Dojrzewanie płciowe

Dojrzewanie płciowe

W normalnych warunkach, rozwoju fizycznego i dojrzewania płciowego zawsze działają równolegle i wzajemnie ze sobą powiązane. Dojrzewanie zaczyna się wraz z pojawieniem się tzw drugorzędowych cech płciowych:. Pigmentacji zewnętrznych narządów płciowych, ciała, włosów na łono i pach, i tak dalej W tym przypadku D dziewczyny wprowadzić okres dojrzewania około 2 lata wcześniej niż chłopcy nadal zbyt szybko dojrzewają.

Dziewczyny wejść w okres dojrzewania na 10-12 lat. Ale w 8-10 lat oznaczony zaokrąglone biodra i pośladki, poszerzenie miednicy; 9-10 lat otoczkami wystaje ponad skóry piersi; 10-11 lat pojawiają się pojedyncze włosy łonowe i pod pachami, jest dalszy rozwój gruczołów sutkowych (początek ich wzrostu); 11-12 lat może być pierwsza miesiączka (większość w 13-14 lat); 15-16 lat poprzez regularne miesiączki, jest dalszy wzrost owłosienia na łono i pachy, piersi rosną.

Jednocześnie z okresem dojrzewania, intensywnego wzrostu długości, tempo wzrostu jest szczyt średnio 12 lat i osiągnąć 9 cm na rok. W 16-18 lat przychodzi stopniowe zaprzestanie wzrostu.

U chłopców, termin rozpoczęcia i tempo rozwoju dojrzewania są bardzo zróżnicowane. Najczęściej początek dojrzewania zaznaczono 12-14 lat. Oto Średni czas pojawienia się drugorzędowych cech płciowych u chłopców: 10-11 lat – zwiększenie wielkości jąder i penisa; 11-12 lat – pigmentacja moszny, włosy łonowe początku dystrybucji; 12-13 lat – wzrost włosów łonowych, dalszy wzrost penisa i jąder; 13-14 lat – początek zmian głosu, pojawienie się owłosienia w obszarze pod pachami, na górnej wardze, rozwoju mięśni; 14-15 lat – dodatkowo progresja dojrzewania, pierwsze mokre sny; 18-20 lat – do końca okresu dojrzewania, organizm włosów męskiego.

Stanowi szczytowe tempo wzrostu od 14 lat i osiąga 10-12 cm rocznie. W 18-20 lat nastąpił stopniowy zaprzestania wzrostu.

Chłopcy i dziewczęta okres dojrzewania wynosi średnio około 5 lat. Datę i czas dojrzewania płciowego począwszy, jak wskazano, różnią się, zwłaszcza chłopcy rozpowszechnione. Jeśli są opóźnione w rozwoju lub przed tych procesów w stosunku do siebie lub do wieku dziecka, należy skonsultować się z lekarzem.

On wydaje opinię na temat dynamiki zgodności dojrzewania normalny okres i, jeśli to konieczne, kierować ankietę. Opóźniony wzrost i dojrzewanie czasami spowodowane genetycznie, gdy jeden z rodziców lub innych krewnych były również duże opóźnienie dojrzewania. Tylko opóźnienie wzrostu jest często obserwowane w rodzinie i rodziców niskiego wzrostu, a mniej na wzrost różnych rodziców, mniej różnią się od nich tego wskaźnika i dzieci.

Przyspieszone dojrzewanie często związane z aktseleratsii. Z wyłączeniem dziedziczne, cechy rodziny dojrzewania terminy swojego powstania w dziewcząt można uznać za okres nie wcześniej niż 8 lat i nie później niż 12 lat chłopców 10 lat i 14 lata. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza endokrynologa.

Młodzież szybko rośnie i rozwija się wszystkie części ciała, tkanki i narządy. Ale tempo wzrostu różnią. Najbardziej widoczny wzrost długości ramion i nóg. Na przykład, korpus jest wyciągany u mężczyzn, długości ramion, nóg i miednicy wymiary drugiej osiągnął maksimum.

Nierównomierny rozwój poszczególnych części ciała powoduje chwilową utratę koordynacji ruchów – nie niezgrabność, niezręczność, niezdarność. Po 15-16 lat, zjawiska te stopniowo zanikać. W tym czasie należy dokładnie monitorować postawę młodzieży, w szczególności w celu zapewnienia, że ​​są one prawidłowo osadzone w tabeli, więc zła postawa ciała podczas pisania i czytania może prowadzić do skrzywienia kręgosłupa.

Wzrost prawdziwych strun głosowych szczególnie intensywne w pierwszym roku życia i 14-15 lat; o 12 lat dłużej niż strun głosowych u chłopców niż u dziewcząt. To tłumaczy "bicie" głosu u chłopców, wiąże się również z zmian hormonalnych w organizmie.

Wiek, w którym rozpoczyna się aktywność seksualną, określa dojrzewania. Jego intensywność, czyli Częstotliwość współżycia seksualnego, zależy od cech właściwych dla każdej osoby, a wiele czynników zewnętrznych, głównie społecznych,: edukacja, w tym płeć, warunki życia, itp Szczególnie ważne jest małżeństwo, po którym życie seksualne zazwyczaj dostaje regularnie. Główne przejawy seksualności jest libido i stosunek seksualny.

Libido lub popęd seksualny, może się znacznie różnić w zależności od ich nasilenia i abstynencji wielu czynników czysto sytuacyjnych. Jest to spowodowane przez działanie gruczołów płciowych, które tworzą pewnego stężenia hormonów płciowych we krwi, która jest ogólnie w tle, który ma określony kolor erotyczny zachowania seksualne, ukierunkowanych na osobnika obiektu seksualnego.

Normalny formą aktywności seksualnej jest stosunek seksualny (płciowy, coitus) między mężczyzną i kobietą, którzy, wraz z ich duchowej jedności jest częścią koncepcji pełnego życia seksualnego.

Informacje Podziel się w swoim blogu w społecznej. netto. z użytkowników!

Share →