Co to jest Patchwork?

Co to jest Patchwork?

Oryginalny projekt wnętrza domu, spędzając sporo funduszy marzenie każdej gospodyni. Przypomnijmy techniki patchworku.

Patchwork, patchwork lub – trudne i bardzo ciekawy rodzaj robótki, znane od czasów starożytnych.

Patchwork: Trochę historii

Techniką patchwork jako niezależny sztuki zdobniczej został opracowany w Anglii XVIII wieku wraz z przybyciem wspaniałych indyjskich tkanin. Jednak patchwork został opracowany w wielu krajach.

Ta technika jest bardzo istotne w czasach kryzysu, ponieważ przetwarza odpady i resztki szmat tkanin w niezbędne artykuły gospodarstwa domowego. Wielu z nas pamięta z doświadczeń z dzieciństwa homoseksualnych włochate dywany babci.

Patchwork nie jest zapomniany w naszych czasach. Dzięki tej technice, można zrobić niemal wszystko – od bielizny pościelowej do paneli, zabawki dla dzieci. niewiędnącego kolory i modne ubrania.

Wybór tkanin do patchworku

Jeśli kobieta jest poważnie zaangażowany w robótki, w pewnym momencie, że zgromadził ogromną różnorodność małych kawałków tkaniny. Rzuć im szkoda, ale jak znaleźć zastosowanie dla nich? Możesz zrobić coś pożytecznego, a jeśli spróbujesz, nawet piękne.

W przypadku będzie jak nowe tkaniny i zostały już wykorzystane.

Stylu patchwork wymaga użycia materiałów nie podlegających skurcz. Chociaż doświadczonych szwaczek korzystać z różnych tkanin i faux futra. Ale początkujący lepiej korzystać z bawełny lub lnu.

Przed rozpoczęciem pracy z tkaniny, jest konieczne, aby mycie, skrobię i żelaza.

Pikowania dla początkujących: Porady

Oprócz kawałków tkaniny, na zestaw niezbędnych nożyczki, igły o różnych pokojach, podszewka tkaniny, naparstek, kredy krawieckiej władców, szpilki, kredek, wszelkiego rodzaju wzory, wzory i nici o różnych kolorach.

Wzór w szachownicę często wybierana identyczne pod względem wielkości i kształtu elementów kwadratowych, trójkątne, w kształcie rombu. Po pierwsze, trzeba w pełni reprezentuje całego wzoru, a ten wzór, aby przygotować wszystkie przyszłe produkt i jego poszczególne elementy.

Szablony pasuje grubego papieru, tworzyw sztucznych, pleksi, ponieważ są one przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wystarczy tylko oznaczyć je w odpowiednim rozmiarach sposób, aby nie pomylić. Narysuj odpowiednią pozycję, to trzeba się wycofać około pół centymetra z każdej strony, a do identyfikacji tego samego obwodu, ale z naddatku szwu.

Następnie wyciąć oba obwody.

Gotowy wzór nałożone na złej stronie tkaniny i rysować ołówkiem na wewnętrznej i zewnętrznej pętli. Dlaczego to zrobił? Kawałek cięcia z naddatkiem i uszyć na wewnętrznej pętli. Jeśli gęstej tkaniny, zasiłek nie jest potrzebne. Elementy tych tkankach są przetwarzane i zszyte z ciągiem „zygzaka”. Przygotuj z góry za wsparcie produktu.

Udekoruj elementy ozdobne, cekiny, appliqués.

W stosownych przypadkach patchwork?

I prawie wszędzie! Koce, pościel, poduszki. panele do dekoracji ścian, małe dywaniki, oryginalne zasłony. Jasne serwetki i nawet meble sposób, w tym stylu, jeśli chcesz, możesz wyciągnąć jeden lub kilka ścian w pokoju. To proste.

Wystarczy znaleźć kilka rolek tapety, za wzór i wyciąć kawałki trzymać w określonej kolejności.

Pikowanie jest bardzo ekscytujące. Działalność ta rozwija wyobraźnię, pozwala realizować swoje fantazje, tym bardziej, że miejsca na eksperymenty jest nieograniczona, ponieważ części można umieścić w tysiącach rysunków i ozdoby. Ważne jest również, że Twoje doświadczenia nie wymaga dużych nakładów pieniężnych.

Ponadto, książki i czasopisma z wzorami i instrukcjami krok po kroku pomoże w rozwoju tej wspaniałej sztuki. Udane eksperymenty, drogi szwaczka!

Master class na patchwork (wideo)

Irina Ptukha specjalnie do Spraw Kobiet

Share →