Czekoladowe babeczki

Czekoladowe babeczki

Ten pyszny deser – babeczki czekoladowe – można gotować tak łatwo jak zwykły szarlotka z jabłek lub ciasto czekoladowe. Istnieje kilka szczegółów technicznych, które muszą mieć pewność, aby wziąć pod uwagę, ale są proste. Mamy wszystko dobrze za pierwszym razem.

Potrzebujesz dobrą czekoladę. Nie można oszukiwać, kakao w proszku nie może być zastąpiony. Poszukaj czekolady o zawartości kakao 70-80%. Stopienia czekolady w kąpieli wodnej jest to konieczne.

Wykorzystaliśmy ten stary Turek, który wygląda bardziej jak filiżanka ze względu na szeroki gardła. Postawiła małą filiżankę ze szkła, porcelany lub metalu. W Turku, zalać wrzącą wodą do czekolady Puchar przerwy w małe kawałki i ustawić na szczycie.

Pary pochodzących z wrzącej wody, ogrzać filiżanki – czekoladę i topi. Musisz zatrzymać się kilka razy, aby równomiernie rozpływa.

Trzcina cukrowa użyliśmy brązowy. On długie kursy, ale daje wspaniały smak. Sklepy jaja, ale czy można kupić wiejskie, to poprawi tylko smak.

Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością na zakończenie testu w formach papierowych. Ciasto rośnie doskonale, i nie byłoby dobrze, gdyby to „skok” na patelni i spali. Zamiast zwykłej sodowo zastosowano proszek do pieczenia.

Dla takich rzeczy, jak babeczki cukierniczej, że pasuje lepiej.

Piekarnik podgrzewania z góry, to lepiej na pół godziny. Oznacza to, że wystarczy tylko umieścić babeczki w gorącym piekarniku, w przeciwnym razie nie mogą wspinać. Trzymaj je w 5-10 minut więcej poza piekarnika, posypać cukrem pudrem przez drobne sito i natychmiast umieścić czajnik – babeczki ostygnie bardzo szybko.

W ciągu pięciu minut można je zjeść.

Składniki czekoladowe babeczki:

  • 2 jajka
  • 2 łyżki. łyżki (od góry) mąki
  • Masło 100 g
  • 100 czekolada
  • 3 łyżki. łyżki cukru lub cukru pudru
  • ½ łyżeczki. Proszek do pieczenia
  • sól

Przygotowanie babeczek czekoladowych:

Składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Aby to zrobić, należy usunąć masło i jajka z lodówki na godzinę przed gotowaniem. Beat masło i cukier. Cukier powinien być prawie całkowicie „zerwać”.

Rozpuść czekoladę nad łaźnią parową. Następnie oziębia się do temperatury około 40 ° C lub nieco mniejszej niż (trochę temperaturze cieplejszego). Oddzielić żółtka i dodać je do oleju. Wymieszać z olejem do uzyskania gęstej masy. Dodaj czekoladę i delikatnie wymieszać. Przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia oraz posypać na łączną masę zakłócających z ostrożnością, ale uważnie.

Ubić białka ze szczyptą soli. Dodaj białka i ruchy od dołu do góry bardzo dokładnie wymieszać je w miksie. Zorganizować masy papierowej formy, wypełniając je w połowie lub 2/3 objętości, a piec 20 minut w temperaturze 180 ° C.

Gotowe babeczki czekoladowe schłodzić i posypać cukrem pudrem.

Share →