Dlaczego Rosja nie podaje stawki godzinowe

Dlaczego Rosja nie podaje stawki godzinowe

Trzeba zapłacić pracownikowi za każdą godzinę pracy – w oparciu o fakt, że stawka minimalna nie powinna być mniejsza niż 100 dolarów. "problem" nie muszą płacić dwa razy w miesiącu, tak jak teraz, ale w każdym tygodniu. Takie inicjatywy posleprazdnichnye dni pchnął Dumę Państwową.

Jeśli wiadomość o przejściu do tygodnika "Płacić" przeszedł prawie niezauważony, wprowadzenie płacy godzinowej szybko omówione, opinie ekspertów były podzielone. Minister Pracy i Ochrony Socjalnej Maxim Topilin stwierdził, że żadnych zmian do istniejącego porządku nie jest planowana.

Tymczasem "pracowników godzinowych" nie są w Rosji, ponieważ Kodeks pracy pozwala ocenić pracę w różny sposób – i kawałek na końcowy wynik, a po raz pracował.

A w niektórych przypadkach, w rzeczywistości jest to bardziej wygodne do obliczenia dochodu godzin.

Na przykład, pracownicy, którzy charakteryzują "przerywany" Harmonogram. To jak, na przykład, nauczyciele już trzy "para" wykłady, jutro – cztery, a następnego dnia – nie. Podobna procedura trenerzy, szkoleniowcy, prawników i innych specjalistów.

Zadzwoniłem w dużej sieci handlowej: "Tak, pracujemy pracowników godzinowych. Łatwiej jest wziąć pod uwagę pracę kasjerów i pracowników na parkiecie oraz w magazynie. Nabywcy mają go dużo, to puste – mieć otwarte wszystkie pieniądze w wcześnie rano i późno w nocy, nie ma nic. A w weekendy, kiedy hipermarket NIE protolkneshsya, że, przeciwnie, w celu przyciągnięcia dodatkowych pracowników.

Zaplanuj wszystko kompleksową wydatki rachunkowości z osobistych kart elektronicznych. Time-based elastyczne formy płatności, jest to wygodne i administracji oraz pracowników. Przedsiębiorstw nie jest konieczne "przepłacać" za proste "dodatkowy"wyładowane ludzie. I samych pracowników w efekcie są w stanie pracować w elastycznym czasie pracy – w niepełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin, tylko rano lub, wręcz przeciwnie, w godzinach wieczornych.

Jest to bardziej wygodne",

Nawiasem mówiąc, koszt jednej godziny od kasjera w tej sieci handlowej po prostu takich jak sugerują posłowie – 100-110 rubli na godzinę (wzrost stopy są te, zdobywając ponad 120 godzin miesięcznie).

Jednak, ogólnie rzecz biorąc, minimalna płaca w Rosji, kiedy to liczyła na godzinę, jest teraz tylko 97 centów amerykańskich za godzinę. My, oczywiście, przed Chinami (80 procent) i Indiach (28 centów). Jednak w żaden sposób nie gorszy bogatej Brazylii (1,98 dolarów) dwa razy. I Europie szacuje koszty pracy nie jest przykładem hojny Rosja (patrz. Rys.) W tym samym czasie, nawet Brazilian "Minimalny" nie można uznać za przypomnienie. ONZ już w połowie 2000 roku ustanowił minimalnego wynagrodzenia – 4 dolary za godzinę.

I zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Organizacji Pracy minimalnej stawki godzinowej wynagrodzenia powinna wynosić co najmniej 3 dolary za godzinę. Zatem ustawodawca świadomie propozycja "nie spełnia" z wytycznymi MOP i ONZ.

Ale to nie tylko niższe koszty pracy. Ale w sytuacji, z systemem dekad, w tym w ramach prawnych. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii i wielu krajach europejskich od dawna naprawdę doceniam pracę godzin. Ale – nie wszyscy pracownicy "na wynagrodzenia miesięcznego" istnieje też mnóstwo.

My – obraz do przeciwnej.

"Kodeks pracy (Art. 421) jest ustalona stopniowy wzrost płacy minimalnej do wielkości nie mniejszej niż minimum egzystencji ludności robotniczej – wyjaśnił "WG" Szef Wsparcia prawna Rostrud Jegor Iwanow. – Nie jest stopniowe dostosowanie płacy minimalnej i płacy, które nie może być obliczony okres godzinowej, w pełni zgodne z konwencjami MOP. W tym samym czasie firma ma wszystkie cechy, jeżeli dla każdej kategorii pracowników jest trudne do ustalenia dziennego lub tygodniowego czasu pracy, wprowadzić skrócone uwagę czas (Artykuł 104 LC RF) pracy",

Jeśli chodzi o propozycję wypłacić wynagrodzenie dwa razy w miesiącu i tygodniowego, Rostrud notatka: Kodeks pracy nie zabrania wynagrodzenia pracowników dowolnie często. Ale trudno się odpowiednio: zwiększa obciążenie na rachunkach i pracownika żadne szczególne korzyści nie. W większości firm dzisiaj, pieniądze nie są wydawane nalom wprowadzone płatności bezgotówkowych wynagrodzeń – a pracownik może zrezygnować z karty tyle pieniędzy, ile potrzebował w tej chwili.

Oficjalnie

Marina Maslova, dyrektor płac, stosunków pracy i partnerstwa społecznego rosyjskiego Ministerstwa Pracy:

Jeśli spojrzeć na kalendarz produkcji, możemy zobaczyć, że w miesiącach różnić w funduszu czasu pracy. W związku z tym, że pracownik, który jest ustawiony stawki godzinowej, otrzyma miesięczne wynagrodzenie w różnych rozmiarach, w zależności od liczby przepracowanych godzin w miesiącu kalendarzowym. Jeżeli pracownik płaca lub wynagrodzenie ustawić miesięcznie, kwota płatności nie będzie zależeć od liczby godzin pracy w miesiącu.

Ale to się zmieni miesięczny koszt jednej godziny czasu pracy.

To jest decydujące dla określenia płacy minimalnej. W krajach, w których pracownicy nisko płatne są zwykle stosowane w krótkim okresie (2-3 miesiące) i dla których bardziej racjonalne wykorzystanie stawka godzinowa, czas jest zazwyczaj ustalonych minimalnych wynagrodzeń. W krajach, w których pracownicy nisko płatne są zatrudnieni na dłuższy okres i warunki płacowe są ustalone do wykonywania pracy w danym miesiącu, płaca minimalna ustawiona na miesiąc.

Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju są w większości umów o pracę czas nieokreślony, wspólne miesięczne płace i wynagrodzenia, w tym dla pracowników nisko opłacanych, jest bardziej racjonalne zastosowanie minimalnego wynagrodzenia miesięcznie.

Odniesienie "WG"

Według Eurostatu, mimo kryzysu finansowego, średnia stawka godzinowa w UE od 2008 do 2012 wzrosła o 8,6 proc. Najwyższy poziom płac w 2013 roku odnotowano w Szwecji (39 euro za godzinę) i Danii (38,1 euro za godzinę), najniższy wynik wśród krajów europejskich – Bułgaria (3,7 euro) i Rumunia (4,4 eur). Średnio koszt jednej godziny pracy w UE jest 23,1 euro, podczas gdy w strefie euro – 27,6 euro.

W Stanach Zjednoczonych, minimalna stawka godzinowa jest utrzymywana na poziomie 7 dolarów (w 13 stanach zatwierdzone wyższy poziom – 8,5 dolarów). W 2013 roku średnia godzinowa stawka płac w Stanach Zjednoczonych wzrosła do 24,01 dolarów.

ANKIETA "WG"

Share →