Deseń strefie podmiejskiej

Deseń strefie podmiejskiej

Szanowny Svetlana, rozumiem, że większość rosyjskich kierowców mają małe gospodarstwa rolne, a środki wielu, zwłaszcza starszych, bardzo ograniczone. Publikuje artykuły na żądanie, jak również dla tych, którzy chcieliby pracować własnymi rękami i organizować swój letni domek.

Deseń strefie podmiejskiej zapewnia jego dekoracji piękne drzew, krzewów i kwiatów. Styl może być geometryczny, kiedy ogrody kwiatowe, ścieżki, drzewa i krzewy są umieszczone w linii prostej, a klomby są okrągłe lub owalne.

Można również umieścić ozdobne drzewa według rodzaju stanowisk naturalnych – pozbycie się ich z grup krzewów, ogrody kwiatowe i kwietniki zapewnić dowolne kontury i ścieżki w ogrodzie, aby uzwojenia. Ten styl dekoracji strefie podmiejskiej nazywa darmo.

Jak wybrać styl projektowania? W związku z tym, trudno jest stosować się do pewnych zasad. Jeśli strona jest niewielka, co Swietłana, należy zauważyć, że symetryczne rozmieszczenie jej elementów często powoduje niepotrzebnego nacisku na zbyt małej powierzchni. Jednocześnie projekt opracowany wyłącznie w stylu wolnym, nie może pomóc małej domku letniskowym pożądany efekt. Dlatego też, w tym przypadku zaleca się stosowanie zarówno style. Ogólne kontury symetrycznej konstrukcji (umożliwia lepsze wykorzystanie terenu), i często są pogrupowane luźno.

W większych obszarach dekoracji strefie podmiejskiej lepiej wybrać wszystkie tego samego stylu wolnym – naturalne rozmieszczenie zieleni mogą być bardzo atrakcyjne.

Główną część strefie podmiejskiej przed elewacji domu powinny podjąć grządek i krzewów ozdobnych. Będzie ozdobić wejście do domu i chronić dom przed kurzem ulicy i ewentualnie hałasu.

Jak zerwać kwiat łóżku w pobliżu jej domu? Musi ona być podzielona, ​​tak że pole widzenia biegnie wzdłuż jego osi podłużnej. Następnie kwiat ogród będzie wyglądać pięknie i jednocześnie z niewielkiej liczby roślin.

Na małym domku letniskowym można rozbić przed fasadą domu, jak i na drodze prowadzącej do jego wejścia. Ten utwór jest pożądane, aby położyć trochę delikatny łuk. Jej szerokość powinna być taka, aby mógł swobodnie ominąć dwie osoby w przeciwnym razie cierpi lądowania.

Jak urządzić podmiejski teren z kwiatami? Jeśli mały ogród kwiatowy – nie należy dążyć do szerokiego zakresu roślin. Lepiej odebrać kilka gatunków kwiatów, które rosną dobrze w swoim regionie, nie jest zbyt czasochłonne i zachowują dekoracyjne przez cały sezon letni.

Dlatego wskazane jest, aby rozwijać się w letnich bylin letniskowych takich jak pierwiosnki, bratek, chryzantemy. Te rośliny są piękne, a jeśli nie mają one kolor. Można je dodać dekoracyjne i gatunków liściastych – Pióro trawy, jęczmień i inne ruffed.

Od jednoroczne i biennale są godne uwagi tych, którzy przeszczepów i kwitną obficie przez długi czas. Ten petunie, astry, Alyssum, lwie paszcze. Do sadzenia duże połacie preferowanej nagietka (zwany także nagietek), nasturcja, Kosmos.

Wśród biennale popularnych chłopaków, dzwon środku, Malwa, naparstnica, Goździk brodaty.

Można udekorować strefie podmiejskiej i cebuli i klubnelukovichnye kwiaty. Ale należy pamiętać, że tulipany, żonkile, hiacynty, krokusy i mieczyki nie dobrze rosną w mieszanych nasadzeń, dlatego lepiej jest posadzić oddzielnie. Tulipany i hiacynty po kopania zastąpić uprawy roczne.

Dekoracje z kwiatów w strefie podmiejskiej składzie jest dobrany odpowiednio do zgodności ich roszczenia do gruntu, wilgocią i światłem. Wysoka roślin w tle lub na stronie północnej. Umieszczone na przednich najbardziej niewymiarowych kwiatów.

Przed wysadzeniem roślin, pożądane jest wyobrazić sobie, co będzie połączenie kolorów. Unikać Neighborhood różowy i kwiaty szkarłatne z czerwonym i pomarańczowym, błękitny i jasny niebieski z niebieskim i fioletowym.

I jeszcze jedna wskazówka w ozdobny deseń strefie podmiejskiej – nie zapomnij «czwarty wymiar» Architektura Krajobrazu – Czas. Skład ciągle się zmienia: niektóre rośliny po prostu pójść, inne kwitną, trzeci znikną. Dlatego też, gdy umieszczenie kwiatowy ogród należy pamiętać nie tylko skład gatunkowy kwiatów i ich kolor, ale również od czasu kwitnienia.

Ośmielę się przypomnieć, że pionowe ogrodnictwo działki piękna dekoracja ogrodu. Altany, tarasy, okna, ogrodzenia wyciągnąć winorośli, posadzone w ziemi. Na pionowej krajobrazu są używane jako jednoroczne i wieloletnie winorośli. Jednoroczne lub zielnych sadzone co roku w nowym miejscu.

Niektóre byliny i rośliny częścią nadziemną umiera rocznie i kłącza. Zimy W drzewiastych bylin zimuje całą roślinę. Jest to szczególnie należy wziąć pod uwagę przy wyborze wsparcia, lądowiska i opieki dla poszczególnych gatunków roślin.

Na pionowej ogrodnictwie może polecić trawy cytrynowej, aktynowcami Amur winogron, chmielu, wiciokrzew, wspinaczka truskawki, róże wspinaczka fasola turecki i inne. Te rośliny ozdobne, z których niektóre mają jadalne owoce, które mają właściwości lecznicze. Ostrożnie lądowania Parthenocissus – To wino, jeśli czas nie odłącza, może wchłonąć budynku.

Po przeczytaniu tego artykułu, znasz dekoracji strefie podmiejskiej, co jest całkiem możliwe, aby tworzyć własne ręce.

Share →