Crataegus sanguinea

Crataegus sanguinea

Jak przydatne głóg krwistoczerwone – małe drzewo lub krzew, który należy do rodziny Rosaceae. Jego wysokość sięga 4 metrów. Na pędach głogu są kolce 2,5-5 cm. Liście pinnatilobate.

Kwiatostan głogu duże corymbose. Kwiaty są małe, z pięcioma płatkami, biały. Hawthorn wzrośnie do 10 mm, korala czerwonego koloru, z wnętrza owocu pestki od 1 do 5.

Okres kwitnienia – maj-czerwiec. Owoce pojawiają się pod koniec sierpnia.

Crataegus sanguinea rośnie w zachodniej i wschodniej Syberii, w europejskiej części Rosji. Można go spotkać w lesie, strefy stepowej, tarasów zalewowych, suchych łąkach i polanach.

Skład chemiczny roślin

W owocach głogu zawiera kwas cytrynowy, kawowy, oleanovaya, chlorogenowy, kwas ursolowy krategusovaya, pektyny, cholinę, oleje tłuszczowe, cukry, witaminy, itp

Crataegus sanguinea (Głóg Sanguines Pall.) W kwiatów głogu zawierają karotenoidy, cholina, olejki eteryczne, flawonoidy.

Właściwości farmakologiczne z głogu krwistoczerwone

Głóg wzmacnia serce, zwiększa jej ukrwienie. Roślina ta, mając rozkurczowe działanie, rozszerza naczynia krwionośne w mózgu i naczyń wieńcowych, obniża ciśnienie krwi, ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

Korzystanie z głogu czerwony

Głóg jest stosowany w medycynie od czasów starożytnych. Awicenna opisał tę roślinę w swoich pracach. We współczesnej medycynie, głogu stosuje się w leczeniu układu krążenia i ośrodkowy układ nerwowy.

Preparaty na bazie głogu zalecany do zaburzeń rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, angioneurosis, anginy.

Głóg obniża poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne. Preparaty na bazie głogu zalecany do miażdżycy, wady serca.

Przepisy z głogu

Napar z głogu krwistoczerwone w nadciśnieniu tętniczym. Aby to infuzji wlać 1 łyżkę. l. kwiaty krwistoczerwone głóg szklanki wrzącej wody, trzymać w łaźni wodnej przez 15 minut. Pozostawić do ostygnięcia, zmęczenie, zalać przegotowaną wodą do objętości i stosować 2-3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkami 0,5 szklanki.

Napar z głogu czerwony dla zawroty głowy. Wlać 1 łyżkę. l. głóg kwiaty filiżanką wrzącej wody, pół godziny, szczep i wziąć trzy razy dziennie na trzecią filiżankę.

Napar z głogu czerwone jagody w nadciśnieniu tętniczym. Aby przygotować się do zalać 1 h. A owoce głogu szklanki wody i doprowadzić do wrzenia uzyskanej kompozycji na małym ogniu. Fajne infuzji. Odcedzić i stosować 2-3 razy dziennie przed posiłkami do 1 st. l.

Napar z głogu jagody na bezsenność i ogólne osłabienie. Do przygotowania należy wlać 25 g owoców głogu kubek wrzątku. Domagaj 04:00 w termosie.

Odcedzić i wziąć 3-4 razy przed jedzeniem ćwierć filiżanki.

Napar z głogu krwistoczerwone klimakterium nerwicy. Aby przygotować potrzebne do warzenia łyżkę owoców szklance przegotowanej wody. Domagaj 02:00 w ciepłym miejscu. Następnie odcedzić i wziąć trzy razy dziennie przed posiłkami dla 2 łyżki. l.

Nastrój owoców głogu krwistoczerwone podczas kulminacji. Aby przygotować się do wylania 10 g drobno posiekane owoce głogu 100 ml 70% alkoholu. Zaparzenia na dwa tygodnie.

Odcedzić i wziąć 3-4 razy dziennie przed posiłkiem przez 20-30 kropli.

Zbioru czerwony głóg

Do celów leczniczych zbierania kwiatów i owoców głogu. Kwiaty zbiera się na początku fazy kwitnienia. Można je wysuszyć w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Zebrane kwiaty rozłożone cienką warstwą.

Owoce głogu są zbierane, gdy dojrzałe i suszy w suszarce. Hawthorn kwiaty są przechowywane przez dwa lata, a owoce – do ośmiu lat.

Share →