Co zrobić, gdy depresja przyszedł do progu?

Co zrobić, gdy depresja przyszedł do progu?

Państwo stało się z depresji. Co robić? Warto zauważyć, że to nie jest oznaką słabości umysłu lub ludzkiego szaleństwa.

U niektórych osób, depresja trwa wystarczająco długo, w innym miejscu, w krótkim okresie. Może poradzić sobie z depresją sam, a może trzeba i pomocy profesjonalisty.

Objawy depresji

 • Częste uczucie niepokoju i smutku;
 • Stałe poczucie winy lub bezwartościowości;
 • Drażliwość i łagodna utrata samokontroli;
 • Zwiększenie apetytu lub przeciwnie, zmniejszyła się w porównaniu do normalnego stanu;
 • Zrobić coś, czego nie chcesz (nawet coś, z którego wcześniej byli zachwyceni);
 • Mała ilość energii, aby zatrzymać jeden dzień;
 • Sen stał się gorzej niż było wcześniej;
 • Trudno się skupić na niczym;
 • Częste bóle głowy i bóle w całym ciele;
 • Nadmierne spożycie alkoholu dla najlepszych swoich uczuć;
 • Plany i nadzieje na przyszłość nie są dostępne;
 • Częste wizyty myśli o śmierci i samookaleczeń.

Jeśli powiesz „tak” ponad cztery razy więcej, objawy depresji trzeba i trzeba coś zacząć robić, aby temu zapobiec.

Przyczyny depresji

Gdy doszli do wniosku, że, rzeczywiście, popadł w depresję, należy szukać sposobów, aby uzdrawiać. Przecież nikt nie chce resztę życia płynęły smutne i beznadziejne. Zanim zaczniesz walczyć z tą nieprzyjemną chorobą, należy znaleźć jej przyczyny. Może to przyczynić się do:

zbyt nagłe zmiany w życiu: utrata bliskiej osoby lub utraty mienia; relokacji; rozwód; ciężka i poważna choroba. Każdy prędzej czy później uporać się z tych kłopotów życiowych. Tylko jeden może zarządzać na własną rękę, podczas gdy inni z pomocą specjalisty;

Nachylenie poziomie genetycznym depresja (niektóre gatunki) może być określona przez dziedziczenia;

procesy chemiczne zachodzące w mózgu: nierównowaga chemicznych organizmie może prowadzić do awarii, a w rezultacie – depresji. Również rozwój stanu depresyjnego może pomóc przyjmowania niektórych leków. W takich przypadkach, biorąc lek należy odstawić.

Myślenia każdej osoby może prowadzić do depresji. Dla przykładu, optymistą trudno wydedukować z siebie, więc nawet ze straszliwą plagą mu radzić sobie lepiej niż pesymistów. Optymiści, w zasadzie, nie sądzę, że doprowadzi ich do poczucia beznadziejności.

Pesymiści powinni unikać myślenia, które prowadzi ich z równowagi.

Myśli, które prowadzą do depresji.

Według amerykańskiego psychologa Paula Hauke, równowagi psychicznej może być zakłócone przez trzy rodzaje myśli:

• Samooskarżenie. Ludzie, którzy wierzą, że wszystko, co robią – to jest straszne i tylko potępienie zasługuje wrodzoną samoedstvo. I dziwić, że tacy ludzie są stale stawiająca się samobiczowanie i nie w otchłań rozpaczy i lekkomyślności, nie.

W tym przypadku, musimy najpierw zrozumieć, skąd masz poczucie bezwartościowości. W większości przypadków, korzenie tkwią w dzieciństwie. Stale oskarżany o niedokładności swoich działań, to twój umysł jest utworzona z przekonaniem o własnej niedoskonałości.

• Self-szkoda. Z ust tych ludzi zawsze mówił: „Jestem tak mocno! Czuję się tak źle!

Wszystko, co dobre w moim życiu! „Nie myśl, że ludzie, którzy słyszeli skarg, można rozwiązać problem. Lepiej jest rzucić wszystkie siły na ich decyzję, niż ciągłe zawodzenie i jęki.

Negatywne emocje zaczynają być przekształcony w depresji. Dlatego też, w celu uniknięcia ich wystąpienia, należy zacząć myśleć inaczej.

• Współczucie dla innych. Trzeci typ myślenia może prowadzić do depresji. Szkoda, dla innych nie oznacza, że ​​można traktować ich z szacunkiem. I empatia to również nie może być nazwany, ponieważ empatia jest konstruktywnym sensie, że pozwala nam zrozumieć uczucia innego i, jeśli to konieczne, aby go wspierać.

Depresja: co robić?

Każdy depresja jest uleczalna. Leczenie rozpoczyna się od wcześniejszych etapach przepływa łatwiej i szybciej.

Terapia konwersacji – w celu omówienia problemów z psychologiem może pomóc w znalezieniu sposobów ich rozwiązywania. W przypadku zbyt głębokiego depresji, ten typ leczenia daje dobre wyniki.

Terapia poznawcza (behawioralne) – pomaga zmienić negatywne zachowania i myślenia.

Terapia interpersonalna (interpersonalne) – skupia się na relacjach z innymi i stara się je poprawić.

Leki przeciwdepresyjne – jeśli to konieczne, mogą być przypisane z tabletem depresji. Są wybrane dla każdej jednostki i w zależności od osoby.

Samopomoc na depresję

Spróbuj przypomnieć sobie czas, kiedy doszli do wniosku, że został wciśnięty. Ponieważ jesteś w stanie go zrealizować samodzielnie, a w tym przypadku może pomóc sobie sami. Przede wszystkim, trzeba nauczyć się rozpoznawać i akceptować swoje emocje.

Tak będzie łatwiej zmienić swoje miejsce zwykłego sposobu życia.

Z niezależnej walce z depresją może zająć dużo czasu. Ale w przypadku wsparcia dla swoich bliskich (jeśli pozwala im na to), proces ten może zostać skrócony. Z tych ufasz, dzielić się swoimi uczuciami, ale można poprosić ich o pomoc.

Przejawem aktywności społecznej, nawet w przypadkach, w których nie chcą, ma również korzystny wpływ na depresję dochodowości. Bądź blisko ludzi, aby pomóc pozbyć się uczucia depresji i nie będzie czuć się samotny mężczyzna.

Sport – kolejny wierny pomocnik w walce z depresją. Aktywność fizyczna może poprawić energię osoby i zmniejszyć zmęczenie czuje się lepiej niż leki przeciwdepresyjne. I iść na siłownię w ogóle to niekoniecznie, bo zaledwie pół godziny na świeżym powietrzu mają również korzystny wpływ na zdrowie.

Sen powinien być pełny i średnie o osiem godzin. W przypadku depresji, problemy ze snem: można rozpocząć śpi zbyt dużo lub zbyt mało. Doprowadzi to do zmiany nastroju.

Dlatego bardzo ważne jest, aby rozwijać w sobie nawyk zdrowego snu i szanować dzień.

Depresja może powodować brak światła słonecznego. Dlatego codziennie narażenie na świeże powietrze w wynikach korpusów światło dzienne niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Czysta czekolada – słodkie pigułki z depresją

W zależności od sposobu działania leków przeciwdepresyjnych są podzielone na kilka pokoleń. Nowe leki mają na celu poprawę ludzkiego hormonu we krwi – serotoniny. Hormon ten jest nazywany hormon radości.

Zwiększyć poziom tego hormonu może i przy użyciu takich bajerów jak czekolada, banan lub płatki owsiane. Produkty te mają właściwości antydepresyjne. Jednak w przeciwieństwie do tabletek są one tańsze i smaczniejsze.

Sposoby zapobiegania depresji:

 • Zaakceptować i zrozumieć cykliczny charakter myśli;
 • W rozmowie, spróbuj wybrać pozytywnych ludzi;
 • Wspomina o swoich dotychczasowych osiągnięciach;
 • Skoncentruj się na wdzięczności;
 • Zmień swoje otoczenie;
 • W codziennej rutyny, spróbuj dodać różnorodności;
 • Spędzaj więcej czasu obcowania z naturą i zwierzętami;
 • Poruszać się;
 • Akcja sobie pomóc;
 • O swoich problemach, aby myśleć w kategoriach proporcji kosmicznych.
Share →