Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na trymestrze

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na trymestrze

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży 1, 2, 3 trymestrze

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na trymestry różnią się pod względem intensywności i charakteru obciążeń. Jeśli chcesz pozostać w dobrej kondycji i dobrego samopoczucia dla wszystkich 9 miesięcy, a łatwo przetrwać poród, nie zapomnij o prostych gimnastyki. Rozważ zalecana przez ginekologów i trenerów sportowych ćwiczeń dla danego wieku ciążowego.

1 Termin

Pierwsze 12-14 tygodniach rozwoju zarodka – sami dla niego niebezpieczne. Dlatego zaleca się, aby ograniczyć okres tego ćwiczenia. W każdym razie nie do załadowania na prasie, może to wywołać poronienie.

Ale jest to możliwe, aby trenować nogi i wykonać potrzebne i niezbędne dla kobiet w ciąży ćwiczenia oddechowe.

Tak, ćwiczenia dla ciężarnych 1 kadencji – proste i skuteczne.

1. Aby wykonać trzeba krzesło z tyłu. Jego dłonie na oparciu krzesła, wykonaj przysiady niezbyt głębokie rozsunąć nogi z. Zaleca się, aby na przemian to ćwiczenie z pokazu na palcach.

2. Wzmocnić mięśnie klatki piersiowej i poprawić jego kształt. Nie jest tajemnicą, że w trakcie rodzenia i po urodzeniu dziecka, wiele kobiet piersi traci swój kształt. Jest to mało prawdopodobne, jeśli wykonują to proste ćwiczenie.

Trzymaj ręce na wysokości klatki piersiowej, dłonie somknite. Ćwiczenia próbuje tak mocno, jak to możliwe, aby zamknąć dłoń, w trakcie wielkiego sensu, jak pracować mięśnie piersiowe.

3. Ćwiczenia dla skośne. Odchylając się do tyłu na krześle, nogi się krzyż przodu, a następnie z boku iz tyłu. Służy jako zapobieganie rozstępom i dobrego przygotowania do urodzenia dziecka.

4. Obrót miednicy. To bardzo proste – aby okólnik miednicy ruchu do jednej lub drugiej stronie. Stopy rozstawione na szerokość ramion i kolana lekko ugięte.

5. To ćwiczenie można wykonać w dowolnej ilości, w dowolnym czasie i prawie wszędzie. Śledź okrągłe przystanki rotacji. Wzrost do skarpetki, można nawet siedząc. Pomaga to uniknąć żylaków i łydki sądowych.

Szczególnie polecany dla kobiet, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej.

2 trymestr

Kontynuować naszą krótką recenzję i rozważyć zalecane ćwiczenia dla ciężarnych 2 trymestrze. Okres ten jest najbardziej bezpieczne w czasie ciąży i sprzyja aktywności fizycznej. Ryzyko poronienia Zagrożone jest dość niska, a kobiety czują się dobrze – wczesne objawy toksyczności zniknęły, a stan psychiczny poprawił powodu świadomości swojej sytuacji i wszystkich radości, która nas czeka.

Ćwiczenia na drugim trymestrze są skierowane przede wszystkim do miednicy. Regularne ich realizacji pomaga uniknąć takich kłopotów jak nietrzymanie moczu, co jest powszechne wśród kobiet rodzących kobiet w wieku 30-35 znów lata. Wynik będzie najbardziej skuteczne, jeżeli liczba następujących się wykonywać ćwiczenia Kegla.

Zaleca się, aby wykluczyć wykonywanie, gdzie obciążenie spada na jednej nodze i angażować się w całun, od 16-18 tygodni, gdy macica znacznie wzrosła, a przyszła mama staje się mniej podsterowności. Leżąc na swoje ćwiczenia pleców nie polecam, ale na boku do macicy nie kompresować żyły głównej i nie prowokować brak tlenu u płodu.

1. Zacznij od rozgrzewki. Usiądź na twardej powierzchni i skrzyżować nogi przed siebie. Przez obracanie głowy do jednego lub drugiego sposobu.

Poniższe ćwiczenie – gładka zamienia ciało z rąk rozsunąć.

2. Następne ćwiczenie – siedzieć w pozie syrenki i wyciągnij rękę się na oddechu, wydech przewinął głowę.

3. Do skośne w drugim trymestrze jest nieco inna ćwiczenia. To jest wykonywane leżąc na boku, ręce leżą na siebie i wysunięta do przodu. Musisz górna ruch ramienia ciało obraca się o 180 stopni, a następnie powrót do pozycji wyjściowej.

4. Ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej (zob. W pierwszym trymestrze).

5. Usiądź tak aby pośladki na piętach. Wyciągnij ręce do przodu i dotknąć czołem podłogi. Zapewnia doskonały efekt relaksujący.

Kolana mogą być trochę push brzuchu leżał między nimi.

3 trymestrze

Zbliża się poród, zwiększenie masy ciała, aby wykonać nawet najprostszych ćwiczeń staje się nudne i trudne. Ale potem przyjść z pomocą ćwiczeń dla kobiet w ciąży na fitball – specjalnym spotkaniu siłowni. Możesz zrobić je samodzielnie w domu (tylko musiał najpierw zdobyć piłkę), lub w centrum dla kobiet w ciąży. Dlaczego fitball, nie normalne ładowanie. Może to być również wykonane, lecz na fitball ćwiczeń skuteczniejszych i interesujące. Ponadto, szkolenie na piłce gimnastycznej jest bardzo wygodny i komfortowy dla kobiet w ciąży w wysokiej ciąży.

Zalecane ćwiczenia mogą być dosłownie podzielić na trzy kategorie: na pośladki i uda, ręce do piersi.

1. Czy trzeba lekkie hantle, o masie nie większej niż 1 kg. Siedzi na piłkę, musisz włączyć zginać rękę.

2. Siedząc na podłodze ze skrzyżowanymi nogami łatwo i rytmicznie ściskać piłkę z rąk – to wielka proste ćwiczenie dla mięśni piersiowych.

3. Jeśli nie są bardzo niewygodne, aby leżeć na plecach, można spróbować zrobić to ćwiczenie przez 1-2 minuty, to doskonała profilaktyka żylaków. Leżąc na plecach, należy umieścić swoje stopy na piłkę i rzucić go w tę iz powrotem, lub dokonać okrężne ruchy.

Nie zapomnij, że ćwiczenia dla ciężarnych 3 trymestrze często powodują ton macicy, to fizjologia. Jeśli czujesz ból, puls przyspieszył, natychmiast przerwać ćwiczenia. W tym przypadku lepiej zrobić ćwiczenia oddechowe, powiemy o tym. Istnieją przeciwwskazania medyczne do każdego rodzaju aktywności fizycznej, są one konieczne, aby pamiętać.

1. Niektóre choroby przewlekłe (na przykład, przed rozpoczęciem treningu należy skonsultować się z lekarzem).

2. Gdy wymawiane wcześnie Zatrucie.

3. krwawienie z pochwy.

4. W przypadku opóźnienia w toksemii (stanu przedrzucawkowego).

5. Gdy wielowodzie.

Wreszcie, ćwiczenie oddechowe. Służą one jako rodzaj relaksu. Jeśli prawidłowo oddychać na wszystkich etapach dostawy, można znacznie zmniejszyć bolesne skutki.

Ale bez regularnego treningu i koncentracji, jest praktycznie niemożliwe.

1. przeponowe oddychanie. Połóż jedną rękę na brzuchu, drugą – na piersi i wziąć głęboki oddech i wydech. Upewnij się, że oddychasz tylko wzrosła brzuch i piersi w bezruchu.

Oddychanie przez nos.

2. oddech piersi.

) Połóż dłonie na krawędziach, rozcieńczyć łokcie do boków. Podczas oddychania łokcie powinny przesuwać się na bok, a brzuch i klatka piersiowa pozostaje w tej samej pozycji.

b) Włóż jedną rękę na jego klatce piersiowej, a drugi na brzuchu. Wdychanie rośnie w klatce piersiowej, brzucha nieruchomo.

Ważne jest, robi ćwiczenia oddechowe, aby nie opóźniać oddech, lub dziecko może doświadczyć niedotlenienie. Czas trwania lekcji – 30-40 minut.

Share →