Co trzeba wiedzieć o temperaturze dziecka?

Co trzeba wiedzieć o temperaturze dziecka?

Optymalne dla dziecka w pierwszych miesiącach życia jest temperatura 37°C. W ciągu roku powinien być zmniejszony do 36,6°C. Aby rozpoznać pierwsze oznaki choroby u dziecka powinna zacząć mierzyć temperaturę w zdrowym i spokojnym stanie.

Zaleca się, aby temperatura pamiętnik, w którym, aby nagrać dane zmierzone z termometrem w rano, po południu i wieczorem.

Musisz wiedzieć, że wzrost temperatury nie jest chorobą, ale sygnałem, że ciało jest aktywne zwalczanie bakterii i wirusów.

Pomiar temperatury.

Przyczyny gorączki u dzieci mogą obejmować: długotrwałe płacz, emocje, kolki, ząbkowania lub zakażenie zakażenia. Osłabiony organizm po chorobie ma obniżoną temperaturę (do 36°C). Jeśli temperatura jest utrzymywana na tydzień 37°C, powodem takiego stanu może być procesem zapalnym. Dla jej skutecznego leczenia należy skonsultować się ze specjalistą.

Dzieci w wieku poniżej jednego roku od pediatrów zaleca, aby zestrzelić temperaturę, gdy wzrósł powyżej 38,2°C, natomiast starszy – powyżej 37°C.

Należy pamiętać, że u niemowląt temperatura może wzrosnąć bardzo szybko, więc nawet z małym wzrostem, należy skontaktować się z lekarzem. Obecność temperatury, większość matek wiedzieć, pocałował w czoło dziecka. W tym samym czasie tylko w termometr może określić jego dokładną wartość. Najwygodniejszy do pomiaru temperatury u małych dzieci jest termometr elektroniczny. Zaleca się, aby dziecko miało swój własny termometr.

Przed użyciem należy wytrzeć go z alkoholem lub ciepłą wodą z mydłem.

Niemowlęta lepiej zmierzyć temperaturę w marszczyć pachwiny. Z termometrem sutek może bezpiecznie mierzyć temperaturę w jamie ustnej (37,1 stopy°C). Jeśli masz dziecko lub cichym jeszcze nie mógł się przewrócić – można zmierzyć temperaturę doodbytniczo (najlepiej do jelita była pusta), lub pod pachami.

Zmierzona temperatura odbytu będzie powyżej 0,5-1°Temperatura ciała C.

Obniża temperaturę.

1. Pierwszy – Dziecko powinno być ciepłe kompotów, woda, napoje, mleko, herbata (w temperaturze 38,5°C). Jeśli nie chce pić – skonsultować się z lekarzem.

2. W razie nieobecności dziecka przez sąd, dreszcze, gorączka, zmniejszenie leki dodatkowo również użyć tarcie (tak potężny). Nie używaj alkoholu tarcie z dodavaniem wody od pary alkoholu podrażniają płuca i może powodować problemy zdrowotne. Pocierać ciepłej wody od obrzeża do środka korpusu.

Złóż serwetkę na czole i upewnij się, że było mokro.

3. Jeśli dziecko ma gorączkę i wysoką temperaturę – w każdym razie nie wytrzeć go wodą. W tym stanie, małe statki ciała są zwężone i wypełnione krwią, a zatem nie może być pociągnięty do odparowania wilgoci i temperatura nie spadnie. Powinna dać dziecku ¼ Tabletki «Nospanum» (W temperaturze 39°C), rozcieńczone w 1 łyżeczka. Przegotowanej wody.

W temperaturze wyższej niż 38,5°C, niech przeciwgorączkowe leki. To właściwie pomoże Ci wybrać się do lekarza.

Uwaga:

1. Jeżeli dziecko ma gorączkę, a on nie chce jeść, ani w tym przypadku, nie życie, a ciało jest mądrzejszy – on po prostu chce skierować wszystkie wysiłki na rzecz zwalczania infekcji, a nie trawienie pokarmu.

2. Bądź ostrożny z takimi jak przeciwgorączkowe «Analginum» (Kwas acetylosalicylowy) oraz «Aspiryna» (Metamzol). WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zabronił dać swoim dzieciom do 14 lat od pierwszego uszkodzenia wątroby spust, zmniejszenie krzepliwości krwi (powodując wewnętrznego krwawienia mogą wystąpić), a drugi – ma toksyczny wpływ, zmniejsza krwawienie, alergię (anafilaksja).

3. Ostrożnie pozwól przeciwgorączkowe syropy, czytanie dzień przed podaniem i skutków ubocznych.

4. Świece do obniżenia temperatury («Virbukop») tylko 35-45 minut Wydarzenia i syrop przeciwgorączkowy – 20-30 minut.

Wszystkie artykuły oryginalne. Kopiowanie jest możliwe tylko przy aktywnym linkiem do naszej strony.

To wymaga kodu:

www.a-mama.com.ua/about/75.htm"Co należy wiedzieć

Temperatura dziecka? lt; /

Share →