Co to jest przepuklina linea alba i jak ją leczyć

Co to jest przepuklina linea alba i jak ją leczyć

Biała linia brzucha podjętej w medycynie nazywamy miejsce, gdzie łączone grubą białą kopertę obejmującą abdominis mięsień prosty. Anatomicznie, przechodzi pionowo przez środek jamy brzusznej, w postaci widocznych wgłębień mięśni światła pomiędzy rzędami pras. Takie choroby jak linea alba przepukliny mają tendencję do rozwoju w młodym wieku około 40 lat.

Bardziej podatne na dolegliwości mężczyzn. Jeśli chodzi o kobiety mają wygląd może przepuklina w późniejszym życiu. Przepukliną, która została utworzona w miejscu brzucha, ból jest tworzenie mocno z zaokrąglonym lub owalnym przepuklinowego pierścieniu.

Często pacjenci powstawanie szeregu przepuklin w tej dziedzinie, które mogą być umieszczone jeden nad drugim.

Podstawową przyczyną tego rodzaju przepukliny jest uważany za białą linię przerzedzenia, które mogą wystąpić u mężczyzn, ponieważ przeciążenia fizycznego, jak i kobiet po ciąży, a także skłonność do tła wrodzonym charakterze osłabienie tkanki łącznej.

Możesz przejść bezpośrednio do żądanej sekcji

Co to jest patologia

Linia biała Przepuklina – występ guza konkretne. W formacji przepuklinowego między mięśni wybrzuszenie narządów wewnętrznych otrzewnej, które mogą być ograniczone w procesie ludzkiego życia i wykonywania pracy fizycznej. W miejscu ich edukacji często pacjenci mają ból, zwłaszcza gdy znaczący wysiłek fizyczny.

Rodzaje i stadia choroby

Biorąc pod uwagę lokalizację przepukliny w pępka, podzielone na trzy typy to:

 1. Nadpupochnoy utworzona powyżej pępka;
 2. Podpupochnaya utworzona poniżej pępka;
 3. Pępowinowej formowana bezpośrednio w pierścieniu pępowiny.

Ponadto, w praktyce medycznej, są sklasyfikowane trzy główne etapy tej choroby:

 1. Przedotrzewnowej tłuszczak;
 2. Początkowy etap przepukliny;
 3. Istniejących przepuklin.

W pierwszym etapie, z okazji tylko przedotrzewnowej obszar tłuszczak powodu panujących wad szczelinowymi zaczyna pęcznieć przedotrzewnowej tłuszczu. Dalsze specyficzne worka przepuklinowego utworzona, sygnalizacja drugiego etapu choroby. W przyszłości jest diastasis mięśni i proces rozpoczyna się rozwija.

W worka przepuklinowego mogą już uzyskać pewne fragmenty ścian jelita cienkiego.

Obserwowane objawy podmiotowe i przedmiotowe

Objawy Linia biała może przepuklina w praktyce pojawia się w różny sposób, w zależności od stopnia nasilenia, czasu trwania choroby, poszczególne właściwości i charakterystyki pacjenta, i obecność współistniejących chorób. Charakterystyczne objawy, które mogą wskazywać na tego rodzaju przepukliny zawierać następujące:

 • ból powstawania wystających części, które są silniej objawia się w jego górnej części;
 • wzrosła ból w górnej części brzucha przy napięciu prasie lub wykonywania niektórych nagłych ruchów, w których zaangażowane mięśnie brzucha;
 • diastasis lub rozbieżności włókien mięśniowych;
 • Czasami jest nudności, wymioty.

Podczas manifestacji z tych objawów, powinny być zdiagnozowane w odpowiednim czasie. które rozpoznają wczesną edukację patologii oraz przeprowadzenia szybkiej i skutecznej leczenia zachowawczego. Jednakże istnieją przypadki, w których choroba jest całkowicie bezobjawowy. Takie choroby mogą być diagnozowane przez przypadek, gdy pacjent zgłasza się z zupełnie innej patologii w trakcie rutynowej kontroli lub.

Nowoczesne metody diagnozowania patologii

Przepuklina brzuszna – choroby pacjenci, których leczenie udział chirurga. Aby dokonać prawidłowej diagnozy, lekarz przeprowadza oględziny pacjenta, słucha skarg, badaniach klinicznych, i przypisuje kilka dodatkowych metod skutecznego badania. Do najczęściej występujących gatunków w tej choroby są:

 • Promienie X;
 • tomografii komputerowej;
 • gastroskopia;
 • gerniografii z kontrastem;
 • ultradźwiękowego.

Niezbędne działania w leczeniu

Leczenie przepukliny linea alba korzystnie prowadzi się chirurgicznie. W tym przypadku jest to jedyny rozsądny sposób się go pozbyć. Współczesna medycyna i najlepszych praktyk dziś oferują kilka opcji obsługi usunięcie choroby:

 • Przy użyciu tworzywa sztucznego local tkanki pacjenta, przy czym zamknięcie ubytku jest utrzymywana w połączeniu z eliminacją diastasis mięśni. Statystyka nawrót po takiej operacji wynosi około 40%, co jest skutkiem osłabienia tkanki łącznej u pacjenta. Dlatego, ten rodzaj pracy jest wykonywane tylko wtedy, gdy mała wielkość przepukliny i twardych tkanek wokół utworzonego wady.
 • Plastikowe pomocą specjalnych protez syntetycznych specjalne siatki materiały hipoalergiczne, który jest ustawiony na zamknięcia ubytku powięzi. Dzieje się tak po wycięciu diastasis mięśni rectus linea alba.

  W tym przypadku prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia choroby jest bardzo mała. Następnie, sieć może albo rozpuszczać się całkowicie lub częściowo, w zależności od stosowanego materiału. Z biegiem czasu, jest pełne wdrożenie sieci w ścianie jamy brzusznej i zanieczyszczenia go ściereczką.

  Najczęściej kwestia wszczepieniu sztucznej protezy rozpuszcza się w trakcie pracy, gdy jest to możliwe, aby ocenić stan wewnętrznych mięśni brzucha pacjenta.

Praktyka pokazuje, że w rozwiązywaniu tego typu choroby przepukliny ma swoją specyfikę. Doszli do wniosku, że chirurgiczne usunięcie przepukliny nie wystarczy, należy również wyeliminować rozbieżności RECTI białą linię.

Główne etapy operacji są uważane za dostęp do przepukliny wybór zanurzenie narządy wewnętrzne z worka przepuklinowego w jamie otrzewnowej do jej naturalnego, jak również ściany plastycznej na brzuchu.

Po operacji u pacjentów wymaga użycia specjalnego szynę, która podpiera żołądka. Środek ten jest zwykle przeznaczona do jednego miesiąca. Pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym, zaleca się, w ciągu trzech miesięcy do wykonania delikatnego traktowania. Należy unikać intensywnych ćwiczeń, podnoszenia ciężkich lub innych czynności związanych z napięciem brzucha.

Możliwe powikłania choroby

Najbardziej niebezpieczne i poważne powikłanie, które może spowodować alba przepukliny linea, jest uważany za naruszenie pierścienia przepukliny przepukliny, która odbywa się głównie w nocy. W tym skompresowanych narządów wewnętrznych, znajduje się w worka przepuklinowego i zakończeń nerwowych arkuszy podskórnej. W wyniku ściskania narządów wewnętrznych dopływ krwi jest zakłócona.

W takiej sytuacji, zajmuje kilka godzin, aby rozpocząć proces martwicy i śmierci organizmu, jak również zapalenia otrzewnej.

Na takie nieprzyjemne i niebezpieczne powikłania będzie wskazywać następujące objawy:

 • nudności z wymiotami;
 • bóle brzucha, ma tendencję do szybkiego wzrostu;
 • Obecność krwi w stolcu, zaburzeń defekacji;
 • przepuklina niemożliwe wyprostować palców, gdy pozycja leżąca.

Objawy te powinny być sygnałem do pilnej hospitalizacji i kwalifikacje leczenie w szpitalu.

Istnieją również inne powikłania niebezpieczne. Ta niedrożność jelit, obrażenia wewnętrzne lub zapalenie narządów wewnętrznych położonych w edukacji przepuklinowego.

Rokowanie i zapobieganie chorobom

Aby uniknąć tej choroby, należy przestrzegać podstawowych i prostych zasad zapobiegania, które obejmują następujące działania:

 • Właściwa dieta z przewagą płynnej żywności w diecie i przestrzegania diety;
 • Stosowanie bandaż kobiety w ciąży;
 • systematyczne szkolenie mięśni brzucha i utrzymanie ich w dobrym stanie;
 • utrzymanie prawidłowej wagi ciała, unikanie obecności dodatkowych kilogramów;
 • podnoszenie nasileniu umiarkowanym tylko z właściwą taktykę.

Jeżeli nie można uniknąć choroby leczenia przepukliny biała linia brzucha przy zastosowaniu nowoczesnych technik operacji można uzyskać pozytywne efekty. Z wczesnego wykrywania i likwidacji przepukliny, rokowanie jest korzystne.

Share →