Czyraki: pierwsza pomoc

Czyraki: pierwsza pomoc

Kategoria: Pierwsza Pomoc 5366

Niestety, spalił wrzątkiem w danej skali, jest dość powszechne wariant obecnych obrażeń domu. Co ciekawe, piąta przypadkach wystąpić oparzenia dzieci. To z tego powodu, że spali z wrzącą wodą, pierwsza pomoc, dla których jest niezbędna do początku złagodzić stan poszkodowanego i zapewnić minimalny wpływ na jego wpływem, wymaga bowiem określenie kluczowych momentów w jego dostawie.

Określenie stopnia oparzeń

Hit wrzącej wody na skórze, jak wiesz, prowokuje pojawienie się jej opieką, wraz marszczenie skóry i pokrycia jego właściciela. W niektórych przypadkach skóra łuszczy się, a nawet – w szczególności rozwoju jest ustalana na podstawie konkretnych oparzeń stopnia.

 • Klasa I – zaczerwienienie skóry;
 • II stopnia – blistry po kilku minutach po oparzeniu;
 • Klasa III – zmiany skórne, często pociąga za sobą konieczność przeszczepu z powodu jej uszkodzeń skóry, tkanek i nerwowych zakończeń. W tym przypadku, na miejscu pojawia się ciemny czerwony spalanie szramę;
 • Stopień IV – uszkodzenie tkanki staje się jeszcze silniejszy, ofiara wpada w szoku.

Czyraki: pierwsza pomoc

 • Pierwsza pomoc na oparzenia ciepłej wody wymaga szybkiego usunięcia gorące mokre ubrania od spalania, wyprodukowane, szczególnie potrzebnej wydajności w przypadku syntetycznej tkaniny na dotknięte. Ubrania powinny być usunięte bardzo ostrożnie, aby uniknąć pęcherzyków w Lopan jeśli zostały już pojawiła.

  Biorąc pod uwagę, że bańki odbywa się poprzez przenikanie do infekcji rany, ważne jest nie tylko do szybkiego działania, ale również wyeliminowanie możliwości tego powodu przebijania pęcherzyków. Wpłać odzież, w razie potrzeby, przecinając ją za pomocą nożyczek i starać się wyeliminować to przyklejone do skóry.

 • Ponadto zaleca się umieścić w zimnej wodzie lub miejscu oparzenia w misce wody wlewa się do niego. Ta czynność usunie ból, jak również zapewnienie spowolnienie rozprzestrzeniania się palić.

  Najlepszym rozwiązaniem jest, aby utrzymać się na spaloną część – zmniejszy stopień pęcznienia.

 • Po przeprowadzeniu tych czynności palić suszone i zamknął sterylnym opatrunkiem. Ważne jest, aby zastosować go w taki sposób, aby zapobiec twardość skóry w jastrychu.
 • Podczas pierwszego stopnia oparzenia powierzchni skóry dotkniętej klęską, wycierać roztworem alkoholu lub wódki, wody kolońskiej mogą być stosowane ze względu na ich brak.

  Ale stosowanie aresztu dla neutralizacji Zelenka lub jodu nie jest konieczne, ponieważ z biegiem czasu może to utrudnić określenie stopnia doktora uszkodzenia termicznego.

 • Burn z wrzącą wodą i pierwszej pomocy bo to jest bardzo ważne dla ofiary, którą już jednak zauważyć, działania paniki i wysypka nie należą tutaj. To z tego powodu, że nie jest konieczne, aby wypełnić miejsce spalania tłuszczu, oleju lub maść. Fakt, że cechą jest ich wpływ na tworzenie się powłoki, dzięki której następuje znacznie mniejsze rozpraszanie ciepła. Jak można się domyślać, kiedy trzeba nagrać efekt odwrotny czynniki wpływające.
 • Jest to konieczne, aby ochłodzić spalania mogą być wytwarzane przez zastosowanie arkusza lub ręcznika zwilżonej zimną wodą.

Leki, które są dopuszczone do korzystania

W przypadku oparzeń pierwszego i drugiego stopnia pierwszej pomocy może być zapewniona przez zastosowanie go „olazol” lub „pantenol”. Warto zauważyć, że „pantenol” może mieć również zastosowanie do różnych typów błędów, które często są tak podatne skórę – otarcia, oparzenia słoneczne i krajowych, różnych pęknięć skóry.

Za pomocą „olazol” umożliwia znieczulenie porażki, jak również hamuje wzrost mikroorganizmów i ich rozmnażania. Jednocześnie lek poprawia i przyspiesza procesy gojenia je. Oba leki są łatwe w użyciu, sposób osadzania aerozolu przeprowadzone.

Skuteczny przeciwko oparzenia jak maść / żel „Solkoseril.” Jest on stosowany zarówno w krajowych i oparzeń poparzeń słonecznych.

Skuteczne Wpływ żelu nagrywania i chusteczek, które można kupić w aptece. Z ich pomocą, strefa ta jest chłodzona, jego lokalizacji i spalić ulgę w bólu, ale eliminują bakterie. Usunąć je ze skóry po użyciu nie jest trudne.

Należy również zwrócić uwagę na tym terenie nie może być klejona za pomocą plaster – przede wszystkim ze względu na charakterystyki skurczu, a następnie bolesnego złuszczania.

Jeśli stopień spalania odpowiadający drugiej skóry obrane, zmiana może być traktowany antyseptycznym, kompozycja nie zawiera alkoholu. Rana jest następnie zamykana sterylnego bandaża lub żelem szmatki.

Podczas nagrywania do lekarza?

 • Zadzwoń do lekarza jest potrzebna, gdy duży obszar uszkodzenia (np palmowego), zwłaszcza, jeśli palić towarzyszy złuszczyć skórę.
 • Pomoc lekarza jest wymagane w przypadku porażki w zakresie 10-15% całkowitej powierzchni skóry – w tym przypadku mówimy o chorobie oparzeń oraz potrzeby doraźnej pomocy medycznej.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli jest to konieczne, a po 1-2 dniach zaczął wykazywać objawy, które wskazują na miejscu zakażenia oparzeń.

  Wykazały one składać się z pojawieniem się obrzęku i zaczerwienienie rozprzestrzeniania podwyższonej temperaturze.

 • Oparzenia III-IV stopnia wymaga, aby lekarz na wezwanie.
 • Leczenie oparzeń o umiarkowanej surowości prowadzi się w klinice, ciężkie oparzenia, odpowiednio, potraktowano oparzenia, urazu lub intensywnej opieki medycznej w szpitalu.

Podoba się?

Podziel się:

Share →