Co to jest próchnica u dzieci

Co to jest próchnica u dzieci

Jednym z najbardziej frustrujących, ale występujących chorób u dzieci jest próchnica. Jest to tylko jeden choroby u dzieci może wywołać ból więcej niż w przypadku kombinacji różnych chorób, kosztuje wiele pieniędzy każdego roku publicznej, i tak łatwo zapobiec. Oczywiście, nikt z nas nie celowo uszkodzić zęby dzieci w celu ich skrzywdzić, ale miliony rodziców to zrobić, nawet nie wiedząc o tym.

Teraz omówimy, jakie środki należy podjąć, aby chronić swoje dziecko przed tą chorobą.

Co to jest próchnica u dzieci i skąd się bierze?

Próchnica – Jest to choroba, która może zniszczyć zęby Twojego dziecka. Może to nastąpić w częstym kontakcie z zębami z słodkich napojów. Wśród nich, soki owocowe, słodkie dziecko jedzenie i mleko, słodkie gazowane i inne płyny. Kiedy dziecko znajduje się w kołysce z butelką żywności dla niemowląt, słodka ciecz będzie pozostawać w ustach przez dłuższy czas.

To jak, że umieścić dziecko do łóżka z ustami pełnymi cukierków.

Będzie to przede wszystkim atakuje górne zęby. Gdy dziecko z butelką w ustach, jego mowa obejmuje dolne zęby, chroniąc je. Dlatego dzieci płaczą, kiedy idą spać.

To niesamowite, jak wielu rodziców są próchnica zębów swoich dzieci i nie iść do dentysty.

Mogą mieć wpływ na wszystkie zęby?

Najczęściej chore dzieci górne przednie zęby, ale inne zęby mogą mieć również wpływ. Pierwszy zestaw zębów lub zębów mlecznych tymczasowych – pomóc dziecku żuć żywności łatwo nauczyć się mówić poprawnie i atrakcyjny wygląd. Ubytków w zębach dzieci mogą uszkodzić zęby stałe wyrzynają i powodować ból u niektórych dzieci, które mają być związane z powszechnych chorób ciała.

Oznacza to, że w celu uniknięcia problemów w przyszłości, to jest konieczne do utrzymania zdrowych zębów od dzieciństwa.

Co jest przyczyną próchnicy zębów?

Zęby pokryte lepką filmie nazywa niewidzialnego tablicę. Bakterie w płytce stosowany do wytwarzania kwasów cukrowych. Kwasy te atakują szkliwo. Jeśli słodkie napoje są długo w ustach bakterie Więcej możliwości produkcji tych kwasów. Próchnica zębów jest inicjowane przez długi zębów powierzchni styku z kwasami. To nie znaczy, że dzieci nie powinny być podawane słodkich napojów.

Ale konieczne jest ścisłe monitorowanie częstości i czasu trwania ich przyjęcia. Ale wielu rodziców wypić butelkę słodkich napojów jak środek uspokajający przed snem i może uszkodzić dzieci zęby. W czasie snu, ślina uwalnia mniej słodki pozwalając cieczy jest wokół zębów przez dłuższy czas.

To znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy zębów.

Co rodzice mogą zrobić, aby zapobiegać próchnicy zębów u dzieci?

    Użyj czystej wody i leków zalecanych przez lekarza pediatry, niech schludne.

    Higieny jamy ustnej, jak najszybciej. Przetrzyj dziąsła gazą dziecka po każdym posiłku.

    Mycie zębów należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszego zęba. Przy użyciu nici dentystycznej, aby rozpocząć, gdy w jamie ustnej 20 zębów mlecznych, zwykle 2-2,5 roku życia.

    Ustanowienie regularnych wizyt u dentysty po pierwszych urodzin. Musimy nawiązać dobre stosunki z dentystą dla dzieci od pierwszej wizyty i wspierać je na stałe. Regularnie sprawdzaj swoje zęby u dzieci.

    Natychmiast po wybuchu pierwszego zęba jest konieczne do oglądania za najmniejsze zmienić. Jeśli zauważysz białe lub ciemne plamy na dziecko zębów, wiem, że jest to konieczne, aby natychmiast skonsultować się ze stomatologiem.

Share →