Ćwiczenia karku być przeprowadzane przy osteochondroza?

Ćwiczenia karku być przeprowadzane przy osteochondroza?

Zmiana stylu życia większości współczesnych doprowadziło do problemów zdrowotnych. Jednym z tych problemów – w dolnej części pleców. Osoba, która spędza większość swojego życia przy komputerze, prędzej czy później stanie przed tą chorobą. Osteochondroza – nie tylko naruszenie struktury i funkcji części krążka, to jest przyczyną wielu chorób całego organizmu.

Dlatego zapobieganie tej chorobie jest podstawowym zadaniem każdego człowieka. Do profilaktyki choroby zwyrodnieniowej dysku ma potrzeby wykonywania specjalnych ćwiczeń na szyjce, co pozwala nie tylko aktywują procesy metaboliczne w chrząstce, ale tonu i wzmocnienie mięśni wokół kręgosłupa.

Jakie ćwiczenia mogą być wykorzystywane do szkolenia?

Oprócz ćwiczeń fizycznych w kontaktach z osteochondrozy oraz pomóc różnorodne ćwiczenia jogi, joga czy pilates. Zestaw ćwiczeń, który jest poniżej, pomoże poradzić sobie z osteochondroza w każdym wieku i płci. Należy rozumieć, jeśli choroba się ciężkim etapie, bez podiatry nie można zrobić. Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy skonsultować się ze specjalistą i rozpocząć szkolenie pod stałym nadzorem doświadczonego instruktora

Wzmocnienie ćwiczenia na mięśnie szyi

Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które pomagają wzmocnić mięśnie szyi. Możesz zrobić je zarówno w domu jak iw pracy – szkolenia, nie trzeba dużo czasu, ale potrzeby badań systematycznych.

 1. Ćwiczenie należy wykonywać stojąc, kilka razy dziennie. Wyprostuj się, położył ręce na jej ramionach. Jak najwięcej wyciągnąć szyję do góry, z rękami stworzyć presję na swoich ramionach, nie powinny poruszać się z szyi. Wdech i liczyć do 15, wydech i rozluźnij mięśnie. Powtórz to ćwiczenie kilka razy w ciągu dnia pracy.
 2. Rozłóż ramiona, plecy proste. Powoli rolki głowicę najpierw do lewego ramienia, a po prawej stronie. Po – tam iz powrotem. Tak więc, głowa powinna „przewrócić” ciała co najmniej dwa razy. Oddychanie oglądać – na początku wykonywania wchodzi na koniec wydechu.
 3. To ćwiczenie jest znany nam wszystkim od szkoły. Stopy rozstawione na szerokość ramion, proste plecy. Odchyl głowę do przodu, do tyłu, w lewo, w prawo. Ćwiczenia powinny być wykonywane jak najszybciej. Głowa przechylona w każdym kierunku co najmniej 10-15 razy.

Optymalny zestaw ćwiczeń z osteochondroza

Główne objawy choroby zwyrodnieniowej dysku jest pojawienie się bólu głowy, bólu pleców. zawroty głowy i utrata koordynacji podczas chodzenia. To jest dość poważna choroba. Dlatego każdy, kto jest wrażliwy na ich zdrowie i zauważyłem na pierwszych objawów choroby, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza „do zrobienia”, z ich zdrowia. Aby pozbyć się chorobą zwyrodnieniową dysku i jej zapobieganie, następujące ćwiczenia:

 • Ramiona połączyć się z „zamkiem”. Umieść je pod brodą, a następnie na ich rękach jak najwięcej. Presja czasu musi być 7-10 sekund. Ćwiczenie powtórz 10-15 razy;
 • Należy pochylić głowę tak, że broda dotyka szyi. W tej pozycji, obrócić głowę w prawo i lewo pięć razy;
 • Po poprzednim ćwiczeniu, unieś podbródek, w takiej pozycji, aby obrócić głowę na każdej stronie pięć razy;
 • przechylić głowę w lewo, wyjąć ucho w ramię pięć razy, po obróć głowę w prawo i powtórzyć procedurę;
 • trzymać głowę prosto, na plecach z rękoma w „lock”. Spośród wszystkich widelców kliknij tyłu głowy rąk, głowy i przytrzymaj prawo.

Trening siłowy na szyi

Trening siłowy dla mięśni szyi są wykonywane z hantlami ważących mniej niż trzy funty. Kompleks ten może obejmować następujące ćwiczenia:

 • Usiądź na krześle, plecy proste. Ręce rozpuścić w ręku, zgiecie w łokciach;
 • symulując boksera wpływu z hantlami w dłoniach. Ćwiczenia mogą być wykonywane w pozycji siedzącej lub stojącej;
 • tułów, że równolegle do podłogi.

  Ugnij ręce z hantlami w klatce piersiowej i zacząć hodować je w ręku;

 • plecy prosto, zegnij ręce z hantlami w klatce piersiowej i rozsunąć je;
 • proste plecy, stopy rozstawione na szerokość ramion. Ręce z hantlami podnieś zamówienia.

Takie ćwiczenia powinny być wykonywane przez trzy minuty, a następnie zrobić przerwę na minutę. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w szybkim tempie. Jeśli choroba miała głębokie przepływu, ćwiczenia fizyczne są przeciwwskazane, i szkolenie mogą być przywrócone tylko za zgodą lekarza.

Jak widać, ćwiczenia na szyi z osteochondroza są raczej proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Mogą to zrobić w domu, w pracy, stojąc w kolejce w sklepie. Najważniejsze, aby wykonywać je regularnie, to osteochondrosis zostawiają cię w spokoju.

Share →