Co zrobić, jeśli ból głowy?

Co zrobić, jeśli ból głowy?

Dlaczego ból głowy, i jak radzić sobie z bólem – przeczytaj nasz artykuł.

Prawdopodobnie każdy kiedykolwiek wyprzedził ból głowy. Czasami uczucie jest nie do zniesienia, że ​​nie wiem, gdzie iść, a ja chcę wyć z bólu. Mając nadzieję, że w jakiś sposób radzić sobie z problemem często brać tabletek przeciwbólowych, a aby to zrobić, najczęściej bez konsultacji z lekarzem.

I na próżno, ponieważ przyczyny bólów głowy może być ustawiony. A jeśli boisz się, że przewodniczący często, to należy udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny choroby.

Dlaczego boli?

Jeśli czujesz ból w głowie, nie wystarczy umieścić sobie straszną diagnozę. Pamiętaj, że możesz postawić diagnozę tylko przez wykwalifikowany personel.

Aby rozpocząć, należy pamiętać, że poprzedzał ból? Najprawdopodobniej miałeś ciężki dzień lub hałaśliwym święto, wówczas przewodniczący was ma takie nieprzyjemne sygnały. Zgodnie z więcej niż 95% wszystkich głowy wywołanych przez stres, zatrucia (alkohol często i choroby zakaźne, takie jak grypa) lub migreny.

Często ból głowy także dotyczy kobiet w okresie ciąży i podczas miesiączki. Pozostałe 3,5% bóle głowy stanowią poważne naruszenia w organizmie:

  • zapalenie opon mózgowych;
  • zapalenie mózgu;
  • zapalenie nerwów i nerwobóle;
  • nowotworowych.

W ostatnich latach coraz częściej stają się bóle głowy i dzieci. Jest to spowodowane, jak pieczęć programu szkolnego, z którego uczniowie są zmęczeni, a fakt, że dzieci spędzają dużo czasu na komputerze.

Walcząc ze stresem

Jak wspomniano powyżej, ból często występuje ze względu na zbyt duże obciążenia. Często ofiarami takich obciążeń są pracownicy biurowi, którzy są zmuszeni do spędzenia całego dnia w pozycji siedzącej. W takich przypadkach istnieje napięcie mięśni w szyi i duży ciężar spada na kręgosłup, z powodu tego, co i bóle głowy.

Oczywiście, ból może być spełniony przez pigułkę (na przykład, tsitramon). Ale w ten sposób, że nie usunie przyczyny. Dlatego też uzbroić się w następujących zaleceń:

    spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. W pracy, postaraj się zrobić 5 minut przerwy, a pożądane jest, aby spędzić czas na ulicy; 2-3 razy dziennie wykonywać proste ćwiczenia na szyi: odpowiedni okrągły obrót głowy i odwraca głowę w bok. Te ćwiczenia poprawić ukrwienie głowy; Jeśli ból jest odczuwalny w świątyniach, wykonać delikatny masaż mięśni czoła, skroni i karku; jeść więcej owoców i warzyw; pomóc kojący herbat mięta, melisa, waleriana, pospolity; bóle głowy, unikać głośnych dźwięków, zapachów i zmiany temperatury; jeśli okno jest zimno, należy nosić nakrycie głowy.

Wygranie migrena

Migrena jest uważany chorobą neurologiczną. Często jest chorobą dziedziczną, głównie zaniepokojony kobiet i mężczyzn jest bardzo rzadkie. Dyrektor medyczny kliniki Kijowie «Ból głowy» Notatki Tanka, które są charakterystyczne objawy migreny.

– To nie tylko silny ból głowy. Typowo, ból migrenowy jednej stronie głowy i choroba mogą towarzyszyć nudności, wymioty, ból odpowiedzi na jasne światło i głośnym dźwiękiem. Ostatnio jednak, medycyny dokonał przełomu w leczeniu tej choroby, migreny i teraz leczyć – powiedział lekarz.

Wśród przyczyn migreny, są następujące:

    dziedziczność; zaburzenia hormonalne; zaburzenia snu; wielki wysiłek fizyczny.

W celu zminimalizowania bólu migreny powinny zrezygnować alkoholu, fast foodów, a także wyeliminować spożycie owoców cytrusowych, czekolady i wędzone.

Leki przeciw migrenie może zostać podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem.

Share →