Dlaczego reakcja zębów na ciepło i na zimno, i jak ją leczyć

Dlaczego reakcja zębów na ciepło i na zimno, i jak ją leczyć

Spis treści

Co może być gorsze niż ból zęba? Jeśli problem nie jest w ciągu jednego dnia, i nie zostawiają cię w spokoju, wszystko w toku powinny iść do dentysty i leczeniu. Ale co zrobić, gdy ząb zaczyna boleć, to przestaje reagować na zimno lub na gorąco? Zdarza się, że pierwszy ból pojawia się podczas przyjmowania jedzenia, ale po pewnym czasie, a podczas stosowania na zimno.

Takie zachowanie zębów częściej wskazują na zakażenie, co oznacza, że ​​będzie traktować kanału korzeniowego.

Dlatego jest reakcji na zimno

Na zimnym zęba często reaguje w trzech przypadkach:

  • Drukowanie;
  • Wrażliwość zębiny;
  • Uszkodzenie szkliwa.

Druk może powodować ból stomatologiczny, jeśli został zainstalowany kilka dni temu. Jest to dość powszechne zjawisko, które ma następnie przekazać w ciągu kilku dni. Dyskomfort w tym przypadku jest spowodowane przez zapalenie miazgi.

Ale jeśli wypełniony ząb zaczyna reagować na zimno w dwa do trzech tygodni po zabiegu, jest to dość niepokojący znak, że pierwszy zabieg nie osiągnąć swoje cele, i trzeba będzie ponownie udać się do lekarza.

Wrażliwość zębiny występuje wtedy, gdy nie było ekspozycji Obszar poddesennoy. Zazwyczaj tkaniny poniżej zdrowych dziąseł nie są objęte szkliwa. Jego struktura składa się z rurek w obrębie którego znajduje się włókien nerwowych, która rozciąga się od pulpy każda.

Narażone zębiny jest bardzo wrażliwa i może reagować nie tylko na żywność z lodem, a także w powietrzu zimowym.

Uszkodzenie szkliwa często przyczyną zwiększonej zachorowalności. To częściowe zniszczenie struktury powierzchniowej warstwy na zęby common zwiastunem bólu. Jako metody radzenia sobie z tym problemem, można użyć dowolnej jakości pasta do zębów dla wrażliwych zębów. Ważne jest uznanie zniszczenia szkliwa trwania bólu.

Jeśli trwają dłużej niż kilka sekund, nie złamali powikłania szkliwa i próchnicze miazgi i może być traktowane jedynie przez dentystę.

Dlaczego występują problemy z gorąca?

Objaw naga nerwów często powoduje zęby do gorącej reakcji. Tkanka nerwowa jest położony w centrum zęba, że ​​reaguje na gorących potraw i napojów, a następnie ból wskazywałby nagie nerwy lub częściowe obumarcie zębiny. Martwy ząb wykonuje funkcji czuciowych i jest niedożywionych. Z powodu rozkładu metan tkanki zęba, która rozszerza się wewnątrz niego, gdy staje się gorący i zaczyna naciskać główny nerwowych łączy się wszystkie elementy dla samych szczęk.

Z takiego problemu, należy skonsultować się ze stomatologiem.

Share →