Czym różni się od zająca królika

Czym różni się od zająca królika

Czy kiedykolwiek, niż zając różni się od królika. Dlaczego? Po tym wszystkim, wszystko jest jasne.

Zając – jest dzikie zwierzę i udomowione królika – Królik.

W rzeczywistości, to co większość ludzi wierzy, ale jest to dość mylące. Choć, co prawda, trochę prawdy w tym wyroku jest nadal istnieje: jest mało prawdopodobne, będzie można zobaczyć królika domowego.

Zające i króliki – są różne zwierzęta, należące do rzędu Lagomorpha. Są one nieco podobne w wyglądzie, mają wspólne preferencje smakowe, mają wspólnych wrogów, z których wciąż zawiasy są ukryte. Być może jest to wszystko, co ich łączy.

Ale różnice między zająca i królika o wiele więcej.

Rozprzestrzenianie Geograficzne

Zające żyją prawie wszędzie. W wielu częściach świata zostały przyniesione ludzi z kontynentu europejskiego. Jedynymi wyjątkami są Australii i odległych wysp, gdzie szanse spotkać zająca unieważnione.

Większość wszystkich królików na świecie żyje w Ameryce Północnej. W Ameryce Południowej, króliki były spowodowane Międzyamerykańskiej walut. Ponadto, króliki można znaleźć w miejscach innych niż Eurazji.

Oto one zastąpione zające, a jeśli są, to tylko jako zwierzęta domowe.

Królik

Sposób na życie

Zające – zwierzęta pojedyncze. Oni nigdy nie spotkać się w opakowaniu, a nawet pary. Żyją tam, gdzie mogą one, w przeciwieństwie do krajowych osiadłych królików kopać własne nory, w których spędzamy najwięcej czasu z rodziną. W jego króliki burrow są bardzo przywiązani, stale aktualizować i doskonalić.

Królik

Wygląd

Styl życia tych zwierząt znacznie wpłynąć na ich wygląd. A króliki i zające mają długie uszy, silne nogi, krótki ogon i konkretne zęby. Ale:

  • więcej króliki zające;
  • Króliki mają jeden kolor przez całe życie, i zające, w zależności od pory roku zmieniają kolor z białego na szary zimy w lecie;
  • króliki krótsze uszy, ponieważ są one bardzo długi czas w zamkniętej przestrzeni;
  • zając stóp, które mają dużo biegania i skakania, długiej i silnej niż królika, którego głównym zadaniem jest wyciągnięcie z otworu.

Potomność

Pomimo faktu, że króliki i zające należą do tej samej rodziny, pokrywający je ze sobą, nie jest możliwe.

Króliki rasy w ciągu sześciu miesięcy od połowy wiosny do połowy jesieni, a króliki doprowadzić potomstwa przez cały rok.

Ciąża u królików nie trwa dłużej niż miesiąc kalendarzowy, podczas gdy dziecko jest zaychiha około 45 dniach.

Zając

Cubs

Młode króliki rodzą się zupełnie nago, ślepy, głuchy i bezradny. Królik długo i starannie unika dzieci. To nigdy nie będzie obcy karmić króliki, bez względu na okoliczności. Jedyną opcją jest charakterystyczny udomowione króliki: można umieścić PUP królika innych ludzi, ale tylko w wieku nie więcej niż pięć do siedmiu dni, w przeciwnym razie będzie je jeść.

Leverets urodzone w pełni ukształtowany. Natychmiast dostępne wełna, widzą i słyszą dobrze, prawie po urodzeniu może jeść dorosłych jedzenie. Zaychiha nie obciąża opieki nad dziećmi. Po urodzeniu szczeniąt pod jakimś krzakiem, często pozostawia je na stałe.

Jeśli się obudzi następnie instynkt macierzyński, mogła karmić zając ktoś inny, mając nadzieję, że ktoś będzie karmić tak dobrze i jej młode.

Udomowienie

Zając oswoić niemożliwe. W czasach starożytnych, próbowano hodować króliki w domu w celu uzyskania cennych futer i smaczne mięso. Jednak, jak najszybciej zające uciekł do lasu.

Próbuje oswoić królika prawie natychmiastowy sukces, tak dzisiaj często można znaleźć w naszych domach i podwórkach tych zwierząt futerkowych.

Share →