Doniczki

Doniczki

Niezwykle piękne, nawet olśniewający widok sztuki krajobrazu naszego projektu czasami wydaje nieosiągalne w harmonijnym doskonałej formie.

Doświadczenie pokazuje jednak, że jest to możliwe do zastosowania wskazówek w tym kierunku i projektowania w życiu codziennym. Aby to zrobić, należy skorzystać z porady naszych specjalistów.

Tak więc, od czego zacząć, aby zrozumieć, zróżnicowany i starożytnej sztuki? I zacznijmy tak zwanych małych form — na przykład poprzez dekorowanie nasz ogród lub balkon kwietniki. specjalne pojemniki dekoracyjne do kwiatów lub konwencjonalne, ale jasnych doniczkach.

Przy okazji, po prostu pamiętać, że metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla tych producentów, co czasami nie jest wystarczająco dużo czasu i energii na to, aby przyjrzeć się tuż za łóżkami i ogromnymi łóżkami.

Gdzie umieścić coś?!

W rzeczywistości — praktycznie wszędzie tam, gdzie czujesz się właściwe. Ale jeśli się tradycyjne pozycjonowanie, które jest przede wszystkim miejsce, w pobliżu wejścia do domu (jeśli jest) lub strefie podmiejskiej na ganku.

Podaj konkretne przykłady aranżacji doniczki:

  • Możesz przygotować parzystą liczbę wazony i miejsca wzdłuż toru;
  • umieścić w sposób rozłożony w czasie;
  • umieścić je na obwodzie swojej upragnionego miejsca;
  • utworzyć łuk Doniczki. który jest czymś ogradzania;
  • umieścić je na tarasach;
  • zorganizować w skład kołowego: w środku doniczka największa średnica lub po prostu wysoka;
  • Można stosować skuteczne «drabina» Opcja: garnki o różnych wysokościach są ustawione prosto drabiny lub z jednym centralnym wysokie Doniczki i dwa «skrzydełka» drabiny;
  • Kolejna miła opcja — umieścić doniczki na schodach domu.

Proces osiągania harmonii

Ważnym aspektem, który trzeba koniecznie pamiętać, gdzie już zdecydował się na układ doniczki, — są zasady kombinacji kolorów ze sobą.

— Kwiaty musi wyglądać harmonijny, — mówi Irina Kirillova, twórca jednej z wytwórni w projektowaniu krajobrazu miasta Jarosławia. — Rośliny powinny zbliżać się do siebie pod względem wielkości, kolorów i warunek — Okres kwitnienia. I, oczywiście, nie zapomnij o tym, jak będą wyglądać w różnych kształtu, materiału i koloru nawet garnki.

Ponownie, konkretne przykłady nagłośnionej przez profesjonalistów:

  • jeśli przyznać, że w ciągu jednego sezonu letniego można zmienić dość garnka, a następnie posadzić rośliny kwitnące w jednym okresie;
  • jeśli utwór jest wybierany raz na uznała bardzo długi czas, a następnie wybierz odmian kwiatów, tak aby ich kwitnienia okresy udało się wzajemnie.

Nie należy zapominać o tym, że różne rośliny inaczej toleruje proces sadzenia lub przesadzania dalej. Lepiej więc, aby kompozycję, biorąc pod uwagę cechy wszystkich kolorach.

Można to zrobić w następujący sposób: na przykład, maki nie toleruje przesadzania, co do zasady, w związku z tym, że powinny być sadzone bezpośrednio w doniczka ; ale cudowne przebiśniegi tolerują przesadzania, choć trudne, więc jeśli nie można natychmiast upuść je do garnka, przeszczep jest niezbędne do przeprowadzenia długo przed powstaniem pąków, więc mają czas na aklimatyzację; słodkie konwalii lub skromne Forget-me-przeszczepu nie zauważył, bo są bezpretensjonalne, dzięki czemu można je zmienić «miejsce zamieszkania» w ogrodzie nawet podczas kwitnienia.

Wybór należy do Ciebie

Dla wielopiętrowych Doniczki pasować te rodzaje roślin: pelargonie, fuksja, lobelia, petunia i begonii.

Na poziomie pojedynczej lokalizacji Doniczki. który może być urządzone w zasadzie środka do obwodu, idealny pelargonii i nasturcji. Jest jeszcze klasyczne zestawienie draceny z Begonia.

Wygląda dobrze w doniczkach i różnorodnych mini-drzewa lub krzewów ozdobnych, które można dłuta wykończenia, nadając im dziwaczne kształty i rozmiary.

I wreszcie, inny wariant — zająć centralną część dratsenu doniczce i wyląduje wokół jasnej Coleus.

Nasz słownik

Wazony i kwiaty — to jest dość elegancki, a można nawet powiedzieć, mobilną alternatywą, tak nam znane wszystkie klomby, lub jak są one nazywane projektanci piękne kwietniki.

Przede wszystkim, wazony to wyjątkowa dekoracja na każdej strefie podmiejskiej, balkon, miejsce w pobliżu domu, i tak dalej. D

Inną cechą tego typu konstrukcji jest fakt, że mogą zrobić i kupić, a jego ręce.

Należy również zauważyć, że kwiaty w doniczkach często wymagają nam trochę więcej opieki. Ale to się skończy dla początkujących projektantów krajobrazu? Oczywiście, że nie!

Maxim Kurzenev, Jarosław

Share →