Czy można leczyć padaczkę

Czy można leczyć padaczkę

Padaczka jak choroba dawna znane. Z greckiej nazwy tłumaczy się jako uścisku, twist. Padaczka – dość częstą chorobą. Jeden procent światowej populacji cierpi z powodu tej choroby (około 50 mln pacjentów).

Czy można leczyć padaczkę. Pozytywny wynik leczenia zależy od wielu czynników. Możliwe jest prawie całkowicie wyleczyć pacjenta, jeżeli uzyskała padaczki.

Konieczne jest również, aby pamiętać, że padaczki – rodzaj choroby, która może towarzyszyć atakom nie tylko, ale również zmiany w naturze.

Czy można leczyć padaczkę

Istnieją trzy typy padaczką

  • Genetycznie spowodowane;
  • Symptomatyczne (nabyte) – występuje zwykle po urazie mózgu, zapalenie mózgu;
  • Padaczka, którego przyczyny nie zostały ustalone.

Jeśli padaczka jest spowodowane czynnikami dziedzicznymi, ataki pojawiają się zwykle już w trzech-czterech miesięcy, a często wbrew wysokiej temperaturze ciała (38-39 ° C). Mimo, że istnieją przypadki, w których choroba jest spowodowane przez odziedziczył przejawia się w 14 i 16 roku życia. Wczesne objawy choroby wydają się pokazać jej dziedziczność. Jeżeli osoba doznała urazu głowy, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, itp może pojawić się później nabyte (objawowe) padaczki.

Że u pacjentów z nabytym padaczki może nadzieję, że ich choroba jest uleczalna. Przez dziedzicznej padaczki, dzięki przestrzeganiu wszystkich zaleceń lekarza ataki mogą wystąpić rzadziej: co roku, co dwa lata. Pomoże to doprowadzić pełnią życia, mieć rodzinę, pracę, itp

Jeżeli w ciągu dwóch lat leczenia, nie było żadnych ataków i EEG – normalna, lekarz może zmniejszyć dawkę leków, a wkrótce nawet zatrzymać.

Objawy, które mogą ostrzegać padaczki

  • Różnorodność napadów;
  • Chodzenie i mówienie przez sen (w okresie dzieciństwa i może być normalne) Długie moczenie nocne u dzieci (do sześciu lub siedmiu lat);
  • Zdominowana przez marzenia w czerwieni (na przykład marzy ogień, krew, itp);

Pacjent wymaga regularnej kontroli.

Jeśli nie ma żadnych negatywnych zmian, możemy założyć, że osoba odzyskać. Ale to też musi być zgodne z radą lekarza, ale przede wszystkim – nie pić alkoholu.

Ci, którzy napotkał ten problem po pierwszym ataku, zasięgnąć porady lekarza, Epileptologii zrobić elektroencefalogram. A w trakcie leczenia należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i stanu pacjenta poprawi radykalnie – do pełnego wyzdrowienia.

Co trzeba pamiętać pacjenta cierpiącego na padaczkę

  • Regularnie brać leki. Nagłe odstawienie leku może spowodować szereg ataki, które mogą spowodować śmiertelne.
  • Zrzeka się wszelkich napojów alkoholowych (piwo, szampan, itp).
  • Oglądaj mniej telewizji, pracy na komputerze (nie więcej niż dwie godziny dziennie). Nie jest wskazane, aby grać w gry komputerowe.

U pacjentów z padaczką jest stan zaburzeń świadomości (trip). W tym czasie, można zobaczyć różne zdjęcia, słyszeć różne głosy.

Istnieje niebezpieczeństwo, że te ataki mogą pojawić się w dowolnym momencie, a więc nawet w czasie, gdy na przykład osoba jazdy.

Napadów w padaczce są różne, ale wydają się być padaczkowy napadów, gdy osoba traci przytomność i nie ma kontroli nad sobą.

Czasami człowiek trzęsie, ciągnie. Po raz pierwszy w niemowląt takie ataki zwykle ma miejsce w nocy. Wszystko można zacząć z niezwykłą chrapania lub jękiem. Często rodzice, to pamiętaj, że spał w pokoju obok i usłyszałem dziwny dźwięk, ale gdy biegł do przedszkola, zobaczyli, że dziecko ma drgawki.

Z dużych napadów osoba traci przytomność na 02:59, nie więcej niż pięć minut.

Pojedyncze zajęcia jest niebezpieczny tylko wtedy, gdy osoba jest na wodzie lub na wysokości, praca z ostrymi przedmiotami lub mechanizmów. Obudowy i małe napady, gdy osoba jest wyłączony na kilka sekund. Na przykład, pacjent może powiedzieć, w rękach trzymać obiektu.

Gdy mała konwulsyjne poz zajęcie może wypaść z rąk, z widzenia człowieka – dziwne, że przenika. Podczas tego ataku osoba nie wchodzi, może kurczyć mięśnie twarzy.

Jeśli pacjent nie jest traktowany przez długi czas i powtarzających się ataków, występują zmiany osobowości, to nie jest zmiana charakteru.

Jak to się zmienia charakter

W medycynie istnieje pojęcie charakter padaczkowy. Ludzie, którzy widzieli go, rodzaju zaburzeń pamięci – urazy. Tacy pacjenci są bardzo dobrze pamiętam wszystkie negatywne w stosunku do nich, na przykład, że nie są one po prostu wykonane przez lekarza, leki na receptę, które nie pomagają, itp

Dla padaczkowego natury ale również rodzaj zaburzenia uczuć i emocji. Na przykład, jeśli pacjent uważa, że ​​człowiek przed nim, że tak powiem, powyżej niego, poniżani, staje się mdłe. Jeśli, przeciwnie, jest drażliwość, złość, nienawiść, gniew w stronę niższych kast.

A tak zwane uczucia kontrastu.

Dla padaczkowego natury są również nadmierne schludność. Ci ludzie – nadmierne pedantów. Jeśli poszedł do mieszkania pacjenta, to zobaczysz, że nie wszystkie umieszczone na półkach, wszystkie książki – władcy.

Każdy, kto ośmieli się zakłócić porządek i proporcje, idzie do kategorii niechcianych gości.

Również innego zaburzenia osobowości – napady demencji. U tych pacjentów, to jest typowy, należy pamiętać, że wszystko, co bezpośrednio wpłynęło na ich chorobę: Lekarz przepisał leki, nazwę leku, producentów leków, dawki leków. Jednak, jeśli zapytać nazwisko pacjenta jako sąsiad lub dwa będzie mnożona przez trzy, nie chciał odpowiedzieć.

Wszystkie umiejętności, wiedzę, że pacjent otrzymał w ciągu życia, wypadają z pamięci.

Share →