Co należy zrobić, jeśli komputer nie widzi dysku flash USB?

Co należy zrobić, jeśli komputer nie widzi dysku flash USB?

Jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez użytkowników laptopów, jest niewidoczny napęd flash. Niby jak ty i został włożony do portu USB, ale uparty komputer nie może go znaleźć. Nie panikuj, bo problem może być całkowicie rozwiązany.

Po pierwsze, konieczne jest przeprowadzenie szybkiego testu komputera i kij. Aby to zrobić, potrzebne są dwie rzeczy: Drugi komputer i inne karty flash. Wystarczy spojrzeć na laptopa widzi innych (prawdopodobnie naprawione), dyski flash.

Warto również sprawdzić kij się i podłączyć go do innego komputera i upewnić się, że działa poprawnie. Na podstawie tej szybkiej kontroli, będzie można wyciągnąć wnioski o zdrowie żelaza.

Jeśli twój laptop nie chce widzieć żadnego karty pamięci flash, być może cierpi na wadliwego portu USB. Sprawdź będą odczytywane karty pamięci flash w innych portach, o ile takie istnieją. Ale jeśli karta nie chce pracować, to, niestety, niewiele polecić to jest możliwe, że odchodzi od styku łącznika lub uszkodzenie samej płycie. W takich przypadkach, będzie taniej kupić nowy dysk.

Co ciekawe, dysk flash nie może pracować ze względu na fakt, że laptop zasilacz nie jest na tyle mocy. Dzieje się tak, gdy urządzenie jest słaba, i jest połączony z wieloma urządzeniami. Jeśli używasz piast (piasty-porty USB), spróbuj połączyć się bezpośrednio z dysku.

Co zrobić, jeśli problem jest związany z oprogramowaniem? Cóż, jest to całkiem możliwe. Sprawdź ustawienia interfejsu USB podłączony laptop BIOS.

Aby to zrobić, podczas uruchamiania, naciśnij DEL (Może to być jeden z drugim kluczowym F1-12), Przywróć standardzie (Ustawienie domyślne) lub szukać dla linii, które wspomina interfejs USB i włączyć (On lub Włącz). Niestety, dokładna lokalizacja parametru nie może być nazwany, ponieważ każda wersja BIOS, może być inna (jak również nazwa i ustawienia).

Problem może leżeć w ustawieniach systemu operacyjnego. Wykonaj następujące kroki, aby przejść Początek. zwój Run . W typu linii w poleceniu diskmgmt.msc i naciśnij klawisz Enter. Pojawi się okno Zarządzanie dyskami. Można go również znaleźć w Panelu sterowania ( Narzędzia programowe Zarządzanie Administracja ).

Teraz wygląda, można zobaczyć dysk flash w górnym okienku okna (można go znaleźć przez nazwę woluminu, jeśli go pamiętam, czy rozmiar). Jeżeli w pamięci jest widoczna, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz pozycję menu Set Active. Jeśli nazwa dysku jest wyświetlany jako nieznane lub mało nie inicjowane lub jeśli nie rozłożone, jest prawdopodobne, karty pamięci flash jest uszkodzony i pozostaje tylko zmienić.

Podobne artykuły:

Nawigacja po wpisach

Co należy zrobić, jeśli komputer nie widzi kij.

2 komentarzy

Share →