Czym jest cholesterol? Norma stężenia cholesterolu dla mężczyzn i kobiet.

Czym jest cholesterol? Norma stężenia cholesterolu dla mężczyzn i kobiet.

Co słyszałeś o cholesterolu? Że osadza się na ścianach naczyń krwionośnych i jest przyczyną miażdżycy tętnic, nie są obecne w produktach roślinnych, to jest „zły” i „dobre” wygląda następująco zasób wiedzy przeciętnego człowieka o cholesterolu.

Chcesz wiedzieć więcej? Następnie zwrócić uwagę na serię artykułów na temat cholesterolu. Pierwszy z nich mówią o tempie cholesterolu we krwi i funkcji, które wykonuje.

Czym jest cholesterol i dlaczego jest potrzebna w naszym organizmie?

Przeprowadziłem badania statystyczne wykazały, że większość ludzi cholesterolu jest szkodliwy dla zdrowia. Co więcej, praktycznie nie wie jaką funkcję pełni w organizmie.

Cholesterol – alkohol tłuszczowy (jak w innych krajach jest nazywany „cholesterol”). Znajduje się w błonach komórek zwierzęcych (membrany) i zapewnia te siły muszle. Jeśli zwracamy się analogią z budową, cholesterolu – siatka wzmocniona murze.

Inne błony erytrocytów zawierają cholesterol – 23% błon komórek wątroby zawiera 17%. Istota biała mózgu składa się z 14% cholesterolu szary – 6%.

Cholesterol nie może być reprezentowany bez ich rozkładu, powstające na sole żółciowe w wątrobie.

Cholesterol odgrywa ważną rolę w rozwoju mężczyzn i kobiet Gomonov (testosteronu, estrogenów i progesteronu). Znaczne odchylenie od normalnego poziomu cholesterolu w dolnej części może powodować uszkodzenia układu rozrodczego.

Cholesterolu nadnerczy jest potrzebny do wytworzenia kortyzolu, w skórze w celu syntezy witaminy D. Badania wykazały, że obniżenie poziomu cholesterolu powoduje osłabienie układu odpornościowego.

Z jedzeniem organizm dociera około 20% cholesterolu wytwarza się w pozostałej części korpusu (głównie w wątrobie). Badania wykazały, że do syntezy cholesterolu może być regulowane w zależności od tego, ile z nich styka się z żywnością.

Norma poziom cholesterolu u kobiet i mężczyzn.

Celem analizy w celu określenia poziomu cholesterolu we krwi, często występuje w przypadku podejrzenia miażdżycy tętnic i chorób serca. Struktura analizy składa się z trzech rodzajów:

  • Cholesterol całkowity;
  • Cholesterolu LDL („złego”);
  • Cholesterolu HDL („dobry”).

Jeśli nie rozumiesz, co się dzieje, a następnie przeczytaj artykuł „zły i dobry cholesterol” .

Tylko ze wspólnie ustalonym analizy cholesterolu na trójglicerydy, więc ich stopy ja też napisałem.

Cholesterol Norma zależy przede wszystkim od wieku. Zależy ona od podłogi lekko więc nie wszystkie źródła są rozdzielone.

Cholesterol Norma zależy od pochodzenia etnicznego – mieszkańców Indii i ich sąsiadów (Bangladesz, Pakistan), poziom cholesterolu wyższa niż innych.    

Według raportu krajowego „Wszystko o cholesterolu”, wydany w 2010 roku, zaleca się następujące granice:

  • Stawka Cholesterol całkowity – do 5,0 mmol / l;
  • Stawka cholesterolu LDL – do 3,0 mmol / l;
  • Stawka cholesterolu HDL – 1,0-1,89 mmol / l;
  • Stawka trójglicerydy – 1,7 mmol / l.

W tym samym czasie wskazuje, że raport 2004 górna granica wartości normalnej całkowitego cholesterolu 6,2 mmol / L i powyższe dane są w celu masowego profilaktyce miażdżycy.

Raport nie różnicuje stawki dla mężczyzn i kobiet oraz różnych grup wiekowych. Dla porównania podam więcej danych z wielu źródeł.

Zawartość cholesterolu we krwi zgodnie z CNN:

Normy cholesterolu we krwi kobiet i mężczyzn w zależności od kliniki Eurolab:

Z ostatniej tabeli wynika, że ​​z wiekiem następuje znacznie zwiększa szybkość. I w tym momencie warto spojrzeć trochę bardziej.

W jednym ze swoich artykułów akademik K. Umansky przypomina ciekawe studium amerykańskich lekarzy. Na początku 2000 roku, niektórzy badacze sugerują, że zwiększone stężenie cholesterolu po 63 latach bez znaczenia.

Nieco później, limit ten został zmniejszony do 50 lat.

Podobny wniosek sprawia, znany biochemik, Żores Miedwiediew. W swoim artykule „Cholesterol: nasz przyjaciel czy wróg” autor przytacza szereg badań, które pokazują, że wysoki poziom cholesterolu u osób w podeszłym wieku nie jest aberracją. Ponadto, Miedwiediew napisał, że leczenie jest tak popularny statyny tylko pogarsza stan zdrowia osoby starszej.

Dziś będę mówić konkretnie o wyżej wymienionych badań. Jeśli jesteś zainteresowany w tej informacji, proponuję zapisać się do mojego bloga poniższego formularza. W niedalekiej przyszłości będzie publikować bardzo ciekawe artykuły o cholesterolu i jego wpływ na zdrowie

Share →