Co zrobić, jeśli dziecko ma ból ucha? Pierwsza pomoc w bólu ...

Co zrobić, jeśli dziecko ma ból ucha? Pierwsza pomoc na ból ucha. Jak i co do leczenia uszu pacjenta

Ból ucha u dzieci zazwyczaj występują w tym samym „złym czasie”: na wakacjach, w weekendy, w nocy …. I to „strzelanie” ostry ból w uchu po prostu nie pozwalają na „być cierpliwy” do poniedziałku do rano, przed powrotem do domu. Dziecko pilnie potrzebują pomocy. Ale co, jeśli ból ucha, jak leczyć, co do wykorzystania: leki lub środki folk? Co zrobić, jeśli dziecko ma gorączkę i ból ucha, ból ucha, gdy po kąpieli?

Dlaczego mam te bóle i że w ogóle takiej pierwszej pomocy na ból w uszach?

• Przyczyny bólu ucha u dzieci

Często ból ucha dziecka spowodowane uderzeniem ciała obcego – dzieci ciekawe i może nieumyślnie spowodować sobie zaszkodzić sobie. Na wakacjach jest często zdarza się, że dziecko ma zapalenie ucha po kąpieli – po prostu może się wody. Uszy u dzieci boli również przy pierwszych oznakach przeziębienia.

Łagodne zapalenie ucha dziecka może rozpoczynać się w każdym miejscu, przeziębienia. Ponadto, uszy u dzieci w wieku trzech do czterech lat, bardziej podatne na infekcje.

Co zrobić, gdy Twoje dziecko skarży się, że boli ucho? Najważniejsze, że rodzice muszą zrobić w tym przypadku – tak szybko, jak to możliwe, aby zobaczyć lekarza dziecka, bo taki ból w uszach sami nie są testowane. Ale co zrobić, jeśli jest to zrobić w tej chwili nie jest możliwe, jeśli jesteś z poza miasta, jeśli jest to weekend, a noc na podwórku, a do lekarza nie ma możliwości?

Jak pomóc dziecku, aby ułatwić ten ostry, „strzelanie” ból w uchu?

• dziecko ma zapalenie ucha:

pierwsza pomoc

Co zrobić, jeśli nie było ból w uchu „zły czas”? Po prostu „być cierpliwy” do poniedziałku rano, a nawet dziecko po prostu nie będzie działać, ponieważ ostre „strzelanie” ból spowodowany ciężką mękę. Jak leczyć ból ucha? W celu złagodzenia cierpienia dziecka, rodzice często starają się kapać na ból ucha borowego alkoholu. Jednak jest to złe i nie powinno to zrobić, ponieważ rodzice nie mogą samodzielnie określić, czy jest to naruszenie błony bębenkowej, czy nie.

Jeśli wystąpią takie naruszenia, pogrzebania borowego alkoholu może prowadzić do powikłań, a ponadto uszkodzić stan dziecka.

Pierwszej pomocy w nagłych wypadkach bóle uszu u dzieci w – gorący kompres. Sprawiają, że łatwo z „improwizowany”.

  • Gorący okład na ból w uchu dziecka

Weź grubą szmatkę lub 5 warstw gazy i moczyć w lekko ogrzanym roztworze wody z wódką: roztwór przygotowuje się na poziomie 1: 1 Grease wokół skóry ucha kremu baby lub wazeliny, a następnie umieścić w ucho załamała, tak aby pozostały otwarte ucho kanał Sam pinna. Wyciąć koło z kompresji papieru przez cięcie w środku, i umieścić na górze ucha i kompresji. Góry warstwą waty i dokręcić wszystkie bandaż.

Zachowaj gorący kompres jest konieczne na godzinę.

Jeśli nie ma możliwości, aby dokonać kompresji, a następnie spróbuj coś ciepłego ból ucha – po prostu podłącz duży kawałek waty, dość zamkniętym ucha, i krawat ciepły szalik na górze.

  • UWAGA Jeśli Twoje dziecko ma temperaturę ból ucha i ciała wzrosła, lub obserwowane absolutorium ropny z ucha, to procedura nie może być przeprowadzone ocieplenie kategorycznie!

• Pierwsza pomoc na ból w uszach i temperatury

Gdy dziecko ma gorączkę z bólem ucha, to będzie lepiej w tym przypadku zwilżyć borowy wacikiem nasączonym alkoholem i włóż ją do bólu ucha. Następnie należy umieścić watę na górze. Nie powinny być podgrzewane borowy alkoholu, ponieważ wszystkie jego komponenty odparować po podgrzaniu i nie przyniosła wymiernych korzyści ze to po prostu nie będzie.

Nie umieścić tampon w zimnym ból ucha, tylko trzymać butelkę borowego alkoholu w dłoni, więc jest to trochę rozgrzać. Ból ustępuje i można poczekać do rana, ale wtedy należy udać się do lekarza, nawet jeśli dziecko się uspokoiło i nie narzeka!

  • UWAGA Nigdy bez recepty nie kopać do ucha dziecka krople na bazie alkoholu – mogą spalić błonę śluzową!

    Konsekwencje tego mogą być bardzo poważne – od zapalenia i powikłań utraty słuchu.

Jeśli dziecko nagle pojawił się katar, spróbuj pozbyć się go tak szybko, jak to możliwe, jak to jest w większości przypadków jest przyczyną bólu ucha u dzieci.

• Jeśli ból ucha po kąpieli

Dość często u dzieci, ból w uszach po kąpieli. Dlatego też, podczas gdy na wakacjach żeglarstwa, a tuż po wanna w domu sprawia, że ​​zapobieganie problemom z uszu dziecka. Aby uniknąć bólu ucha zaraz po kąpieli należy osuszyć uszy.

Można to zrobić przy pomocy wacika, konwencjonalną wacikiem lub suszarka do włosów, aby wysuszyć włosy. Korzystanie z suszarki do włosów, upewnij się, że powietrze nie było parzenie i nie kierować go bezpośrednio do ucha, tak aby nie „oszukiwać”. Bezpośredniego strumienia ciepłego powietrza w kierunku ucha dziecko gospodarstwa włosów w odległości około 50 cm i posushite ucha 20 sekund.

To jest bardzo dobra, aby zapobiec wystąpieniu bólu w uszach po kąpieli.

  • UWAGA Nie należy usuwać woskowiny często dziecko lub szczególną ostrożność, aby ją oczyścić. Po pierwsze, wosk karmi użytecznych bakterii – naturalne mieszkańców organizmu, które odgrywają ważną rolę w ochronie zdrowia, w tym uszach.

    A po drugie, chroni przed wilgocią kanału słuchowego, nie pozwalając mu wejście na błony bębenkowej.

Ale jeśli wszystko sama, okazało się, i po kąpieli w uchu dziecka boli, niż ją leczyć, jak traktować taki ból? Taki ból ucha może uspokoić znowu ciepło: zawinąć w ręcznik lub szmatkę butelki wypełnionej ciepłą wodą, i dołączyć do ucha pacjenta. Możesz ogrzać uszy ciepły ręcznik lub pad ogrzewania w użyciu, ale nie bardzo gorące!

Innym sposobem, aby złagodzić ból ucha po kąpieli nie tamponchiki bawełny nasączonej alkoholem wcześniej. Należy zwilżyć watę w alkoholu (wódka nie będzie działać), dobrze wyciśnij i nie włożyć głęboko w ból ucha.

Nieco więcej na temat tego, co zrobić, gdy dziecko jest chore ucho Komorowski wideo:

Share →