Dlaczego ból brzucha?

Dlaczego ból brzucha?

Ból brzucha – bardzo powszechny problem. Doświadczanie tej choroby u pacjentów w każdym wieku, od niemowląt do seniorów. Ból brzucha może być różny: tępe i ostre, ból, pieczenie i fotografowania.

Nie można traktować choroby lekko. Określenie, dlaczego ból żołądka może być oparta na miejscu bólu i ich postaci.

Ból brzucha: określenia lokalizacji i charakteru bólu

W celu kontynuowania leczenia i uczynić go tak skuteczne, jak to możliwe, konieczne jest zbadanie się prawidłowo.

 • Połóż się na plecach w tej pozycji pochodzi ściany brzucha w wygodnej pozycji.
 • Teraz trzeba wydać badanie palpacyjne, wykonuje pchanie ruchu kilka palców na brzuchu. Zrób to ostrożnie, bez gwałtownych ruchów. Określ położenie, w którym naciśnięcie przyczyną więcej bólu.
 • Wykonując lekko wciśnięty w tym momencie, spróbować zrozumieć, co jest charakter bólu: tępy ból, ostry, cięcie (jak zamachnął ostrych przedmiotów), wyginając (jak to jest nadmuchiwany wewnątrz kuli).

Choroba może być towarzyszą objawy: gorączkę, nudności i biegunkę.

Daje ból gdzieś, wzmacniany przez kaszel lub chodzenia i stoki – wszystkie ważne czynniki dla właściwej diagnozy.

Cóż, jeśli pamiętać, że był ból po jedzeniu, aktywność fizyczną lub przez noc. Ta informacja może być bardzo pomocne dla lekarza w diagnostyce.

Ból podbrzusza

Określ, dlaczego podbrzusze boli, pomóc objawów niepożądanych.

 • Przyczyną może być infekcja w obrębie miednicy, ze wzrostem temperatury ciała, nie ma gorączki.
 • Jeśli objawy towarzyszące są nudności, utratę apetytu, wymioty, można mówić o chorobę przewodu pokarmowego.
 • Jeśli wraz z dolegliwości: bóle brzucha, pacjent doświadczył omdlenia, uderzenia prawdopodobną konsekwencją krwawienia w obrębie jamy brzusznej.
 • Stała ból wskazują, zapalenie narządów wewnętrznych w wyniku hipotermii i zimno.

Nie próbować określić silniejszy ból brzucha, nie cierpi, nie samoleczenia, a jeśli to możliwe, należy skontaktować się z lekarzem.

Ból brzucha dziewczyny

Powiedzieć na pewno to, co dziewczyny ból brzucha, brak badania jest niemożliwe. Powodem może być tak banalnie miesięcznie. i zakażenie dróg rodnych i chorób ginekologicznych. W tym przypadku, to lepiej, aby nie wahaj się i iść do szpitala.

Praktycznie wszystkie kobiety skarżą się na bóle brzucha w ciąży. Naukowcy przypisują to do wzrostu płodu i zwichnięciach.

Dlaczego dziecko ma bóle brzucha

Jeśli Twoje dziecko ma bóle brzucha, nie przejmuj się zbytnio. Może to być z powodu szybkiego spożycia pokarmu i powietrza, słabą żucia, czas niestrawnością. Czasami choroby te występują w związku z uczuć i stresu emocjonalnego.

Nudności i wymioty powinien poinformować rodziców, ponieważ są to pierwsze objawy ostrego zatrucia. Nie zaniedbuj możliwość, jeśli takiej możliwości, aby skonsultować się z lekarzem.

Ból brzucha w lewo

Aby rozpoznać, dlaczego boli po lewej części brzucha, musisz wiedzieć, narządy znajdujące się w tej części brzucha.

 • Ten śledzionę, żołądek, lewa część przepony, trzustki i jelit. Muszę powiedzieć, że ból w lewej stronie brzucha są mniej popularne niż w prawo. Bóle śledziony ze względu na większe rozmiary, że jest to spowodowane różnymi chorobami. Czasami kapsułka śledziony wzrasta tak bardzo, że jest przerwa.

  Świadczy o tym blue po lewej części brzucha.

 • Często ból w lewej górnej części nie prowadzą do konkretnych chorób i jest wynikiem prostego nagromadzenia gazu.
 • Jeśli przyczyną dolegliwości żołądka jest charakter bólu jest często ból, ostry. Powinien udać się do szpitala, aby sprawdzić obecność zapalenia błony śluzowej żołądka.
 • Trzustka jest bardzo ważnym organem do normalnego funkcjonowania organizmu. Znajduje się on na tyle daleko do śledziony, bóle w tym samym czasie ostrych i leżą głęboko. Jeśli nie spotkałem się z choroby trzustki, należy uważać, aby przestrzegać diety przepisanej przez lekarza.

Dlaczego prawo ból brzucha

Gdy boli prawy brzucha. Ustalić, która część z was będzie czuć się nieswojo.

 • Ból w prawym górnym kwadrancie, towarzyszy uczucie goryczy w ustach i jest podana w dolnej części pleców, prawej łopatce lub wskazać zapalenie pęcherzyka żółciowego. Nie ma, co do zasady, po nadużywaniu tłustych i pikantnych potraw. Tutaj dochodzimy do pomocy wszelkich przeciwskurczowe leków.
 • Prawo brzucha jest również zapalenie wyrostka robaczkowego.

  Wezwać karetkę, jeśli ból raz pierwszy pojawił się w prawo w nadbrzuszu i stopniowo zatonął, wzmocnienie występuje podczas chodzenia i próbuje położyć się na lewym boku. Może się zdarzyć, gorączkę i nudności. Pamiętaj, że ta choroba jest bardzo niebezpieczna opóźnienie może kosztować ich życie człowiekowi.

Dlaczego ból brzucha po jedzeniu

Bardzo wielu skarżą się na bóle brzucha po jedzeniu. Muszę powiedzieć, że jedzenie jest najczęstszą przyczyną dyskomfortu w jamie brzusznej.

 • Ból podrażnienie przełyku naciśnięcie sugerują, które mogą być spowodowane przez słone, zbyt zimnej lub gorącej żywności.
 • Wiele osób cierpi indywidualnej nietolerancji niektórych pokarmów: mleko, masło, tłuszcze. Stosowanie tych produktów od razu mieć minimum ból i wzdęcia.
 • Regularne ból występujący w ciągu godziny po jedzeniu i stale zwiększona, świadczą o rozwoju choroby wrzodowej. Po kilku godzinach ból zwykle ustępują bez żadnych innych środków.
 • Głodny bóle brzucha pojawiają się w ciągu 5-6 godzin po ostatnim posiłku. Aby nie pogorszyć sytuację, wypić szklankę mleka przed jedzeniem.

Pamiętaj, że ból brzucha może być tak nieszkodliwe, jako objaw poważnej choroby. Nie zaniedbuj zdrowia. Jeśli ból jesteś poważnie zainteresowana, nie wahaj się do odwołania się do lekarza.

Często słuchać swojego ciała, nie należy ignorować sygnałów, że wyśle ​​do Ciebie.

Share →