Dwa rogate Mattioli (Wild Orchid), sadzenie i pielęgnacja

Dwa rogate Mattioli (Wild Orchid), sadzenie i pielęgnacja

Dwa-rogaty Mattioli, w prosty sposób – "dzika orchidea"Odnosi się do kolorów, popularny wśród kierowców nie tyle ze względu na swój dekoracyjny wygląd, ale ze względu na niesamowity zapach. On bardzo wyraźnie czułem w tych kolorach, w godzinach wieczornych iw nocy. W przyrodzie występuje ponad 20 gatunków tego rodzaju, ale wyładunki w kraju, jeśli chodzi o nasze podejście tylko dwa: dwa rogate Mattioli i szarym – levkoy (artykuł o tym tutaj). Są bezpretensjonalne w pielęgnacji kwiatów są jednoroczne. Dwa-rogaty MATTIOLI – szerokie, gęsto rozgałęziony, roślin zielnych z wyprostowane łodygi. Jej wysokość nie przekracza 40 -. 50 cm Zielone liście "noc fiołki" liniowy, podłużne, grubo ząbkowane.

Mały jak w Coleus. blady odcień proste kwiaty liliowy zmontowany z luźnego kwiatostanu. Do tej pory wyświetlone kilka odmian roślin, które są różne kolorowe corolla.

Dwa rogate Mattioli (Wild Orchid), sadzenie i pielęgnacja

Sadzenie kwiatów wykonane przez wysiewu nasion w otwartym terenie. Urlopowicze używać dwóch metod siewu: Wiosna i zimy (produkowane na jesieni). Roślina ta charakteryzuje się odpornością na zimne i skromny w ochronie.

Zwykle prowadzi zamrożone na podstawie -6 do -5 ° C.

Do sadzenia MATTIOLI bicornuate wybrać dobrze oświetlonych miejscach. Nadaje się również miejsce dla niego z lekkim cieniowaniem. W cieniu jego silne pędy szybko wycofał się i kwitną staje się rzadkością. Idealne miejsce na sadzenie tej rośliny w kraju – od łóżek ławki, altany i innych miejsc na wakacje. "Noc Fioletowy"Wraz z molodilom i cynerarii. pasuje mixborders i krawężniki wzdłuż torów.

Dzięki tej umieszczenia ogrodnicy MATTIOLI zawsze cieszyć się jego odurzający zapach. Siać i na tych miejsc, gdzie umieszczone wczesne kwitnienie roślin jarych. Po śmierci części nadziemnych, które odbywają się MATTIOLI.

Kiedy zasiane na łóżkach rozważyć ważną cechę tych roślin: w dzień klasie sceny i liście są tracą dekoracyjny wygląd, więc muszą one być połączone z innymi kwitnące kwiaty dodać Łóżka bardziej estetyczny wygląd. Dlatego Mattioli używać do tworzenia mauretańskie trawniki lub mieszany rabatok.

Najpopularniejsze odmiany Mattioli bicornuate często wykorzystywane do sadzenia w kraju: Wieczór aromat i Lilac (fioletowy) Noc Fioletowy (jasny fiolet), Starship kolor (sortosmeny w różnych odcieniach).

Ziemia pod nimi wybrać żyzne, choć inne gleby z dodatkowym wprowadzeniu żywienia takich roślin rosną dobrze. Ten rodzaj czuje się świetnie na piaszczystych, wapnione, dobrze przepuszczalnych glebach.

Dbanie o tych roślin jest bardzo prosta. Mattioli preferują wilgotne gleby, a więc w porze suchej podlewać częściej niż zwykle. Podlewanie regularnie ćwiczyć, ale nie za dużo, aby nie wypełnić je, ponieważ mogą gnić.

Sadzonka sadzenie te kwiaty nie mają zastosowania, ponieważ mają system korzeniowy dotknij i słabo zaaklimatyzować po przeszczepie. Gdy wiosną wysiewu nasion w otwartym terenie, aby wymieszać je z suchym piaskiem. Zasiać ziarno w wcześniej przygotowanych łóżek w kraju, w kwietniu – maju. Nie możesz ułożyć je zbyt głęboko. Aby zapewnić dobre kiełkowanie nasion sadzonki rozproszonych na wilgotnej ziemi i lekko posypać je z ziemi. Jej warstwa nie powinna być większa niż 0,5 cm.

Siewu przed produktów zimowym na podstawie wiosną, tylko na glebach lekkich, piaszczystych. Aby to zrobić, należy użyć już dojrzałe nasiona własnych roślin. Dzięki tej metodzie sadzenia kwitnie nieco wcześniej niż sadzenia wiosną.

Po sadzenia wiosną Mattioli drabinka uderzył po 12 – 20 dniach. Kiedy widzisz kapusty 2 – 3 lisci cienkie się sadzonki. Pomiędzy nimi pozostawić około 15 cm w ciągu 1 -. 2 miesiące po pojawieniu "dzika orchidea" zachwyci wszystkie swoje kwitnienie. Aby kontynuować ten okres ponownego wykorzystania upraw nasion.

Ta procedura może być wykonane kilka razy w odstępach 15 – 20 dni. W takich nasadzeń kwitnienia tej rośliny trwa do października.

Dwa rogate Mattioli nie przenosi się do gleby lub świeże, nie tyle zgnił obornika, więc można użyć tylko do karmienia nawóz dla roślin kwitnących. Wyrzuceniem ich do wody przeznaczonej do nawadniania zgodnie z instrukcją. Na żyznej ziemi na sezon spędzić 4 – 5 opatrunek, i chude 6 – 8. Upewnij się, że nawozić podczas początkujący, jak to sprzyja tworzeniu większej liczby kwiatów.

W naszym regionie, kwitnie w lipcu Mattioli – wrzesień. Nasiona dojrzewają w małych pudełkach owocowych struchkovidnaya kształt z dwoma małymi rogami. Oni nie tracą zdolność kiełkowania na 3 lata.

"Noc Fioletowy" wymaga okresowej pielenie i rozluźnianie gruntu regularnie. Procedury te są wykonywane bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić delikatne ładny kwiat łodygi. Z należytą starannością dwa-rogaty Mattioli pozostaje zdrowy przez cały sezon wegetacyjny. W celu zapobiegania chorobom roślin nie należy umieszczać w miejscach, gdzie wcześniej uprawianych kultury z rodziny krzyżowych, które obejmują "dzika orchidea",

Ponadto, nie umieścić je tam gdzie wcześniej nie została wprowadzona do próchnicy w glebie.

Regularnie zwilżania gleby mogą występować zgniliznę korzeni, co często prowadzi do śmierci rośliny. Kiedy jesteś na liściach niektórych zmian chorobowych, pacjentów przypadkach natychmiast, łza i zniszczyć, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażenia. Dwa rogate Mattioli mogą mieć wpływ grzybicy, charakterystycznej dla wszystkich przepukliny krzyżowych – korzeń) (choroba.

Gdy przypadki chorobowe uderzył zniszczyć (spalić) i gleby traktowane specjalnych leków i izvestkuem.

W suchej pogody, kwiaty mogą pojawić się z rodziny krzyżowych, pcheł. Ich pojawienie się jest oznaką tworzenia małych otworów w liściach. Gdy zobaczysz te szkodniki posypać rośliny i glebę wokół nich w kurzu przetarł popiołu drzewnego.

Kiedy jesteś kapusta motyle (mączlikowate) Mattioli potraktowano dwukrotnie owadobójczy (Arriva, Kinmins, Tsimbush, Fury).

Moja wdzięczność będzie nie znają granic, po naciśnięciu przycisków, wysłać artykuł do znajomych i dodać recenzję, myślisz o tym w komentarzach! Dziękujemy U.

Share →