Co zrobić, jeśli żołądek "leniwy"

Co zrobić, jeśli żołądek "leniwy"

Nasilenie ratowniczych brzucha mocnych nerwach i szybkie dni.

Przekąska w podróży lub na komputerze, zamiast kanapki pełne obiady i kolacje w wiele – tak dużo jeść dzisiaj. Oprócz "kłosie" na udach i "brzuch piwo" Ten sposób jedzenia jest również obarczona nieprzyjemne doznania w żołądku – wagi, uczucie pełności, nudności. Medycy IT "bukiet" Objawy niestrawność nazwany.

A jeśli chodzi o język ludzki, termin ten oznacza, że ​​twój żołądek jest zbyt leniwy, aby pracować. W rezultacie, żywności stoi, i masz uczucie ciężkości i nudności. Swing rękę w tej kwestii nie powinno być, bo jeśli pokarmowego "silnik" utknęły w martwym punkcie, jedzenie nie jest trawiona długo, są problemy z krzesła.

Wynik – bałagan ciała żużle. Dlatego ważne jest, aby żołądek działa normalnie. Jak to zrobić, mówi dietetyk Boris skoku.

JAK ZACZĄĆ MOTOR

1. "Nie czytaj żadnych gazet na obiad"

Nasz żołądek jest bardzo wrażliwe na nastrój, w którym dana osoba bierze jedzenie. Pamiętacie słynny rekomendacji profesora Preobrazhensky: "Nie czytaj żadnych gazet na lunch!"? I słusznie. Po wszystkim, gdy osoba doświadcza negatywnych emocji, całe ciało napina.

Jednocześnie oddalając naturalny rytm narządów. Dlatego też, w czasie posiłku w dostroić pozytywnego fali. Przy okazji, jeśli gastroenterologii narzekają na słabe wyniki żołądka, często są przepisywane, między innymi, środki uspokajające.

2. Wstawaj od stołu z lekkim uczuciem głodu

Nie przejadać: przejadanie się, przeciążenie układu pokarmowego, a to odpowiada "strajk", Ale trudno jest wstać od stołu z poczuciem łatwej głodu jeśli jeść raz lub dwa razy dziennie. Dlatego nasi eksperci polecają jedzenie 4-5 razy dziennie.

W tym przypadku, aby nie psuć kalorii, ważne jest, aby pamiętać o złotej zasadzie żywienia: jedzenie powinno być tylko na tyle, że jest w swoim złożonymi dłońmi.

3. Dwa dni w tygodniu – szybka

Wiele tabu religijne są oparte na praktycznej wartości. Na przykład, w prawosławiu środę i piątek Wielkiego Postu rozważyć, gdy nie można jeść mięso, nabiał i jaja. Dietetycy również polecam co najmniej raz w tygodniu do odpoczynku od ciężkich posiłków – zorganizować dzień na czczo: więc pozwolić przewodu pokarmowego, aby zmniejszyć prędkość i zdobyć siłę. Na przykład, można usiąść na warzywa. W ciągu dnia Siete 1,5 kg różne warzywa: świeże, duszone lub kapusta kiszona, ogórki, pomidory, pieczone dyni o smaku ziół i tak dalej P warzywa są bogate w błonnik, który, podobnie jak szczotki, oczyścić jelita.. Co więcej, nie ma tłuszczu (mianowicie są trudne do strawienia).

Pozwoli to "oddech" a następnie zwrócić się do pracy żołądka, wątroby i trzustki. Pamiętaj, że kategorycznie zabronione czczo dni w okresie ciąży i karmienia piersią; podczas choroby lub po prostu dolegliwości; w obecności choroby wątroby i nerek; z cukrzycą typu 1. Ogólnie rzecz biorąc, dla każdej ostrej lub przewlekłej choroby przed rozładować, trzeba skonsultować się z lekarzem.

4. Jedz pikantne jedzenie

Przyspiesza krwi, sprawia zasilać całe ciało. Szczególnie dobrze znane w rewitalizacji cynamon żołądka i kopru. Jeśli czujesz ciężar w brzuchu, przygotowanie tego napoju:

1 Boginią. l. cynamon zalać 250 ml wrzącej wody, gotować przez 5 minut. na małym ogniu. Weź 1 łyżka. l. 3-4 razy dziennie przez 30-45 minut. przed jedzeniem. Oczywiście – 14 dni.

Lub 50 g kopru godzin zagotować 2 litry wody, odcedzić, ostudzić. Picia 50 gramów na pół godziny przed posiłkiem 3 do 4 razy dziennie. Oczywiście – 20 dni.

[Turystyki1]

Odpowiedz na pytanie "Czy masz zespół żołądka leniwy?" Ten test pomoże. Dla każdej odpowiedzi "tak, oni są" przeładowywać sobie 1 punkt i 0 punktów – za odpowiedź "forum",

1. Czy czujesz ciężar w żołądku, zwłaszcza po posiłku?

2. Skarżą się na ból i dyskomfort w nadbrzuszu po jedzeniu?

3. Albo poczucie nasycenia lub na początku pełnią podczas jedzenia?

4. Wzdęcia znajomo?

5. Zakłóca poczucie mdłości, zwłaszcza po jedzeniu?

Teraz razem ich wyniki.

0 punktów: jesz prawo, nie będzie niestrawności.

1 punkt: nie jesteś daleko od zdrowej diety, ale objawy biegunkowe czasem wciąż odczuwalne; dieta potrzebuje korekty.

2-4: pozbyć się niestrawności, trzeba radykalnie zrewidować diety i żywienia.

5 punktów: pewnie jesz irracjonalnie i wymawiane niestrawność; nie należy odkładać wizyty u lekarza-gastroenterologa.

Share →