Co zrobić, gdy pierwsze zęby są cięte u dziecka

Co zrobić, gdy pierwsze zęby są cięte u dziecka

Po pierwsze zęby są cięte, przychodzi trudny okres nie tylko dla dziecka, ale również dla matki. Często nie mają wystarczającego doświadczenia, rodzice nie zawsze mogą zrozumieć, dlaczego nagle stał się ich pipsqueak płaczliwe i straciłem apetyt. Po dziecko obrzęk dziąseł i nadmierne wydzielanie śliny może nastąpić na długo przed pierwszym zębem.

Ale niektóre dzieci prawie bezboleśnie znieść ten trudny okres w swoim życiu.

Ile są cięte pierwsze zęby, trudne do zrozumienia, ponieważ wszystkie dzieci, które pojawiają się w różnym wieku. Zwykle, zdarzenie zachodzi w czasie od 3 do 9 miesięcy. Nie martw się, jeśli zęby dziecka pojawiają się późno.

Jest to związane z cechami dziecka i dziedziczenia, oraz, w szczególności, z jej mocy.

Po pierwsze zęby są cięte, objawy na twarzy: oprócz opuchnięte dziąsła i ślinienie, dziecko jest znacznie zmniejszone łaknienie, to prawie nie jeść dużo niegrzeczny, nieustannie prosi o rękę i wymaga pierś.

Sen jest zauważalnie gorsza: częste przebudzenia w ciągu dnia iw nocy i znacznie zaburzonej matki i dziecka. Często dzieci mają gorączkę, objawy przeziębienia (nos, gdy położył i niewielki kaszel), luźne stolce lub, odwrotnie, zaparcia. Niektóre dzieci drapanie ich przebieg, gryźć wszystko, co przychodzi. Przede wszystkim chcą «spróbuj na ząb» Miękkie gumowe podłużne obiekty, takie jak nogi swoich lalek. Możesz zamiast dać dziecku solidne zielone jabłko, suszone lub marchew.

Również dla tych celów, przemysł opracowała i wyprodukowała wiele zabawek, które ułatwiają specjalne «szlifowania zębów», Są to gryzaki, które są wykonane z bezpiecznych materiałów i dziąseł dziecka przyjemnie chłodne.

Po pierwsze zęby są cięte, moja matka jest szczególnie pacjenta z dzieckiem. To właśnie w tym okresie, że kiedykolwiek potrzebuje swoje uczucia i uwagę. Oczywiście, nie zawsze łatwe do noszenia na rękach już dość duże dziecko, słuchając jednocześnie jego stałym rykiem. Możesz spróbować grać z nim siedzi na podłodze, lub poczytać książkę, a może po prostu położyć się i zdrzemnąć się razem.

Dziecko będzie czuć ciepło i opiekę, a zobaczysz o ile łatwiej będzie podjąć ten trudny okres.

Po pierwsze zęby są cięte, dziecko może pomóc specjalne żele gumy: ułatwiają one bolesne objawy i swędzenie. Dziecko uspokaja się i śpi. Jednakże należy zauważyć, że nie wszystkie dzieci czują się lepiej po użyciu tych żeli. W każdym razie, dzisiaj istnieje wiele leków, które mogą pomóc dziecku, gdy pierwsze zęby są cięte.

Używaj ich, czy nie, rozwiązania mamę, ale nadal trzeba skonsultować dziecko ogląda specjalisty dzieci.

Nie zapomnij, wszyscy byli kiedyś młodzi i bezzębny, ale proces miał miejsce. Ktoś on trwał dłużej, a niektóre pozostają niezauważone. Bądź cierpliwy, uzbrojony w wiedzę i, co najważniejsze, opieki ze strony matki – to wszystko na pewno pomogą swoje dziecko.

Share →