Design studio: możliwości projektowania

Design studio: możliwości projektowania

Często, apartamenty z jedną sypialnią, pierwotnie zaprojektowany dla 1-2 osób, rodzin z dziećmi mieszkają. Dlatego istotne jest, rozpatrując studio projektowe, należy zwrócić szczególną uwagę na jej planowania. Mimo, że obszar ten apartament jest mały, może być piękne, wygodne i oryginalne. Aby to zrobić, tylko wyobraźni, odwagi w podejmowaniu decyzji i entuzjazmem.

W rzeczywistości, w celu opracowania koncepcji projektu studio nie trudniejsze niż wielu przestrzeni jest. Pierwszy przemyślany wystrój ścian, podłogi i sufitu, wybiera najbardziej odpowiednie meble i sprzęt AGD, określa optymalny system oświetlenia, wentylacji, ogrzewania, itp Jednak głównym celem jest to, aby zwiększyć przestrzeń

Studio

Sposób zwiększania obszaru, który wygrał ostatnie lata bardzo popularne – jest wyburzenie wszystkich ścian wewnętrznych oraz stworzenie apartamenty typu studio. Co do zasady, aby stworzyć to zburzony mur łączący pokój dzienny i kuchnia, lub część ściany w korytarzu. W rezultacie, po zjednoczeniu kuchni lub salonu z salonu można uzyskać ogromną przestrzeń, która zapewnia maksymalną funkcjonalność trzeba będzie podzielony na strefy. Można to zrealizować na różne sposoby:

 • Na przykład, oddzielna kuchnia, można użyć bar, podium wielopoziomowego lub suficie.
 • Jak i oddzielnych partycjach, można użyć żaluzji pionowych lub panel przesuwne.
 • Popularne w ostatnich latach ekspansja przestrzeni w małym mieszkaniu na koszt właściwego zagospodarowania przestrzennego i projektowania loggię. Jednak metoda ta wymaga wyburzenia ściany i izolacji balkonu.

Warto zauważyć, że apartamenty typu studio miejsca zostaną obsadzone klasycznej metodzie (ściśle na obwodzie pomieszczenia), a miejsce meble równomiernie na całej powierzchni pomieszczenia. To działa tylko jedną zasadę – meble, które znajduje się w środku pokoju nie powinna być zbyt wysoka, a więc pokrycie przestrzeni. Po tym wszystkim, głównym atutem apartamentu studio jest poczucie przestrzeni i nieograniczonej wolności.

Wśród najbardziej odpowiedniego stylu, który jest używany do tworzenia typowy studio studio projektowe, wyposażone są w nowoczesne poddasze i minimalizm.

Klasyczna wersja

Jednak, aby uczynić nowoczesne, designerskie apartamenty. stylowe i funkcjonalne, zmiażdżyć i zniszczyć wszystko, co jest możliwe, nie jest konieczne. Znacznie tańsza opcja jest klasyczny design studio. Ponadto, jeśli garnitur, w przeciwieństwie do studia, nie tylko dla studentów, osób samotnych i bezdzietnych par i rodzin z dziećmi.

Projektowanie wnętrz studio z klasycznej wersji jest przemyślany, tak aby w ciągu dnia pokój był tylko jeden pokój dzienny, salon gier i biuro i pokój w nocy.

Dlatego też, dla maksymalnej wygody, należy rozważyć różne opcje dla studia projektowego dla rodziny i wybrać najbardziej odpowiednie dla danej sytuacji. Cóż, po tym można zacząć tłumaczyć wybraną opcję w życiu.

Prawidłowe zagospodarowania przestrzennego – połowa sukcesu!

Funkcjonalne obszary treści i ich liczba jest ustalana na podstawie przede wszystkim na smak przyszłych właścicieli. Jednakże obecność pozostałości niezmienionymi spanie. kuchnia i teren rekreacyjny.

Możesz dodać miejsce pracy lub przedszkola.

Sypialnie Strefa

Aby zwolnić miejsce na apartamenty z jedną sypialnią są zwykle używane, wielofunkcyjne meble. Na szczęście, na rynku mają szeroki zakres kanapami, wyposażone w szereg mechanizmów rozkładu. Korzystanie z nich oszczędza dużo miejsca, i zrobić w ciągu dnia część sypialną w salonie nie jest trudne.

Strefa sypialnia we wnętrzu salonu

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na pełny sen, bez łóżka podwójne, posiada również kilka decyzji projektowych:

 •  ustawienie łóżka w już istniejącej lub specjalnie stworzonej niszy i jego ochronie od głównej przestrzeni pokoju światła przegrody lub półkach;
 • produkcja składanych łóżkach, które w ciągu dnia z zaawansowanych mechanizmów mogą być łatwo usunięte w szafie, i będzie to jedna z jego ścian;
 • Sprzęt w sypialni specjalnego podium, za którymi kryje się w ciągu dnia łóżko. Ponadto, po południu na wybiegu może być wyposażony w gier lub obszaru roboczego;
 • Produkcja oryginalnych łóżka na poddaszu, w których można umieścić obszar pracy i rekreacji.

Strefa gotowania i jedzenia

Nie nowoczesne studio projektowe jest kompletna bez jadalnią. Jeśli zdecydujemy się na kawalerkę, a następnie zastanów się, metod alokacji obszarów do gotowania i jedzenia. W ten sposób można pomóc:

 • drzwi przesuwnych;
 • bar, pełni funkcję stołem;
 • Zastosowanie różnych podłogowych i sufitowych;
 • doskonale podkreślają światła jadalnią, pięknie schodzą z sufitu na cienkich drutów stalowych.

Salon i miejsce do siedzenia

Pamiętaj, że małe mieszkanie obszar bardzo dużej ilości bałaganu mebli, więc kupić tylko najbardziej niezbędne. Zatem, idealnym rozwiązaniem byłoby szafy wbudowane w szafie, wyposażony w lustrzanych drzwi, ponieważ nie tylko zajmują mało miejsca, ale także w stanie wizualnie powiększyć przestrzeń.

racjonalny podział na strefy pokoju

Na recepcji można być na tyle kanapy-transformator (w przypadku, gdy zdecydujesz się na pobyt z dala) lub kilka krzeseł i telewizorem. Żadna krzywda będzie ustawienie światła otwarte półki, które nie są wizualnie zaśmiecać przestrzeń i uczynić go bardziej interesujące.

Dzieci i miejsce pracy

Na wyposażenie strefy podrzędnej tak bardzo jak to możliwe, aby chronić ją od rodzica. Pożądane jest, aby obszar ten obejmuje naturalny. Jeśli w Twoim przypadku nie jest to możliwe, lekkie to z szaf przekrojowych przezroczystych, lekkich materiałów i armatury.

Realizacja zaprojektować jednopokojowe mieszkanie z rąk, i pamiętaj, że w małym pomieszczeniu korzystne jest stosowanie jasnych kolorów w dekoracji sufitu, ściany lub podłogi z jasnymi akcesoriów i tkanin.

W przypadku biurze projektowym (miejsce pracy), w studio, najlepszym rozwiązaniem może być położenie pracy na izolacji balkonów lub w części zabudowane szafki.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt małych mieszkań, aby być lekkie, jasne i przestronne. Nie zapomnij o tym!

Share →