Dlaczego dziecko nie śpi?

Dlaczego dziecko nie śpi?

Co zrobić, jeśli dziecko nie dobrze spać w nocy lub w ciągu dnia snu?

Sen dziecka jest jednym z głównych wskaźników zdrowia. Noworodek powinien być idealnie spać, dopóki nie jest głód. Jeśli dziecko nie jest głodny, ale nie śpię, a coś trapi. Albo coś boli i powoduje dyskomfort (gorąco, zimno, mokro, itp).

Snu jest bardzo ważne dla dziecka. Sen jest wakacje dla całego ciała i układu nerwowego dziecka. Sen i dziecko – szansa dla matek do snu, wypoczynku, i zabrać do domu.

Ale dzieci nie zawsze dobrze spać. Wiele dzieci z trudności z zasypianiem i zasypianiem, obudź się szybko. Dzieje się tak zarówno w ciągu dnia jak iw nocy spać.

 Co powstrzymuje swoje dziecko do snu. Co się kłopotać go?

Jeśli dziecko budzi się często, że nie ma czasu, aby odpowiednio odpocząć.

Sleepy dziecko będzie czuć się zmęczony i rozdrażniony przez cały dzień, a dzień będzie trudny dla wszystkich członków rodziny.

Częstą przyczyną zaburzeniami snu może być związana z wrodzonych zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.

 Normy dziecko spać nawet do roku

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje, ile czasu dziecko powinno spać. w określonym wieku. Należy pamiętać, że wszystkie dzieci są różne, a ktoś będzie spać więcej, inni mniej.

W dniach 1 i 2 miesiąca życia dziecko powinno spać około 18 godzin;

o 3 do 4 miesięcy -17-18 godzin;

o 5 do 6 miesięcy życia dziecko powinno spać około 16 godzin;

o Od 7 do 9 miesięcy życia dziecko powinno spać około 15 godzin;

o 10 do 12 miesięcy życia dziecko powinno spać około 13 godzin;

Istnieje kilka różnych sposobów, które pomogą Ci podczas umieścić dziecko spać.

– Połóż się spać bez światła. Większość dzieci śpią lepiej, gdy pokój jest ciemny. Hang-up od światła.

– Tradycyjne przygotowanie do snu. Codziennie przed pójściem do łóżka, aby zrobić jedną rzecz: bawić się z nim trochę, wziąć relaksującą kąpiel przed snem (nocnej), śpiewać kołysanki. Dziecko stopniowo rozwijać zwyczaj tych działań, a on wie, że są śledzeni przez sen, i będzie na to gotowy.

– Włącz spokojnej, kojącej muzyki. Pomaga dziecku spać napięty.

– Przewietrzyć przedszkola. Pomieszczenie powinno być chłodne i świeże. Optymalna temperatura 18-20 ° C; 16 ° C, 22 °, a nie. Lepiej umieścić na innym kamizelki, jeśli czujesz, że Twoje dziecko jest zimno.

W dusznym pomieszczeniu nawet dorośli mają problemy z zasypianiem, a na wolnym powietrzu, jak wiesz, dzieci spać o wiele lepiej. Z tego powodu dzieci często budzą się z pragnienia.

– Pomyśl o dziecku spać wygodnie na tym materacu. Jeśli jest zbyt twarde, szorstkie, dziecko będzie naturalnie czuć się nieswojo.

– Jeśli dziecko jest ciężko zasnąć i nie śpi w nocy, konieczne jest bardziej aktywnie popołudniowej dziecka ruchu.

– Dzień dziecka, jest to pożądane, do spania na wolnym powietrzu.

– Staraj się nie kołysać dziecko. Jeśli dziecko przyzwyczaja się do niestabilności odzwyczaić go będzie trudne. Ponadto należy zachować ostrożność, aby dziecko nie spać w swoich ramionach. Częścią problemu jest to, że dziecko nie będzie spać w łóżku, ale dobrze spania w ramionach matki. Dziecko przyzwyczaja się do spania tylko w ten sposób.

Dlatego też od samego początku, jak tylko dziecko śpi, umieścić go w łóżeczku. Najlepiej, oczywiście, że dziecko zasnął w jego rękach, a w łóżeczku.

– Ograniczyć stres emocjonalny i fizyczny przed snem, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Perevozbudilsya dziecko i będzie trudno zasnąć.

– Czytaj dziecku przed snem bajek. Niech będzie to również stać się swego rodzaju rytuał przed snem. Wybierz spokój bajki i rodzaju, ze szczęśliwym zakończeniem.

Przeczytaj cichy, łagodny głos.

Zapoznaj się film, w którym ekspert mówi o przyczynach słabego snu i metod leczenia

Zdrowe, normalnie rozwijających się dzieci, wie, jak bardzo potrzebuje snu. Nie ma potrzeby, aby obudzić dziecko tylko dlatego, zdaniem rodziców, nadszedł czas, aby zrobić coś innego, na przykład, że nadszedł czas, aby jeść.

Share →