Cyklamen

Cyklamen

Ci, subtelność i wyrafinowanie, że natura tchnął w cyklamenu, z roku na rok są coraz bardziej widoczne w coraz obojętny na tej pięknej rośliny doniczkowe kwiaciarnia.

Kwitnienia cyklamen jest jego głównym i Niewątpliwą zaletą. Farbowanie, zwłaszcza kształt i wzornictwo kwiatostanów rośliny produkują dla obserwatora jest bardzo miły, pozytywny efekt estetyczny. Dokładność kwiatostan przypomina cyklamen zatrzymać klatkę, przedstawiający stado pięknych motyli, sporhnuvshih z niezakłóconego zakładu.

Nie pozbawiony urody i liści tego kwiatu, posiadających na swojej powierzchni ciemnych plam srebrzyste zielone światła, Blok określenie krawędzi płyt.

W budzi jakość procentowych cyklamen można również przypisać, a ich względna łatwość uprawy, nie wymaga konkretnych działań przez kwiaciarni.

Dbanie o cyklamenach w domu

Jak dbać o cyklamenu:

Temperatura powietrza charakterystyczne i wystarczający okres wzrostu i kwitnienia cyklamenach jest 11-14 temperatury 0 C. Przy wyższych temperaturach mogą wystąpić problemy z kwitnienia tej rośliny. To dlatego, że perskie cyklamen, Cyklamen, w przeciwieństwie do Europy, kwitnie w zimie, oraz z podejściem wiosną i latem, gdy temperatura staje się większa, że ​​przechodzi w stan spoczynku.

Wilgotność: Wpływ tego parametru nie jest zbyt wiele, na wniosek cyklamenu mogą być okresowo spryskać wodą ze spryskiwacza.

Oświetlenie: wystarczające dla cyklamen jasny pośredniego światła słonecznego. W tym przypadku, urządzenia muszą być zabezpieczone przed bezpośrednim promieniowaniem słońca dziennie.

Podlewanie: podczas podlewania cyklamen trzeba być bardzo ostrożnym. Punkt kontaktowy wody i liści wzrostu na bulwy kwiatów podważa zamożne i zdrowe życie roślinne. W europejskiej cyklamen, których guz jest zazwyczaj całkowicie w ziemi, to lepiej wlać poprzez naczynie przesuwanie lub od góry, ale delikatnie na brzegach.

Za Perski cyklamen, których tuber zwykle wzrasta powyżej poziomu gruntu, to może być podlewane w zwykły sposób. W każdym przypadku należy gleby lekko wilgotne w okresie wegetacji, a to jest nie do przyjęcia do wyschnięcia.

Gleba: w tej opcji, można stworzyć komfortowe warunki dla cyklamen bulw, stosując mieszaninę składającą się z 50% liści, pozostałe 50%, co jest równo podzielona między humusu, torfu i piasku.

Nawozy: ich stosowanie jest co najmniej pożądane dla rosnących cyklamenu. Niezbędne do produkcji nawozów w okresie wegetacji i kwitnienia roślin, dwa razy w miesiącu. Co do zasady, w celu zaspokojenia potrzeb kwiaty w diecie stosować nawozów kompleksowych.

Kwitnienie: świeci chwila w życiu kwiat i hodowcy. Cyklamen kwiatostan, w zależności od gatunku, lub pojawiają się w lecie iw zimie. Perskie kwitnie cyklamen od połowy jesieni do późnej zimy i wczesnej wiosny z Europejską i przed końcem lata.

Okres odpoczynku i Opieka po kwitnieniu : jak kwitnienia, okresy spoczynku cyklamen perski Cyklamen Europejskiego i są w fazie, a dla obu rodzajów roślin powinien być koniec ich kwitnienia. Perskie cyklamen pozostawia natomiast stopniowo żółkną i wysychają. W tym okresie, konieczne jest zatrzymanie i paszowego kwiat znacznie ograniczyć podlewanie, tylko czasami zwilżyć ziemię w doniczce. Aby obudzić pulę bulwy o nim umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu.

Na pierwsze oznaki przebudzenia roślin cyklamen są przesadzane do nowego etapu (trzecia jego bulw zawierających nerki, powinien pozostać na powierzchni gleby) i wyświetlacz powraca do pielęgnacji roślin charakterystycznych dla okresu jego wzrostu.

Stosunkowo uśpione okres cyklamenu europejskich pamiętać, że spada w miesiącach zimowych, roślin nie traci swoje listy i pozostaje zielony, a także warunki pozostają takie same opieki dla zakładu.

Jak przeszczepić : oba rodzaje cyklamenu, jak perski i Europejskiego przeszczepu do ukończenia okres odpoczynku. Pierwszym z nich jest przeszczepiony gdy oznaki przebudzenia bulw, natomiast bulwy głębiej w ziemię nie więcej niż dwie trzecie. Cyklamen Europejskiej przeszczepione do świeżej ziemi wczesną wiosną.

Jej bulwy zwykle idzie do gleby całkowicie.

Gdzie się rozwijać: Strefie podmiejskiej (w lecie), mieszkania, domu, cieplarnianych.

Cyklamen reprodukcji w domu

Główną metodą zalecaną Hodowla cyklamen jest uprawy z nasion .

Share →