Do najczęstszych chorób oczu u dzieci i ich leczenie

Do najczęstszych chorób oczu u dzieci i ich leczenie

Pytania od czytelników "Mami.Ru" odpowiedzieć MD, dyrektor medyczny Okulistyki Dziecięcej "Ekscymerowe Dzieci"

Jak chronić dziecko przed losem „cztery-oczy”? Krótkowzroczność jest nadawany w drodze dziedziczenia? Dziecko pójdzie do pierwszej klasy: jak przygotować oczy podkreślić? Czy można skorygować zeza. i jakimi metodami?

Dziecko spędza dużo czasu przy komputerze, lub problemy ze wzrokiem powinniśmy się bać? Dziecko powinno być traktowane nadwzroczność lub ona przechodzi przez lata na własną rękę?

Te i inne pytania od czytelników "Mami.Ru" odpowiedzieć MD, dyrektor medyczny Okulistyki Dziecięcej "Ekscymerowe Dzieci"

Katarzyna

Szanowny Irina! Córka 3,5 roku. Diagnoza: mieszane astygmatyzm, zez rozbieżny, średni stopień niedowidzenia.

To diagnozuje IRTC i Semashko. Zaleca się ich nosić okulary ciągłych: 2 i 2 Siemaszko i 1,5 w Fedorowa. -3,75 -4,25 Astygmatyzm i. Córka idzie do pracy na pełen etat z ogrodu września i okulista ogród uważa, że ​​ciągłe noszenie okularów nie są konieczne ze względu na fakt, że zrelaksować mięśnie pracują tak źle.

Ona zaleca okulary tylko do treningu. I usunął okluzji. Co sądzisz – 1. Potrzeba nosić okulary ciągłych? 2. Potrzebujesz zgryzu?

3. Zajęcia dla wszystkich urządzeń muszą córka z tych diagnoz? 4. Jak się czujesz na temat obróbki laserowej? 4. Co sądzisz – zostaną poprawione, albo zez lub potrzebujesz operacji?

Jeśli jest to ważne – ludzie nie mają problemów z wizją, ja – krótkowzroczność -3,5 -4,5 i gdzie. Dzięki z góry!

Drogi Katarzyny!

1.Uchitivaya wiek dziecka, zwłaszcza okulary są wymagane do pracy.

2. Możliwość sprzętu leczenia – używając stymulacja elektromagnetyczna „reamed”, itp ..

3. obróbce laserowej, to należy wziąć pod uwagę, że laser musi być nowoczesne plamek „z” struktury.

Witaj Irina. Mam do was pytanie. Do jakiego wieku w bardzo wcześniaka może rozwinąć się retinopatii? Moja córka urodziła się w 25. tygodniu. Teraz mamy 1,4 roku, dobre widzenie.

Ale słyszałem tak wiele o tej choroby u wcześniaków jest trochę zaniepokojony. Dzięki z góry. Z szacunkiem Nadziei.

Szanowny Nadzieja! Jeśli retinopatii u dziecka nie jest ujawniona, to nie jest i nie będzie.

Witam, moja córka 3 miesięcy i przez ten czas ona ma śluzu i rozkłada lewe oko, kapanie kropel chloramfenikol, że nie pomoże, proszę mi powiedzieć, co robić?

Szanowny Lola! Musimy zwrócić się do grzebania oftalmologu.Neobhodimo dobre nowoczesne antybiotyki takie Tobreks -7 dni i dokonać właściwego punktu masażu łzowego, sprawdź dziobek u lekarza laryngologa. Jeśli to nie pomoże, należy umyć kanału łzowego.

Anastasia

Witaj! Po 1 klasie dziecko pogorszyła widzenie (-0,5) w obu oczach. Mam wizję -3,5, 1,5 u mężczyzn. Powiedz mi, proszę, jakie kroki musimy zrobić, aby utrzymać dobry wzrok ośmioro dzieci? Mój mąż i wizja zaczęła spadać dopiero w liceum.

I tu jest pierwsza -0.5. Okulary Okulista zalecają nie. Mianowany tylko lutealnej złożone.

Jak się czujesz jego zaleceń?

Szanowny Anastasia! Jest wymagane:

1. Zwrócić uwagę na tryb dzień: sen, sport, jedzenie, chodzenie na zewnątrz.

2. Należy zwrócić uwagę na tryb obciążenia wizualnej: 15 minut dziennie przed telewizorem, inne-sportowe i spacery.

Dzień dobry! Prawdą jest, że krótkowzroczność jest dziedziczna? Jeśli rodzice mają słaby wzrok, potem dziecko też?

Jeśli tak, to w jakim wieku jest zazwyczaj zaczynają się pogarszać wzrok?

Szanowny Herman! Krótkowzroczność jest dziedziczona, ale nie oznacza to, że będzie koniecznie się dziecka. Mogę przytoczyć wiele przykładów, gdzie tak się nie stało. Należy zwrócić uwagę na tryb dzień, w wieku, starają się chronić dzieci przed nadmiernym stresem wizualnej.

Podczas pracy na komputerze – należy robić przerwy.

Mój syn jest zainteresowany w szachach i spędza dużo czasu przy komputerze (gra w szachy). Syn jest w drugiej klasie. Chciałbym wiedzieć, ile w jego wieku może siedzieć przed komputerem (LCD) monitora?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego wychwytywanie i sukcesów, ale strach na wizji.

Szanowny Irina! Zainteresowania szachy inspiruje szacunek, ale tryb życia w 8-letniego dziecka zmianie bez straty zdrowotne nie będą działać. Spacer, angażują się w telefon sportowego snu – jest konieczne.

Standardy obsługi komputera w tym wieku – 2 x 20 minut z przerwą co najmniej 30 minut. Duże obciążenia powoduje zmęczenie wzroku. Takie są realia naszego życia.

Szanowny Irina! Oferują nam kompleks witamin dla wzmocnienia szkoły podstawowej. Wybór jest ogromny, ale chcę, aby wybrać jakość i skuteczność.

Szanowny Elena! Polecam biorąc Vitrum Vitrum-komes wiek 2 razy w roku.

Jeśli to możliwe, pytanie nieco z tematu. Moja córka chlew. Są bardziej skuteczne sposoby niż figi lub czerwoną nicią na nadgarstku? )

Szanowny Elena! UHF Polecam to zrobić w klinice w społeczności, jest bardziej efektywny sposób ..

Witaj! Dziecko 8 miesięcy. zdiagnozowano zaćmę wrodzoną, w lewym oku. trzeba zrobić operację i w jakim wieku? będzie zobaczyć dziecko? żyjemy w rejonie Rostowa. może porekomendavat nam klinikę i skuteczne leczenie?

Szanowny Maria! Jeśli jest to rzeczywiście zaćmy, pilnie się na operację! Aby wyjaśnić diagnozy i operacji, możesz udać się do przychodni „excimerowego” w Rostowie nad Donem, lub do nas w Moskwie.

Share →