Drożdże w ustach

Drożdże w ustach

Zapalenie jamy ustnej — zapalenie jamy ustnej — coraz bardziej zaniepokojony małych dzieci. Nawyk ciągnięcia palce, zabawki w ustach, gryząc paznokcie, nie w pełni ukształtowany system immunologiczny prowadzi do rozprzestrzeniania się patogenów, wśród których najczęściej paciorkowce, gronkowce, grzyby Candida. Ten ostatni odnosi się do grupy o prostych grzybów drożdżopodobnych. Zwykle jest obecny w błonie śluzowej, w postaci oddzielnych komórek podłużnych wymiarów od 2 do 5 mikronów.

Candida jest częścią normalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej, jelita, pochwy.

Drożdże w ustach, gdy pojawia się w następujący sposób reprodukcji masa:

  • Językiem białe plamy pojawiają się, jest niewielki obrzęk, zaczerwienienie czasem język.
  • błony śluzowej jamy ustnej, gardła foliami białawych
  • utworzone przez erozję w ustach, na dziąsła
  • nie jest nieprzyjemne zgniły oddech,
  • martwi palenie, suchość w jamie ustnej.

Te objawy kliniczne są dostarczane do osób dorosłych i dzieci wiele niepokoju, trudno posiłek (szczególnie gorące, kwaśne, pikantne żywności), od wielu, głęboki proces erozji mówienia staje się bolesne. Małe dzieci są często opuchnięte węzły chłonne, gorączka, zaburzenia snu i apetytu. Dziecko staje się drażliwy, nastrojowy i niespokojny.

U osób dorosłych, często objawy są zwykle nieobecne.

Zapalenie jamy ustnej Ja lub złe podejście może być utrudnione przez inne choroby górnych dróg oddechowych, problemów stomatologicznych. Jeśli u pacjenta stwierdzono próchnicę, leczenie zębów nie powinno być opóźnione. Grzyby Candida może spowodować dalsze rozprzestrzenianie się choroby.

Share →