Co i jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego u kobiet

Co i jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego u kobiet

Zapalenia pęcherza, w którym występuje zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego, według danych, stwierdzono jeden z pięciu kobiet. Dlatego skuteczne leczenie zapalenia pęcherza u kobiet przez wiele lat, pozostaje palącym problemem współczesnej medycyny.

Wizyta u lekarza

Po pierwsze objawy tej choroby nieprzyjemne kobiety powinny skonsultować się z lekarzem. Zapalenie pęcherza siebie nie tylko dać pożądany efekt, ale może również prowadzić do zaostrzenia objawów. Fakt, że zapalenie pęcherza – chorobę zakaźną i jej leczenie wymaga również określenia patogenu spowodowały infekcję pęcherza. Jeśli brać leki, po prostu odmówić kobietom objawy zapalenia pęcherza. Można uzyskać powiększenie tarczycy i uszkodzenia wątroby.

Ponadto, pod koniec rozpoczęciem leczenia może doprowadzić do przejścia do przewlekłej postaci pęcherza.

Kwalifikacje lekarza przed przypisać odpowiednie preparaty przeanalizuje do identyfikacji czynnika sprawczego, a dokładnie zbadać pacjenta i zebrać szczegółowy wywiad. Zbierając leki, lekarz weźmie pod uwagę obecność kobiety związane przewlekłych, ciąży, a także alergii.

Leczenie ostrego zapalenia pęcherza

Jeśli wystąpią objawy ostrego zapalenia pęcherza moczowego, leczenie antybiotykami powinny być rozpoczęte, gdy tylko jest to możliwe, w celu zniszczenia chorobotwórczych mikroorganizmów żyjących w układzie moczowo-płciowym. Teraz lekarze przepisują antybiotyki, które koncentrują specjalnych bezpośrednio do pęcherza moczowego. Jest to skuteczne leczenie nie tylko szybko zwalnia pacjenta od nieprzyjemnych objawów, ale nie powoduje ogromne szkody dla jego ciała.

Na przykład, fosfomycyna, który jest często stosowany, z uwagi na krótki czas trwania leczenia i minimalne efekty uboczne mogą być stosowane do leczenia kobiet w ciąży, nawet. W przypadku ostrego zapalenia pęcherza fosfomycynę powołany raz, a następnie działanie innych tabletek z zapaleniem pęcherza.

Leczenia zapalenia pęcherza powinna nie tylko antybiotyki, ale z pomocą leków przeciwzapalnych, a jeśli to konieczne – przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Ponadto, w leczeniu tej choroby, oraz z powodzeniem stosowanych narzędzi utworzonych na bazie naturalnych składników, na przykład Kanefron który ma spazmolityczne, przeciwbakteryjną i przeciwzapalne działanie.

Leczenie zapalenia pęcherza włączenie i picia płynów tyle, konieczne jest, aby przyspieszyć wydzielanie zainfekowanych moczu. Zaleca się, aby pić 2-3 litrów dziennie, dobrze nadają się, na przykład, soku z żurawiny. I chcesz wyłączyć z produktów spożywczych, podrażnienia pęcherza (mięs, tłustych i pikantnych potraw).

W walce z pęcherza pomocy jonoforezy, UHF i inductothermy.

Leczenie przewlekłego zapalenia pęcherza

Mikroflory, która powoduje zapalenie pęcherza moczowego może występować tylko na niektórych kwasowości moczu, to znaczy zmiana kwasowości przyczynia się do oczyszczania pęcherza. Aby to osiągnąć, trzeba jeść zrównoważonej diety w węglowodany, białka optymalnych, tłuszczów, minerałów i witamin. Posiłki powinny być delikatne, a jego dziennik kalorii nie powinna przekraczać 3500.

Schemat leczenia zapalenia pęcherza muszą obejmuje przeciwskurczowe oraz przeciwbólowe (avisan, platifillin, no-spa, baralgin i in.), Jak również narzędzi, które zwiększają reaktywność (pentoksil, metiluratsil). Lek ten jest przypisany 1-2 tygodniowe kursy, które są powtarzane co 2-3 miesiące.

Do leczenia dróg moczowych zaleca napoju dziennie przez okres co najmniej 2 litry cieczy. A gdy jesteś przebudzony muszą przestrzegać reżimu częste oddawanie moczu, to jest, aby opróżnić pęcherz każda godzina druga (w godzinach popołudniowych).

U kobiet w trakcie leczenia przewlekłego zapalenia pęcherza mogą wystąpić różne trudności. Farmakoterapia czasu obejmuje stosowanie leków hormonalnych i przeciwhistaminowe (prednizon, hydrokortyzon), jak również heparyny i terapii infuzyjnej.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza skuteczne fizykoterapia, na przykład, elektroforezie Novocaine stymulacja elektryczna pęcherza i innych. Czasami lekarze wykonania dopęcherzowe i predpuzyrnuyu przedkrzyżowej Novocaine blokady, a także rozciągnięcie pęcherza (w znieczuleniu). Jeśli kobieta działo się skurcz pęcherza blizna operacja jest wykonywana.

Cechy leczeniu zapalenia pęcherza moczowego latem

W lecie jest fala choroby zapalenie pęcherza moczowego u kobiet, ale nie wszystkie z płci pięknej są świadomi niektórych cech jego leczenia w lecie. Gdy objawy alarmowe powinny an skonsultować się z lekarzem, który przepisze antybiotyki.

Skuteczne antybiotyki stosowane w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego w lecie, istnieją narzędzia, które nie mają fototoksyczność. Ten skutek uboczny jest zaczerwienienie skóry i pojawienie się pęcherzyków na nich pod wpływem światła słonecznego.

Fakt, że w fototoksycznością preparaty zawierają substancje mające właściwości foto- i fotoreaktivov. To oni ludzkiej skóry nadwrażliwość na światło słoneczne. Dlatego też, nawet jeżeli świeci słońce nie zbyt jasny, pacjent ma duże ilości wolnych rodników, rozpoczyna się niszczenie komórek skóry i zapalenie.

Jeden z leków bez fototoksyczności jest fosfomycyny.

Środki ludowe do walki zapalenie pęcherza

Wiele kobiet uzupełnienie leków różnych tradycyjnych leków. Jednak każde użycie środków ludowej w domu jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem.

Jednym z najbardziej skutecznych środków zapalenie pęcherza uważane sok żurawinowy, żurawina zapalenie pęcherza pomaga w tym, że zawiera substancje biologicznie czynne, które zmieniają konsystencję i ilość śluzu w pęcherzu. Zastosowanie soku żurawinowego zapobiega powtarzaniu nawrotów.

Pomoc w tej chorobie i korzeni pietruszki i liści, które chcesz szlifować. Łyżeczka zieleni powinny zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić w termosie na kilka godzin. Napar należy pić małymi łykami około godzinę przed posiłkiem.

Dobry efekt i świeży koperek, które muszą być dokładnie zmielić. Trzy łyżki powstałej mieszaniny wlać szklankę gorącej wody i wystarczy umieścić w łaźni wodnej przez 15 minut. Bulion powinien spuścić wynikające, fajne i wlać do niego wody do początkowej objętości.

Oznacza to, trzeba wziąć trzy razy dziennie przed posiłkami trzy szklanki.

Share →