaoszczędzić od zimna. Ramy te są przeznaczone do ochrony przed wiatrem i deszczem, a nie z zimna. Przy wyborze szyby Należy pamiętać, że okna są zainstalowane na balkony i loggie, przeznaczony dla bardziej surowych warunków niż te, które są zainstalowane w mieszkaniu. Mają one większą szerokość (odległość między szybami), co pozwala utrzymać ciepło na balkonie, nawet w 30 stopni zimno.

Dlatego też, jeśli mówimy o tworzeniu jest ogrzewanie, ciepła balkon, zapisać na szyb zespolonych nie jest konieczne. Jest to szczególnie ważne w nowych oknach służących przeszklenia balkonów «od producenta»,

Spór szkła izolacyjnego przeszklona

Najczęściej, deweloper, chcąc zapisać zestawy na balkonach tanich okien, które mogą wykruszeń w ciągu kilku lat od zmian temperatury. Wiele uwagi należy poświęcić i akcesoria: od zostaną otwarte i zamknięte szyby balkon, czuć zmiany temperatury i wilgotności skorygowanej (przetłumaczone w trybie zimowym i letnim), częściej niż w mieszkaniu, co oznacza, że ​​wszystkie elementy muszą być wysokiej jakości ramy.

Nowe okna zamontowane w nowo wybudowany z cegieł lub bloczków ogrodzenia, którego wysokość nie może być mniejsza niż 95 cm, a jeśli loggia pozostawiając dzieci powyżej 3 roku życia — 105 cali. Powierzyć instalację podwójną szybą lepszego Marka: na pewno można to zrobić samodzielnie, ale w tym przypadku, okno ma gwarancji.

Leczenie stawów

W pierwszej kolejności po instalacji szyb zespolonych do przetworzenia, wszystkie spoiny poziome i pionowe, a ceglane domy uszczelniające wymagają tylko sufit. Podobnie jak w przypadku wyboru szkła, nie opierają się na budowniczego: więcej «standardowe uszczelnienie» stawy w budynkach jest słaba. Stary balkon izolacji usuwa się, a szczelina wypełniona pianką profesjonalnego montażu.

Od najtańszych, to nie tylko koszty, ale również odporny na zmiany temperatury i wilgotności, co pozwala zaoszczędzić na pianka nie jest to zalecane.

Ocieplanie

Jako izolacja jest najczęściej używany pianki lub wełny mineralnej, ale jest wiele innych opcji: pianki poliuretanowej Penoplex polistyrenu. Różnią się one w większym stopniu na przewodność cieplną i inne właściwości. Na przykład, pianka izolacyjna jest najtańszą, ale jest wysoce łatwopalna.

Natomiast pianka poliuretanowa jest mniej zapalny, ale nie do końca w zwykły sposób (natryskiwanie lub wylewanie). Isover — Litery na bazie wełny mineralnej włókna szklanego. Ta izolacja jest łatwy w instalacji, dobrze wyciszone, ale jest używany tylko wtedy, gdy materiał izolacyjny nie ponosi obciążenia.

Sposób montowania grzejnika jest podobna do większości jego gatunkami. Pierwsza warstwa jest przymocowana do słupka ogrodzenia i drewnianych, które są montowane w narożnikach stalowych do podłogi i sufitu balkonu, jest tworzony «skrzynie», Odstępy między prętami wypełnionych drugiej warstwie izolacyjnej.

Najbardziej popularne dziś materiały wykończeniowe są wykładziny lub panele plastikowe. Podczas korzystania z podszewką musi być malowane lub lakierowane, aby uniknąć obciążenia na zmiany wilgotności i temperatury.

Izolacja podłogi (jeśli nie zamierzasz korzystać z ogrzewania podłogowego systemu grzewczego) odbywa się na tej samej zasadzie: izolacja jest zawarte pomiędzy dzienniku, wykonane z drewnianych prętów. W pracy tej złotej zasady: większa izolacja jest umieszczone na podłodze, tym lepiej. Jednakże, nie jest możliwe, aby podnieść podłogę balkonu nad stopniem: nie tylko jest to niewygodne, a to zmniejsza ogólną wysokość loża, która nie powinna być mniejsza niż 2 m 45 cm.

Po izolacji układa, to jest szyte na górze arkuszy sklejki, jaki wynika linoleum lub laminatem.

Potrzebujesz ciepłą podłogę?

Przy wyborze odpowiedniej metody ogrzewania balkon trzeba pamiętać, w jaki będzie on używany. Jeśli balkon nie planuje spędzić dużo czasu, wystarczy zainstalować chłodnicę oleju, co jest dość stanie ogrzać mały pokój na pół godziny – godz. Jego zaletą jest niska cena oraz fakt, że oszczędza energię.

Przez minusy — że powietrze i schnie w ciągłym użyciu nieekonomiczne.

W pełnym wymiarze czasu balkon ogrzewania podłogowego ogrzewania nadaje się, co jest z dwóch rodzajów: elektryczna i woda.

W tym ostatnim przypadku, podłodze betonowej układa się materiału izolacyjnego «wąż» ustawia się rurę połączoną z ciepłej wody. Jest sprawdzana pod ciśnieniem, a następnie umieszcza się na górze betonowego podkładu. Posadzka w takim przypadku może być wszystko, ale najczęściej używane elementy. Zalety płci wody jest to, że jest to jeden z najbardziej praktyczne i najtańszym sposobem ogrzewania. Przez minusy — złożoność i wysokie koszty instalacji. Ponadto, centralne ogrzewanie, bez zgody w Dese podłączyć niemożliwe: wymaga specjalnego projektu, a nie fakt, że zostanie on zatwierdzony.

Na przykład, przesunąć grzejnik z pokoju na balkon jednoznacznie zakazane.

Więcej łatwy w instalacji elektrycznej podłogi jest kabel, który uczy się zamiast rur na betonowej podłodze i warstwą izolacji. Ważne jest, aby upewnić się, że stół ma pęknięć i szczelin oraz do izolacji paroizolacji było: z powodu różnicy temperatur pomiędzy otoczeniem i wnętrzem może skraplać się, co jest niebezpieczne dla okablowania.

Ostatnio pojawiły się na rynku, że promienniki podczerwieni są mniej wysuszone powietrze i są bardziej wydajne niż energii konwencjonalnej. Jednakże, ciepła zima balkon, wciąż nie może sobie pozwolić: są one dobrze dostosowane tylko jako dodatkowego ogrzewania.

Ceny

Jeśli nie masz czasu lub chęci, aby ocieplić swój własny balkon, można pozostawić profesjonalistom. Koszt izolacji zależy od wielkości pomieszczenia i zastosowanego materiału i waha się od 28 do 80 000 rb (bez szkła).

Share →