Dental zdrowia - lustro zdrowia całego organizmu

Lustro dentystyczne zdrowia całego ciała

Spis treści

Nawet w czasach starożytnych, lekarze uważali, że wszystkie narządy i układy w organizmie człowieka są ze sobą ściśle powiązane. Odchylenia w pracy jednego z nich bezpośrednio wpływają na samopoczucie i powtarza do innych narządów. I naukowo udowodnione linku zęby do narządów wewnętrznych. W odpowiedzi na choroby jamy ustnej narządu jest widoczny w lusterku.

Co oznacza kolor szkliwa zębów?

Tylko absolutnie zdrowy człowiek – piękne „Hollywood” uśmiech, naturalny zdrowy kolor różne nie tylko zęby, nie ma śluzu. Naturalny kolor szkliwa każdy człowiek jest inny. Ale czasem kolor zębów może powiedzieć wiele o zdrowie człowieka.

 • Szkliwa żółty – znak problemów dróg żółciowych. Często żółte zęby w zagorzałych palaczy.
 • Gdy układ odpornościowy jest osłabiony, szkliwo zębów staje się brązowa.
 • Pearl kolor u osób o ograniczonej hemoglobiny we krwi.
 • Brak minerałów w tkankach szkliwa oznacza kolor mleka. Jest to również znak zwiększenie aktywności gruczołu tarczowego.
 • Bardzo często brak minerałów, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie prowadzi do szarej plamy lub żółte paski na zęby. Funkcja ta może również wskazywać nadmiernego stosowania antybiotyków. W niektórych przypadkach, takich jak czas odbioru, tetracyklina rozrodczym, może mieć wpływ na zabarwienie jego szkliwie zęba.
 • Zęby – związek między organami ludzkimi

  Wszyscy zauważyli, że istnieją przypadki, w których pozornie zdrowy ząb, który nie jest nawet najmniejszego śladu próchnicy i innych chorób, przenika silny ból. Wiele osób uważa, że ​​dzieje się tak wskutek zapalenia nerwów dentystycznej. Pewnie po części mają rację.

  Ponieważ jest zakończenia nerwowe zapewniają nam sygnalizuje nieprawidłowe działanie organizmu. Czasami zdarza się, że ból pojawia się w miejscu wydobycia długo zębów. To po raz kolejny potwierdza związek zębów z organami, a ich ból – sygnał o awarii w organizmie.

  Nawet w dzieciństwie różne łamanie, zwłaszcza w metabolizmie i powodować różne alergie i inne. Stać przyczyną zaburzenia rozwoju szczęk i zębów. W tym przypadku, ząbkowania mogą występować z opóźnieniem, są defekty w rozwoju szczęki ukształtowane wad zgryzu.

  Przełożone dzieciństwa różne choroby zakaźne, takie jak odra, szkarlatyna, grypa, itp spowodować nieprawidłowości w błonie śluzowej jamy ustnej i prowadzić do chorób – zapalenie miazgi, przyzębia i zapalenia szpiku, choć próchnica nie może być.

  1. Komunikacja z władzami zębów najczęściej pojawia się, gdy złamane metabolizm wody słonej. Zatem istnieje krwawienia dziąseł i zwiększają ryzyko wystąpienia próchnicy zębów.
  2. Diabetes mellitus często towarzyszy chorobie przyzębia.
  3. Zapalenie żołądka, przewlekłe zapalenie okrężnicy, wrzody żołądka i jelit i innych chorób przewodu pokarmowego, powodując pojawienie się pęknięć płytek w języku jego spęcznianie, śluzowych – małe ran i erozji osłabienia dziąseł.
  4. Brak witaminy C i innych chorób niedobór prowadzi do rozchwiania zębów, dziąseł dowiedzieć ustach nieprzyjemny zapach.

  Z kolei stan połączenia zdrowia zębów i ciała ma odwrotny kierunek. Choroby dziąseł i próchnicy zębów, jeśli nie rozwiązany w czasie, może spowodować wiele poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu różnych narządów. W przypadku niewystarczającej pracy układu żucia może zmniejszać funkcję silnika i wydzielniczą żołądka możliwych zakłóceń w systemie krążenia, związaną z zatruciem ciała, ze względu na obecność ostrego zakażenia ognisk.

  Wiele przykładów, gdy objawy niewydolności serca, a czasem ciężka dławica przekazywane po zakończeniu leczenia stomatologicznego i całkowitym usunięciu źródła zakażenia. Toksycznych

  Wideo: zdrowe zęby zdrowie zastaw

  Zęby i ich zgodność z narządów wewnętrznych

  Aby mieć pełną wiedzę o tym, jak ustnej choroby związane z narządów wewnętrznych, konieczne jest, aby przeczytać, na które władze są odpowiedzialne zęby.

  • W pracy nerek, dróg moczowych, a także infekcje ucha wytwarzania sygnałów siekaczy górnych i dolnych rzędach.
  • Braki w dróg żółciowych choroby pokaż kły.
  • Przedtrzonowych (małe zęby trzonowe) wskazują na obecność zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc, polipów lub słabej pracy jelita grubego.
  • Stan zębów trzonowych nauczą się pracować śledzionę, przewodu pokarmowego, układu wydalniczego.
  • Choroby układu sercowo-naczyniowego pełniej odzwierciedla zęby mądrości. Jeśli bolały nie żart – nadszedł czas, aby zwrócić szczególną uwagę na sercu. Czasami bóle zębów mądrości – zwiastuny choroby wieńcowej, wad wrodzonych serca i innych zaburzeń czynności serca.

  Przyjrzyj się stanu swoich zębów. Tatar – dowód naruszenia w układ hormonalny, objawy choroby wrzodowej.

  Share →