Cyjanokobalamina: witamina B12, instrukcje użytkowania

Cyjanokobalamina: witamina B12, instrukcje użytkowania

Witaminy są po prostu wymagane przez organ, jak powietrze czy woda. A jeśli te małe cegły zdrowia z jakiegoś powodu nie jest mało, nasz organizm zaczyna się alarm. I dość często brakuje to witamina B12.

Zazwyczaj brak witaminy B12 jest łatwo rozpoznać, jeśli zwrócić uwagę na sygnały, które wysyła organizm. Często ignorujemy objawy, takie jak drażliwość i chroniczne zmęczenie, bladość, uznając je za normę i odpisywania na napięty harmonogram, ciężką pracą i szalonego tempa życia. To jest tylko wtedy, gdy te „zwykłe” dolegliwości dołączyć nudności, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, zaczyna kłopoty. Jest to etap, kiedy już nie wystarczy, aby zróżnicować dietę, a lekarze przepisują kurs witamin.

Witamina B12 – Instrukcja użytkowania

Cyjanokobalamina – to jest tylko jedną z form 12, ale jest łatwo przyswajalny przez organizm i jest niezbędne do niego. Zazwyczaj jest to mała ilość materiału jest również syntetyzowany w organizmie, ale w tych sekcjach, w których ssąca jest nie tylko zdarzyć. Więc jeśli są przewidziane witamina B12, instrukcje użytkowania pomogą zrobić to zgodnie z ogólnymi wytycznymi, chyba że inaczej przez lekarza prowadzącego.

Niedobór witaminy B12 może prowadzić do poważnych chorób. Witamina ta jest niezbędna do tworzenia krwi i właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Naturalnie, jeśli nie jest wystarczająco jest anemia, niedobory immunologiczne, różnych zaburzeń neurologicznych i problemy z żołądka i jelit.

Ponadto, dodatkowe recepcji B12 rozpaczliwie potrzebują osoby w wieku, kobiety w ciąży i matek karmiących, a także tych, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia. Zazwyczaj przepisać witaminy B12 w ampułkach kursów do wstrzykiwań.

Cyjanokobalamina często przepisywany w połączeniu z innymi lekami stosowanymi w leczeniu chorób układu pokarmowego, nerwowego, krążenia, układu sercowo-naczyniowego, tak wiele znanych bardzo bolesne zastrzyki. Uczucie po wtrysku tak kolorowe, że pacjenci wolą tabletki witaminy B12. Ale lekarz nie zawsze jest skłonny do kompromisu, ponieważ zawartość fiolki jest prawie całkowicie do krwi, a jeśli pigułce – tylko około 5%. Naturalnie, na nadzwyczajne środki, aby wypełnić lukę i wyeliminować bolesne objawy tej metody po prostu nie pasuje.

Jeśli pigułki przepisuje jako zapobiegawczego, to lepiej, aby wybrać te, które muszą rozpuścić bez połykania.

Od zwykłych instrukcji dołączonej do leku, można znaleźć tę cyjanokobalamina, witamina B12 – to niemal cudownym lekiem, który pomoże rozwiązać większość problemów zdrowotnych na poziomie komórkowym. Rzeczywiście, ten składnik jest konieczna do tworzenia się nowych komórek krwi, komórki nerwowe zbrojenia muszle, uczestniczy w tworzeniu DNA, obniża poziom cholesterolu we krwi i na ogół ma wysoką aktywność biologiczną. Ponadto B12 jest jedynie niezbędne do normalnego funkcjonowania układu rozrodczego i metabolizmu.

Oczywiście, w takich warunkach jest to kuszące, aby dostać się na kurs witaminy „na wszelki wypadek”, ale może zaszkodzić siebie.

Niedobór witaminy B12 rzeczywistym występuje tylko podczas specjalnych testów jak morfologii krwi może dać zniekształconych wyników. Na przykład, niektóre substancje, które jako cyjanokobalamina, należący do grupy 12, dają wrażenie wartości normalnych, chociaż nie odgrywają znaczącą rolę w procesach wewnętrznych mają tylko maskować deficytu. Ponadto, nadmiar kwasu foliowego może maskować wady.

Tak, najprostszy sposób, aby uzupełnić braki – zastrzyki, witamina B12 jest wchłaniana jak najszybciej. Dobrą wiadomością jest to, jest to jeden z nielicznych rozpuszczalnych w wodzie substancji, które mogą gromadzić się w środku, więc następny kurs może być potrzebne w najbliższym czasie. Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, że lek nie będzie mieszać się z substancji, które neutralizują.

Jest to szczególnie witaminy C, B1, B3, preparatów żelaza, miedzi i manganu. Jon kobaltu, który jest częścią kobalaminy jest w stanie zniszczyć innych witamin. Znacznie zmniejsza aktywność B12 alkoholu i nikotyny.

Ważny czas, aby wyeliminować brak witaminy B12, wpływa na funkcjonowanie wszystkich systemów wewnętrznych. Natychmiast zwraca energii, poprawia koncentrację i pamięć, znika drażliwość (o ile, oczywiście, nie jest to cecha zasadnicza pacjentowi). Cyjanokobalamina jest bezpośrednio zaangażowany w rozkładzie tłuszczów i węglowodanów, metabolizm białek, przeniesienie wodoru i tlenu.

Średnia zawartość witaminy B12 w organizmie pomaga zmaksymalizować niszczącym opóźnienia czasowego na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy.

Ze względu na unikalne właściwości B12 mogą gromadzić się w wątrobie i śledzionie, nerkach i płucach. Ostra tych rezerw mocy może trwać przez kilka lat. Jednak aby uniknąć deficytu, należy pamiętać, że witamina B12 w żywności znajdują się w wystarczająco dużych ilościach.

Zrównoważona dieta – to podstawa zdrowia.

Które zawiera witaminę B12?

Wraz z innymi niezbędnych substancji do stołu regularnie dostaje witaminy B12. Jakie są produkty jego bardziej przydatne wiedzieć. Przede wszystkim są to produkty pochodzenia zwierzęcego, w pierwszej kolejności wołowiny lub cielęciny, wieprzowiny wątroby i dopasowanie.

Wątroba powinna w jakikolwiek sposób być zawarte w menu co najmniej raz na tydzień, gdyż z wyjątkiem B12 zawiera wiele mineralne i aminokwasy. Również bogata cyjanokobalamina serce i nerki.

Ponieważ witamina B12 dla włosów, paznokci i skóry jest koniecznością, a przed ostrym codziennej diety dokąd pójść, można wybrać się na chudej wołowiny bez soli, wodorostów, soja, sałata, szpinak, marchew i zielonej części rzodkiewki. Świetna alternatywa jako źródło 12 – ryb, zwłaszcza sardynki i makrela, dorsz, okoń morski lub kolega.

Które zawiera witaminę B12 w dużych ilościach, okazało się. Jest to głównie białka zwierzęcego, więc zwolennicy diety wegetariańskiej może powodować problemy. Można tego uniknąć, jeśli ograniczyć tabu mięso i zostawić jaja menu, mleka i przetworów mlecznych.

Żółtko jaja i ser o niskiej zawartości tłuszczu, ser camembert i limburgijski zawierają cyjanokobalamina w odpowiedniej ilości.

Istnieją inne użyteczne produkty zawierające witaminę B12. Na przykład, jest z kiełków pszenicy, o właściwościach leczniczych, które kibice pisali traktaty. Jednak, aby to wspaniałe narzędzie może być dla tych, którzy cierpią z powodu choroby wrzodowej żołądka.

Również użyteczne drożdży.

Nie wolno nam zapominać, co jest zawarte witaminy B12, ponieważ składnik ten zapewnia równowagę w ramach złożonego systemu. Ponadto produkty, które zawierają różne restock B12 witaminy dla wzrostu włosów. minerały i pierwiastki śladowe, bez którego nie będzie wewnętrzna zdrowia lub zewnętrzne piękno. Jeśli jest to możliwe, muszą być poddane obróbce cieplnej minimalnej, ponieważ przy wysokich temperaturach, większość substancji odżywczych jest po prostu rozpada.

Share →