Co to jest wyprysk u ludzi

Co to jest wyprysk u ludzi

Wyprysk odnosi się do chorób zapalnych skóry, które mają charakter alergiczną i charakteryzuje się różnymi wysypki, pieczenie i świąd i skłonność do nawrotu choroby. W zależności od przebiegu wyprysku mogą być zarówno ostre jak i przewlekłe.

Wcześniej, termin „wyprysk” jest używany przez lekarzy do opisania ostrego zapalenia skóry, ale tylko w XIX wieku, grupa naukowców (Will Bateman i niska) zidentyfikowano go jako odrębnych jednostek chorobowych, charakteryzujących się specyficznych objawów.

Przyczyny choroby mogą być różne zewnętrzne (jak mechaniczne, chemiczne i termiczne) i wewnętrzne (np choroby wątroby i nerek, układu hormonalnego patologia) czynniki. Choroba jest klasyfikacja na podstawie przyczyn, charakteru i lokalizacji wysypki skórne.

Należy zauważyć, że w różnych fazach badań choroby nie jest przypisany do różnych czynników etiologicznych i różnych zespołów patologicznych. Przykładowo, dotychczas uważano, że przyczyną wyprysk chorób centralnego zaburzeń układu nerwowego, układu hormonalnego, po czym naukowcy rozpoczęli sądzić, że główną rolę w rozwoju egzema i alergiczne odgrywać czynniki zakaźne jak i ciężaru genetyczny niedobór odporności. Ale fakt, że lekarze nie są w stanie osiągnąć porozumienia, ponieważ w rozwoju egzemy grać różnorodne zarówno czynników wewnętrznych i zewnętrznych, w tym patologii jest uważany za chorobę polietilogicheskim.

Obecnie wszystkie procesy alergiczne występujące w ludzkim organizmie, są traktowane jako patologicznej odpowiedzi immunologicznej, które jest związane z uszkodzeniem i zapalenie tkanek ciała. Na tej podstawie, w rozwoju wyprysku decydującą rolę do różnych zmian immunologicznych.

Tak więc, stwierdzono, że u pacjentów z ciężką wyprysk obserwuje dysgammaglobulinemia i zmniejszoną aktywność funkcjonalną limfocytów T, jak również do zmniejszenia całkowitej liczby komórek T i stosunek między limfocytami i supresji subpopopulyatsy, z powodu których wzrost liczby limfocytów B. W wyniku spożycia środka bakteryjnego występuje odpowiadająca reakcji zapalnych, w których z powodu zmian układu immunologicznego mogą być utrzymywane przez długi czas, co powoduje przewlekłą chorobę rzutowo.

Główne rodzaje wyprysku

Wyprysk może być podzielony na rzeczywistym, łojotok, bakteryjnego, profesjonalnych i tiloticheskuyu i disgidroticheskaya.

Prawda wyprysk (To jest również nazywany idiopatyczna) charakteryzuje ostrovospalitelnoy edematous formy i które następnie pojawić się wysypka małych i seropapul pęcherzyków (mikropęcherzyków). Mikroglobulki szybko ujawnił, nawet nie starają się mocno nabierać kształtu. W miejscu są utworzone punkt erozji (tak zwane studni surowicze), która może być wyizolowana z surowiczego wydzielin z powodujących wysypki na skórze będzie wilgotna w dotyku.

Ciecz wysycha w czasie, tworząc szaro-żółtej skórki, w których następuje nabłonkiem dalej. Przejście z ostrym przewlekłym, charakteryzującą się poprzez zwiększenie infiltracji uszczelnienia zaatakowanej powierzchni skóry i zwiększenie wzór skóry jest nazywane liszajowacenie.

Mikrobiologiczna Formularz zawsze rozwija się w miejscu przewlekłego ognisk ropnego zapalenia skóry: jest zakażonych ran, owrzodzeń troficznych, przetoki, zadrapania i zarysowania. W tych obszarach produkuje duże, ostrovospalitelnye zmian i ostro nakreślonych, w którym dobrze zdefiniowane warstwy rogowej na obwodzie, reprezentuje szczątki konfliktu paciorkowcami. Poza zwykłym seropapul, płacząc nadżerki i papulovezikul, obserwowane w tej formie masywnych warstw skorupy ropnych. Elementy są rozmieszczone blisko siebie, przez co zdrowa skóra jest widoczny.

Ognisk skłonność do wzrostu obwodowego.

Grzybicze jest szczególną formą, która charakteryzuje się wysoką wrażliwość na infekcje grzybicze. Według obecnego choroby, takie jak grzybica, kandydoza i różnych zakażeń grzybiczych może spowodować rozwój egzema grzybów.

W tej formy wyprysku charakteryzuje wyraźne ograniczenie z okrągłych lub krupnofestonchatye przedstawia wygląd pęcherze i krosty i zaczerwienienie skóry na mokro. Wszystkie środki grzybicze może nie tylko powodować utworzenie atak choroby i pogorszenia przewlekłej egzemy, ale także przyczynić się do rozwoju lekoopornych (odporny) w leczeniu postaci choroby.

Wyprysk zawodowa jest związana z zagrożeniami w miejscu pracy.

Disgidroticheskaya eczema charakteryzuje się zmianami na dłoniach i stopach, stanowiących tak zwane „ziarna”, sago, który odkryto w celu utworzenia powierzchni rany. Proces patologiczny może przedłużyć się do tyłu stóp i dłoni.

Łojotokowe postać choroby występuje u pacjentów cierpiących na łojotokowe zapalenie skóry.

Tiloticheskuyu kształt wpływa również na ręce i nogi, ale różni się w rozwoju obszarów dotkniętych rogowacenia.

Leczenia zależy od rodzaju choroby i choroby czynnika etologicznej. Aby określić dokładny mechanizm spustowy powinien zobaczyć dermatolog oraz w rzadkich przypadkach do przekazania dodatkowych metod badania. Przydzielone środki uspokajające, leki antysensowne, specyficzne diety, witaminy, pasty, maści, płyny i środki przeciwświądowe.

Aby tymczasowo usunąć grzybica może być przypisany do leków przeciwhistaminowych.

Jako środek ostrożności powołał specjalną dietę dla dzieci i kobiet w ciąży. Tryb pracy i opieki, najwyraźniej żywienia, hartowanie, dobre higieny później przestrzegane. Zaleca się, aby nie mieć kontaktu z decydującym czynnikiem.

Share →