cyjanokobalamina

Cyjanokobalamina e tylko z najbardziej kontrowersyjnych Chlenova na semeystvoto na "B Complex" witaminy. Oznacza to, że neobichaen waszym wystąpił. Rolka povecheto witamina jest sd’rzhat w Goliama gatunków roślin i zwierząt, proizvezhda B12 września z warzyw i gatunków zhivotinski i izklyuchitelen wytwórcę Tosi witaminy sa Malki mikroorganizmów Kato bakterii, drożdży, pleśni i glonów.

Witamina B12 jest wiedzieć, pod wieloma nazwami, takimi jak:. Kobrinamid, kobinamid, kobamid, kobalamina, hidroksobalamin, akuokobalamin, nitrotokobalamin i wsp odróżnieniu od tezy Edno formie Nazwa sd’rzha na Dumat Cobalt. Ty Kato kobaltt e mineralna Koita jest sd’rzha osnovati witaminy B12.

Cyjanokobalamina sscho e wskazówki neobichaen tova, Th e zależy od treści czynnika narzeczonej vtreshnoprisschen, tak si pt właścicielem praw do stomashno-trzewnej oddechowych w ostanalata często na tyaloto.

Główne funkcje witaminy B12

– Formirane na komórkach Chervene krvni. Przez komórki szryavaneto B Chervene krvni musi od informacji, które są przekazywane z cząsteczce DNA. Bez obecności na syntezę witaminy B12 DNA i nieważnych e lipsva neobhodimata informacji o obrazuvane komórek krvni Chervene.

– Rozwój komórek nerwowych. Pokritieto, Koeta obhvascha nerwy narzeczonej obvivka mielina jest utworzony w nieudanej, COGAT B12 w ilości e nedostatchni. Vpreki cz B12 grać nepryaka Rola Tosi w procesie, czyli że zostanie udowodnione, że th e efektiven na oblekchavane na bolkata i inne objawy w różnym zabolyavaniya na systemie nervnata.

– Inne role cyjanokobalamina. Białko – do hranata składników niezbędnych do komórek rastezha i vzstanovyavaneto – zależy od B12 pravilnoto je preminavane tyaloto Pres. Wiele z kluczowych składników białka, o nazwie aminokiselini, stać nedostpni dla izpolzvane Lips z witaminy B12.

Niedobór witaminy B12

Stomashnite problemy mogat tak doprinesat dla deficytu cyjanokobalamina dwa wyjścia. Prvo, drazneneto i vzpalenieto na stomaha pozwolę poprechi na stomashnite TAK funktsionirat correctament. Gdy komórki nepravilnoto funktsionirane może rozpylać tak proizvodstvoto na veschestvoto, musisz usvoyavane witaminy B12, a mianowicie czynnik vtreshnoprisschiya.

Drugi sposób, e svrzan z neadekvatnata wydzielania na stomashni Kisielin.

Lipsata na stomashni Kisielin, sstoyanie, narzeczona hipohloridriya pozwolę poprechi usvoyavane dla witaminy B12, Ty Kato povecheto kolichestvot witaminy B12 w hranata e svrzano z białek i stomashnite Kisielin sa niezbędne do tak se zwolnić z pracy witaminę B12 białka.

Leki Kategoria, Koichi mogat tak Namal dostarczanie witaminy B12 vklyuchvat antibiotitsi narkotyków, przeciwnowotworowych, leków dla antikonvulsanti dny, leki dręczyć na Parkinsona. antipsihopatichni leki protivozachatchni hapcheta, leki cholesterolu ponizhavaschi i zastępca potasu.

Objawy, Koichi sa potentsialno svrzani z niedoboru witaminy B12 vklyuchvat: pojawił się prhot, nerwowość, namalyavane ssirvaneto na krvta, iztrpvane na Krakatit, bavni odruchów depresji. zachervili i vzpalen ezik, preblednyavane, trudno preglschane, krzyczeć, srdechna słabość srtsebiene. problemy z pametta, menstrualni problemy słabych Baseny i inne.

Predozirane witamina B12

Rekrutacja Prekaleno Golem cyjanokobalamina może rzeczywiście doprowadzić do stawienia się na krvni ssiretsi, biegunka, skóry i srbezhi seriozna reakcji alergicznej. Gdy poyavata na Nyako tej tezy Objawy vednaga konsultirayte z lekuvaschiya e uzdrowiciela.

Crawl od witaminy B12

Iztochnitsi witamina B12

Ty Kato cyjanokobalamina Nie mogę pozwolić, bde vsichki wykonane ze zwierząt lub roślin, sd’rzhanieto mw zwierząt i roślin zależy od nich, więc sposobnostta shranyavat Tosi witamin i tyahnata vrzka z mikroorganizmów (bakterii w Kato pochvata). Porady w Golyamata im możliwość shranenie witaminy B12 z sd’rzhat zwierząt poveche Tosi witamin w porównaniu z Rasteniyata. Doskonała iztochnitsi witamina B12 ograniczenia sa zhivotinskite przechowywane.

Streszczenia utrzymać vklyuchvat widok kostenurka i Telescu jest czarny frakcji.

Pomysłodawcą do wielu dobr cyjanokobalamina sa Elenovo Mezo, skaridi. miedzi. Łosoś i govezhdo Mezo. Rośliny morskie (Kato Kelp), sinice. Drożdże (Kato drożdże piwowarskie) i warzyw (Kato utrzymać fermentirali mezo lub tofu) sa najlepiej Pierś konsumiranite warzyw iztochnitsi witaminy B12.

Kato hranitelna suplement B12 może i to będzie formacie najbardziej pod-Chest dla cyjanokobalamina.

Otrzymał od zhivotinski utrzymać, cyjanokobalamina Dobra porównawcza na to zapazva povecheto począwszy od gotvene na hranata. Sposobnostta ciężka tak dieta wegetariańska może dostarczyć odpowiedniej ilości witaminy B12, pozostając kontrowersyjne, vpreki uvelichavaneto na znaczący dowód w Podkrepa na vegetarianstvoto i negovata hranitelna odpowiednio.

Share →