Clover: właściwości lecznicze i przeciwwskazania.

Clover: właściwości lecznicze i przeciwwskazania.

Wszystkie znane koniczyny roślin nie tylko przynosi szczęście, według powszechnej opinii, ale także zdrowie i dobre samopoczucie. Roślina ta jest szeroko stosowany w medycynie ludowej: jest on nalewki, herbaty, herbaty ziołowe i więcej. Co jest tak przydatne niepozorne na pierwszy rzut oka, koniczyny?

Kwiaty koniczyny – źródło witamin – zawierają karoten i kwas askorbinowy, witaminę E oraz wiele witamin z grupy B. Ponadto, kwiaty tej rośliny zawierają olejek eteryczny, izoflawony, triazolin, kumaryny i wiele innych cennych substancji dla naszego organizmu. Jest to również bardzo pomocny i koniczyny – zawierają kwas salicylowy, który ma działanie przeciwzapalne, jak również fitosterole, które obniżają poziom cholesterolu i bogate w witaminy.

Właściwości lecznicze koniczyny znaleziono w starożytnych Chinach. Jest ono stosowane w leczeniu skazy moczanowej, chorób jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego. Travniki clover dawna używane jako źródło magnezu i miedzi, chromu i wapnia, witamin i innych składników pokarmowych.

Koniczyna czerwona, który był używany w starożytnej medycynie chińskiej, w celu zapewnienia detoksykacji wątroby i ciało, oczyszcza krew i limfę, odpływ żółci, a także normalizuje przewodu pokarmowego.

Teraz clover jest stosowany do leczenia różnych poziomach trudności – pomoże to, jak poprawić wygląd ciała i przyczyniają się do skuteczności leczenia choroby wieńcowej serca. Lekarze powinni przynajmniej od czasu do czasu korzystać z koniczyny pozostawia jako składniki do sałatki – to proste, bo Clover – jest bardzo często roślin. Jednak zbieranie koniczyna rośnie wzdłuż dróg lub w pobliżu obszarów skażonych szczególnie.

Lepiej jest zbierać rośliny znajdujące się poza miastem lub dziedzin jego daczy. Dodatki również do sałatek, można wykorzystać wstępnie rozdrobnionych i wysuszonych kwiatów koniczyny – mogą być stosowane jako wypełnienie w pierwszym cyklu. Kwiatostany można stosować przez dodanie do filiżanki zarówno zielonej i czarnej herbaty.

Obecnie, współczesny człowiek ma bardzo często w pracy do czynienia z komputerem, ale w domu nie będzie więcej i telewizor. Oczywiście, obciążenie naszych oczach są bardzo duże, że nie pozytywny wpływ na zdrowie. Jeśli martwisz się o suchość oczu, ich nadmiernego zmęczenia, napar z koniczyny pomoże Ci rozwiązać problem. Gotować liście i kwiaty roślin, a następnie niech rosół ostygnie i dokonać kompresji, zwilżyć wacik w nim.

Nałożyć kompres na oczy na około 15 minut co noc – a twoje oczy będą świecić zdrowia i urody.

W starożytnej Rusi wywar z tej rośliny kwiatostany dać tym, którzy ponieśli szkody, chirurgii – koniczyna zapewnia wystarczająco dużo intensywnej opieki, pomaga szybko przywrócić witalność. Roślina poprawia jakość krwi, łagodzi ból i sprzyja szybkim gojeniu ran, zapewnia organizmowi niezbędnych witamin, poprawia siłę i reguluje ciśnienie – innymi słowy, widma jego właściwości terapeutyczne jest bardzo szeroki. Clover pomoże Ci zapomnieć o bólu głowy, pozbyć się zawrotów głowy, szum w uszach. Jest on stosowany w astmy oskrzelowej, duszności, zapalenie oskrzeli.

Ponadto, napar z liści koniczyny jest moczopędne, co oznacza, że ​​pomaga pozbyć się kamieni nerkowych, chorób nerek.

Aby przygotować wywar z koniczyny, zajmuje około łyżkę kwiatostan – kwota ta jest potrzebna do szklanki wody. Gotować przez minutę, a potem niech to napar rosół na godzinę – to lepiej, że stało się to w ciemnym miejscu. Weź wywar po zjedzeniu pół szklanki.

Aby przygotować napar, zajmuje około dwóch łyżek kwiatostany, zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić na godzinę. Następnie przecedzić napar i wziąć w ten sam sposób.

Nalewka z koniczyny w następujący sposób. 4 łyżki cukru surowego i alkoholu (0,5 litra) i odstawić na dziesięć dni. Nalewka powinna podjąć jedną łyżeczkę przed posiłkami.

Nie jest zalecane, aby traktować koniczyna ludzi cierpiących na raka estragenozavisimoy. Ponadto przeciwwskazaniem jest biegunka, ból żołądka, choroby serca. Nie należy również wziąć wywar z koniczyny kobiet w ciąży.

Share →