Dlaczego nie mogę zajść w ciążę

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę

Żyjemy w czasach, kiedy nie każda kobieta, która zdecydowała się zostać matką, nie każda rodzina, która chce zwiększyć swoje członkostwo, można to zrobić łatwo i przy pierwszej próbie.

Coraz więcej kobiet potrzebują pomocy medycznej i psychologicznej dla takiego „prostego i naturalnego” procesu ciąży. Jaki jest powód? Jakie są przyczyny? Jak nie dać się liczby kobiet, dla których nie da się pojąć i poronienia – dawna problem?

Jak wpływają na niemożność zajścia w ciążę?

Co jest znany nauce

Możliwość wyobrazić, i dałaś należy do kategorii najbardziej tajemniczy i nie do końca zbadane procesy nauki. Lekarzy, psychologów, fizjologów na całym świecie co roku wydawać setki najbardziej skomplikowanych badań, ale procent tego, co wiadomo na temat mechanizmów ciąży, jej pierwszego tygodnia, określić ciążę rozwijać, jest nadal bardzo mała.

A jeśli zapytać lekarza „Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?” On nawet po wszystkie niezbędne testy mogą odpowiedzieć: „Nie wiem.” I to nie dyskwalifikuje go jako specjalista.

Obraźliwe i podczas ciąży – niekontrolowane kondycji ludzkiej.

Jesteśmy trochę (choć zajmuje objętość) wiedzą o mechanizmach fizjologicznych. a jeszcze mniej – w jaki sposób wpływają one.

Zgłoszenie aspekty medyczne i psychologiczne

Jednakże jest dobrze wiadomo, ile możliwość zajścia w ciążę jest związana ze stanem psychologicznym kobiety. Jednocześnie dokumentacji medycznej i podobnym wieku kobieta zajdzie w ciążę, a inne nie. I powodem nie jest wyraźnie jeden medycznych. To nie oznacza, że ​​kobieta może zajść w ciążę lub w ciążę świadomie. Przewodniczący i umysł w tym z pewnością jest zaangażowany, ale nieświadomie, podświadomie.

Człowiek, ponieważ jego psychika i wykorzystuje kontrole nie więcej niż 20%.

Z czynników, które wpływają na zdolność do poczęcia – i pod względem psychiki i ciała tochi – przede wszystkim być zwanych wieku. W naszym kraju, w kobiet powyżej 30-32 pierwiastek lat i którzy należą do środka i niższy poziom bezpieczeństwa są statystycznie bardziej narażone na problemy z ciążą.

To właśnie w Hiszpanii i Ameryce pierworódka matka czterdziestu lat nie należą do rzadkości. Wpływa na klimat tutaj, genetyki, żywienia i opieki zdrowotnej, możemy się tylko domyślać. Faktem jest, że fizjologiczne i psychologiczne stan kobiety po 30-35 nie sprzyja łatwy w ciąży, zwłaszcza w kontekście istniejącego wcześniej ginekologii lub innych poważnych problemów zdrowotnych.

Eksperymenty młodzieży

Często kobieta nie myśli o ciąży, dopóki istnieją poważne związki, rodzina. Ale „dorosłego” życia seksualnego często zaczyna się na długo przed tym. Według statystyk z ostatnich kilku lat, średnia wieku małżeństwa w różnych regionach Rosji jest 24-28 lat (granica wieku ma tendencję do wzrostu), a wiek zachorowania aktywności seksualnej – 15-17 lat (ten pasek ma tendencję do spadku).

Tymczasowe „przepaść” między dwoma okresami – więcej.

Ponieważ dzieci wolą rodzić jeszcze żonaty, okazuje się, że „przeciętny” kobieta ma zaledwie kilka lat, kiedy życie seksualne, a ciąża nie jest pożądana. Według lekarzy i psychologów, nawet schludne i nowoczesne formy żeńskiej kotratseptsii przez długi czas mogą wpływać na przebieg ciąży.

Wszystko w głowie?

„Mężczyzna” i „kobiece” przyczyn

Wiadomym jest, że w większości przypadków brak ciążę wiąże się ze składnikiem medycznego, tj kombinacji czynników męskiej i żeńskiej zdrowia. Psychologowie wiedzą, nie ciąża wiąże się często z samej istoty relacji i życia małżonków aspiracji partnerów.

Z najczęstszych przyczyn medycznych mogą być traktowane jako niedrożności jajowodów. cechą struktury macicy, zaburzeń hormonalnych, nevyzrevaniya jaja. Z męskich – letargu i niskiej liczby plemników, parametry nasienia cech hormonalnych.

Bardzo często ten, kto formalnie traktowane „winowajcą” lub „odpowiedzialne” za ten problem przeżywa złożony zestaw uczuć, w którym jest wino, a niechęć i odrzucenie, ewentualnie agresji. W związku z tym, w ogóle, problemy z ciążą mają negatywny wpływ na samoocenę kobiet i mężczyzn.

Stosunki rodzinne

Dlatego, że nie dochodzi do ciąży, być może ukrywa się w stosunkach między małżonkami. Na przykład, może mieć wpływ na wysoki poziom naprężeń i napięć i nieufność globalnego partnera. Na głowie kobiety powstaje, jeśli nieświadome postawy „nie będę zajść w ciążę, nie chcę ci dzieci”, i że wiara ma wpływ na to, co dzieje się z ciałem. Kobieta nie specjalnie to robi, a jeśli jej szczerą rozmowę zapytać, to musi pojawić.

Istnieją przypadki, gdy kobieta, która miała problemy zdrowotne ciąży w niektórych aspektach, dosłownie w ciążę po raz pierwszy z innym mężczyzną, bez żadnego leczenia.

Hypercontrol i perfekcjonizm

Stopień trudności poczęciu spełniać bardzo zamożnych rodzin z wielkiego związku. Kobieta jest zdrowa, a stan wszystkich swoich systemów dokładnie sprawdzone. Wybrany specjalistów w zarządzaniu ciąży, znajduje się apartament, utworzony przed narodzeniem bazy zasobów dziecko. Oto tylko ciąża nie występuje. W tym przypadku, kilka odpowiedzialne podejście do koncepcji, odnosząc się do owulacji kalendarzowego.

Co się stało?

Zwrot Ludowa „dziecko nie chce się urodzić” bazę. Psychologowie dobrze wiedzą, że próba kontroli niekontrolowane i poza kontrolą procesów (co jest koncepcja) prowadzi do pogorszenia sytuacji i neurotyzmu małżonków. A już takie próby, gorsza sytuacja może być.

Wiele znane przypadki, gdy kilka prób zajścia w ciążę po długim, zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy lekarzy, rozpaczy i adoptować dziecko. Małżonkowie całkowicie relaksujące i uspokajające: problem jest rozwiązany, nie dzieci. I nagle niespodziewanie w ciążę. A w niektórych przypadkach doprowadziła do poważnego dylematu dla przybranego dziecka.

Zdarzają się także przypadki, że pierwsza ciąża posuwa się pracowników ochrony zdrowia po długim okresie niepłodności. i po porodowych osób kontynuujących być pewni ich niezdolność do poczęcia na własną rękę, okaże się, że dzieciak znowu czeka. W tych opowieściach raz „głównym” kontroli jest usuwany, a proces zaczyna chodzić bardziej naturalnie.

Skomentowane ginekolog psycholog, wiodący specjalista Klub ciąży „Stihial” Irina Tyutin. „Czasami kobieta nie może mieć męża na głębokim poziomie nieświadomej energii. Może ona kocha głową, emocje, serce, ale głębokość energii ma kontakty seksualne. Więc jej ciało nie bierze dziecko z obcych nie rezonansowa dla jej genetyki.

Ten typ niepłodności mogą zostać uzupełnione w sposób następujący: kobieta zaczyna regularnie wstrzykiwać mikro dawki ludzkiej krwi. W ten sposób układ odpornościowy kobiety stopniowo rezonuje z obcymi genetyki dla niej, a po chwili poczęcia może wystąpić. Innymi słowy, kobieta zakochuje się z mężem na poziomie komórkowym.

Przetestować siłę związku

Co miesiąc dla par, które chcą zostać rodzicami – rodzaj egzaminu. Z jednego cyklu do innego samica para żyje w napięciu. Poczucie bezsilności w sytuacji, stres i frustracja nie najlepszy sposób wpływa na związek.

Więc staram się nie tracić kontaktu z sobą. W tych czasach trudne, należy mówić do komunikowania się nie tylko na temat ciąży nie występuje.

Powiedzieć sobie: „Tak, teraz łatwo. Ale niczyja wina, i może obsługiwać. Ta sytuacja nie będzie nas złamać, naszą miłość, nasze relacje. ” Nie popełnia związek małżeński obowiązek i obowiązek.

Pamiętaj, im więcej się między wszystkie pozytywne – emocje, doświadczenia, wspomnienia, wydarzenia, łatwiej dziecko urodzić. Jeśli kryzys w stosunkach – poproś o pomoc do psychologa rodzinnego.

Co zrobić, jeśli nie działa

– Poddania się badaniom lekarskim w pełni przez niezależnego centrum medycznego, który ma dobrą reputację i zalecenia.

– Uspokój się i zrozumieć, że w tej sytuacji, jak chcesz, a lekarze nie próbował, nie wszystko co w naszej mocy. Konieczne jest wdrożenie zaleceń, ale nie krytykować siebie. „Rób to, co musi, co może przyjść.”

– Konieczne jest, aby spróbować znaleźć w swoim mieście grupy psychologicznej dla osób, które chcą zajść w ciążę.

– Pamiętaj: czasem ciąży nie występuje w ciągu pierwszych 2-3 latach małżeństwa, ale to nie jest niepłodność, a niektóre bardzo długo, wzajemne uzależnienie. Ale dziecko rodzi się w rodzinie, gdzie rodzice są dobrze ustalonym na wszystko.

– Zapoznaj się z pomocy psychologa lub kapłana rodziny oczyścić psychologiczne i emocjonalne blokady w związku. Niepłodność, trwające przez lata, może osłabić siłę i niszczą relacje z rodziną.

– Znajdź w książkach, czasopismach, historii Internetu, w jaki sposób problem został rozwiązany w koncepcji. Poszukaj osób, które miały tego typu sytuacji. Musisz być „grupa wsparcia” – ważni ludzie, którzy wierzą, że wszystko będzie dobrze, ale nie wspinają się w związek.

– Nie słuchaj pesymistów. Zatrzymaj się, gdy trzeba pokonać ponure myśli.

Pamiętaj, czasami pragnienie „posiadania dziecka” nie wystarczy, aby upewnić się, że w ciąży. Ciąża – tajemnicze zdarzenia. Jak psychologów żart „dzieciaka z góry rodziców do kształcenia.” I nie może być łatwym okresem życia – czeka na cud. Ale większość par zamiar na zajście w ciążę, prędzej czy później stają się rodzicami.

Nie panikuj!

Burmistrova

Share →