Dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy? Przyczyny i leczenie

Dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy? Przyczyny i leczenie

Bardzo często, bez wyraźnego powodu zaczyna obierać ze skórki. Zjawisko to jest nieprzyjemne, zwłaszcza gdy proces jest w otwartych obszarach. A kiedy nie można ustalić, dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy.

Jak często, kiedy zobaczył mały czerwony, nie iść do konsultacji z dermatologiem, i mocno nałożyć podwójną warstwę makijażu. W międzyczasie, nie należy robić. Najpierw trzeba ustalić, dlaczego łuszcząca się skóra na twarzy.

Zrób to sam, nie jest łatwe. Jeszcze lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Przyczyny tego zjawiska mogą być ustawione. Ta pogoda i klimat zmian i alergie, a korzystanie z niskiej jakości i tanie kosmetyki. Wszystkie te czynniki mogą powodować problemy skórne.

Chcesz powiedzieć o alergii. Może to być spowodowane warzyw, barwników i konserwantów. Ponadto alergia występuje jako reakcja na przyjmowania niektórych leków.

Ponadto, istnieje więcej opcji, co łuszcząca się skóra na twarzy. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane rano i cięć. Jednak eksperci nazywają to przyczyną jednej z najrzadszych. Ale nie ma wątpliwości, jedną z najczęstszych przyczyn.

Ta utrata wilgoci. Szczególnie zauważalny proces ten staje się zima: mróz na ulicy, na terenie zbyt suche powietrze z powodu różnych grzejników, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości wilgoci, i że zaczyna działać nawet skórę, dając w ten sposób znać, że nie jest wystarczająco wilgoci. Ponadto, peeling i zaczerwienienie widoczne są natychmiast po prysznicem i innych sportów wodnych.

W takich chwilach, człowiek poci się i silnie traci wilgoć, więc proces ten zachodzi. I nie jest uzależniony od rodzaju skóry, tak samo jak u osób z suchym pokrywy, a pogrubioną. Zbadaj, dlaczego skóra łuszcząca się na twarzy, można rozpocząć leczenie.

Wskazane jest, aby rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe, jak tylko pierwsze oznaki zauważone.

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z peelingiem i zaczerwienienie skóry:

 1. Zasada numer jeden, że w pierwszej kolejności należy sprawdzić makijaż. Możliwe jest, używasz spóźniona. W tym przypadku wystarczy tylko zmienić.
 2. Następnie należy rozpocząć leczenie skóry. Najpierw trzeba oczyścić powierzchnię twarzy z suszonych płatków. W tym celu zaleca się stosowanie zarośla. Wystarczy delikatnie złuszczający z pożądaną drobnych cząstek.

  Możesz zapisać się na profesjonalny salon. Ale nadal głównym przebieg leczenia mijamy dom.

 3. Uwaga mydła.

  W przypadku korzystania z właściwości antybakteryjne, może to być jeden z powodów, łuszcząca się skóra twarzy. Każdy wie, że mydło wysusza i więcej antybakteryjne. W celu przywrócenia naturalnej równowagi skóry, to lepiej, aby przejść do delikatnych mydeł zawierających wysoki procent tłuszczu i balsam. Kobiety, pożądane jest użycie specjalnego makijażu przeznaczone do usuwania makijażu. Dobrym rozwiązaniem byłoby i mleczno balsam.

 4. Aby pozbyć się suchej umyć skórę korzystnie co najmniej dwa razy dziennie, a dwa razy w tygodniu, aby zrobić maskę nawilżającą.
 5. W leczeniu zaczerwienienie i złuszczanie skóry na twarzy, można używać masek. Na przykład tak: żółtka jaj, płatki owsiane jednego (łyżeczka), przekształcił się papka i oleju roślinnego (łyżka stołowa). Mieszaninę nanosi się na twarzy i utrzymywać przez 15 minut. Następnie spłukać.
 6. Po peelingu występuje w skrzydłach nosa lub wokół brwi, możesz użyć maści hydrokortyzonu.

  Stosuje się go raz na dobę przez dwa tygodnie.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich przepisów i dbać o siebie, zaczerwienienie i złuszczanie skóry można ominąć stronę.

Share →