Co to jest wirusowe zapalenie wątroby typu? gdzie jest?

Co to jest wirusowe zapalenie wątroby typu? gdzie jest?

Na pytanie: – Co to jest wirusowe zapalenie wątroby typu. – Wielu odpowie: – żółtaczka. I nie będzie częściowo rację.

Wirusowe zapalenie wątroby – grupa chorób zakaźnych, które głównie charakteryzuje się wątroby. Mogą objawiać się na różne sposoby, ale jednym z głównych objawów żółtaczki i pojedyncze ból w prawym górnym kwadrancie. Obecnie najczęściej wirusa zapalenia wątroby typu B i C.

Aby postawić diagnozę zapalenia wątroby, konieczne jest, aby analiza krwi, moczu, aw ciężkich przypadkach – biopsji wątroby.

Zapalenie wątroby typu A

Spośród wszystkich form wirusa zapalenia wątroby, zapalenia wątroby jest najczęstsze. Wirus zapalenia wątroby typu B dostaje się do organizmu poprzez spożycie: wraz z zanieczyszczeniami przez usta. Do zakażenia dochodzi, gdy nie ma higiena osobista (należy myć ręce po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem) i jedząc niemyte warzywa i owoce. Od momentu zakażenia do pierwszych objawów choroby biegnie od 7 do 50 dni.

Najczęściej początek choroby towarzyszy wzrost temperatury może być podobny do grypy. Zasadniczo chora jako dziecko, i zapalenie wątroby odbywa się zazwyczaj w ciągu miesiąca bez żadnych konsekwencji. Czy chory na zapalenie wątroby typu A, osoba już nie są zakaźne.

Wirusowe zapalenie wątroby typu szczepionka istnieje.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Wirus zapalenia wątroby typu B w krwi i innych płynów ustrojowych (nasienie, wydzielina pochwy). Okres inkubacji trwa do 6 miesięcy. Wirus zapalenia wątroby typu B jest przenoszony z osobą zakażoną przez krew zdrowego i nie chronione kontakt seksualny. Możesz się zarazić podczas udostępniania rzeczy osobiste higieny (szczoteczka do zębów, maszynki do golenia, akcesoria do paznokci) oraz w podziale narzędzi (strzykawki, łyżka, i inne.) W przypadku stosowania leków. W typowych przypadkach chorobą zaczyna się gorączka, osłabienie, bóle stawów, nudności i wymioty. Czasami są wysypki. Nie ma wzrostu w wątrobie i śledzionie.

Może być również przyciemnienie z moczem i kałem przebarwienia. W niektórych przypadkach może przebiegać bezobjawowo, a zatem infekcja może być wykryty jedynie w analizie krwi. Wirusowe zapalenie wątroby typu B, to jest szczepionkę, która skutecznie chroni przed zakażeniem przez okres co najmniej 5 lat.

Zapalenie wątroby typu C

Jest uważany za najbardziej niebezpieczne. Po pierwsze, ponad połowa z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C, staje się, co może ponadto prowadzić do marskości wątroby i raka wątroby. Przewlekły przebieg występuje u około 70-80% pacjentów. Po drugie, wirus zapalenia wątroby typu C jest stale mutowania ma kilka genotypów, a zatem trudne do leczenia. Po trzecie, często hepatitis C zachodzi całkowicie bezobjawowy. Często zakażenie następuje przez strzykawek, igieł w ludzi zażywających narkotyki.

Możliwa transmisja seksualna i mother– płód.

Wirusowe zapalenie wątroby typu D

Wirusowe zapalenie wątroby typu D – nazywane „chorobą satelitarnej”, jak chora tylko jeśli masz zapalenie wątroby typu B. To rozwija się poważna choroba, która może prowadzić do śmierci w ostrej fazie, lub bardziej prawdopodobne – z przewlekłym zapaleniem wątroby typu D. Sposoby przekazywania i źródła zakażenia dla wątroby W taki sam jak w zapaleniu wątroby typu B. Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, w zależności chroni przed zapaleniem wątroby typu D.

Wirusowe zapalenie wątroby typu E

Podobne do wirusa zapalenia wątroby typu A, jest przesyłane (kału-oralną). Ale zaczyna stopniowo i bardziej niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Wirusowe zapalenie wątroby typu G

Najnowszy w rodzinie zapalenie wątroby – zapalenie wątroby typu G – tak jak w C, ale mniej niebezpieczne.

Share →