Co to jest niedokrwistość z niedoboru żelaza i jak to grozi kobiecie

Co to jest niedokrwistość z niedoboru żelaza i jak to grozi kobiecie

Lekarze często nazywane niedokrwistość pospolite choroby kobiece, jak każda kobieta, niezależnie od wieku, na ryzyko zakupu niedokrwistością z niedoboru żelaza.

I pomimo tego, że w dzisiejszym społeczeństwie wyemancypowane kobiety nie staram się dać oszukać charakter mężczyźni niemożliwe, ponieważ jest sprawą fizjologiczne cechy kobiecego ciała sprawia, że ​​jesteśmy słabszą płcią.

Rolą żelaza w organizmie człowieka

Naukowcy od dawna pokazuje, że żelazo odgrywa ogromną rolę w życiu każdego z nas, zwłaszcza z powodu jego wewnętrznych rezerw w organizmie są bardzo małe, a około 4 m

Co jest najważniejsze Rola żelaza? Po pierwsze, jony żelaza, jako część hemoglobiny w płucach są połączone z atomem tlenu, który jest dostarczany z powietrzem i pomocy do dostarczania tlenu do najbardziej wewnętrznych organów w ludzkim ciele, zapewniając ich prawidłowe działanie.

Nie kończy się na korzyść żelaza do korpusu, a żelazo jest zaangażowany w syntezę mioglobinę, takiego białka, która jest odpowiedzialna za dostarczanie tlenu do mięśni. Żelazo jest zaangażowany w syntezę około siedemdziesiąt różnych enzymów niezbędnych dla wzrostu organizmu w celu utrzymania jej wytrzymałość ochronną, syntezę hormonów, jak również neutralizacji substancji obcych do organizmu.

Źródło żelaza w organizmie człowieka

Naturalnym źródłem żelaza dla ludzi – jest jedzenie. Żelaza w krwi z jelita, ale mała ilość jest odpowiednia do zachowania i zostanie złożony w szpiku kostnego, wątroby i śledziony.

Gdy organizm nie jest już wystarczająco dużo żelaza z zewnątrz, to stara się utrzymać go na pierwszym miejscu w hemoglobiny przy użyciu tytułu odroczonego akcji w powyższych organów. Ważne jest, aby wiedzieć, że w tym etapie nie jest jeszcze możliwe określenie oznaki niedokrwistości, a utajony niedobór żelaza w organizmie człowieka jest już na miejscu. Jeśli niedobór żelaza nie została wypełniona, a następnie będzie zużywać ciało mięśni, skóry, błon śluzowych, włosów i innych narządów. A kiedy nie wystarczy tych rezerw, przerywa syntezę hemoglobiny, zmniejszenie krwi jest mniejsza niż 120 g / l mają bezpośredniego wskazania niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Objawy niedokrwistości

Jak tylko uszczuplonych zapasów żelaza w organizmie, człowiek zaczyna doświadczać objawów niedokrwistości. Te właściwości obejmują:

spadła wydajność, która jest pierwszym objawem niedokrwistości z niedoboru żelaza;

zły stan zdrowia, który towarzyszy osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy, senność, a często przyspieszone bicie serca;

do zewnętrznych objawów anemii należą: suchość skóry i złuszczanie, blady i kruchą płytkę paznokcia, wygląd pęknięcia w kącikach ust i straty włosów;

Niedokrwistość towarzyszy zmniejszenie ciało jest odpornościowy, aw konsekwencji – wysokiej podatności na infekcje;

nastąpiła zmiana smaku i zapachu: Chcę jeść surowe wołowiny, kredy i węgla drzewnego, począwszy zwłaszcza jak zapach lakieru, farby i skóry;

zakłócony stan emocjonalny, staje się drażliwy, często zmienia nastrój i pamięć straty.

Powinny znaleźć się lub swoich bliskich z powyższych objawów, nie wahaj się odwiedzić lekarza.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza – nie tylko choroba kobiet

Niedokrwistość z niedoboru żelaza jest często występuje także u mężczyzn, ale przede wszystkim choroby narażone są kobiety. Wynika to z procesów fizjologicznych, które występują w organizmie kobiety. Jako żywy przykład, w czasie miesiączki, gdy stracił dużo krwi i może rozwinąć niedokrwistości.

Na ryzyko składa się głównie z nastoletnich dziewcząt, które nie zostały jeszcze ustalone cyklu, a także kobiety w okresie menopauzy z krwawienia z macicy.

Krytyczne dla kobiety może być nazywany okresem narodzin dziecka, od samego początku ciąży, kobiet potrzeba ciała dla wzrostu żelaza ponad dwukrotnie. Ważne jest, aby wiedzieć, że po porodzie ciąży, a także proces karmienia piersią zmniejsza zapasy tego ważnego minerału w organizmie o około 20%, na naturalnym odzyskania żelaza w tej sprawie zajmie co najmniej 4-5 lat. Jest to związane z faktem, że prawie jedna trzecia kobiet w okresie poporodowym jest cierpiących na anemię z niedoboru żelaza.

Zapobieganie niedokrwistości z niedoboru żelaza

Podstawową zasadą jest, aby zapobiec anemii, odżywianie, dieta, gdy istnieje wystarczająca ilość produktów bogatych w żelazo. Produkty te powinny być przede wszystkim przypisać mięsa: wołowiny, drobiu i królików. Bogate w żelazo, owsa i gryki, a także rośliny strączkowe, orzechy, rodzynki i jabłka.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wartości odżywczej różnych wyrobów żelaznych nie same. Ponieważ produkty zwierzęce trawi się znacznie lepiej absorbowany przez rośliny i do 40%.

Wiedzieć, że witamina C przyczynia się do tego, że żelazo jest lepiej absorbowany i absorbowany w jelitach. Dlatego też, podczas jedzenia mięsa, to zaleca się łączenie tych warzyw, które zawierają dużo witaminy C, takie jak kapusta i papryka. Po obfitym dania mięsnego pomocne jest wypić szklankę soku pomarańczowego.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że takie napoje, takie jak kawa i herbata, przeciwnie zmniejsza wchłanianie żelaza, ponieważ zawierają dużo garbników.

Potrzeba żelaza w organizmie ludzkim

Według specjalistów, kobiety powinny otrzymać co najmniej 18 mg żelaza dziennie. Dla kobiet w ciąży, liczba ta wzrosła w dawce 20 mg, podczas gdy w okresie karmienia piersią dziennej stawki tego minerału – do 25 mg. Jeśli porównamy potrzeb kobiet z mężczyzn, silny połowa ludzkości tyle spożywać dziennie tylko 10 mg żelaza.

Duże zagrożenie dla kobiecego ciała są diety niskokaloryczne, a jeśli nie mogą się obejść bez, powinna wzbogacić swoją dietę w witaminy i minerały, które z pewnością będzie żelaza (Fe).

Zadbaj o swoje zdrowie i upewnij się, że jedzenie było zrównoważone.

Share →